reklama

Focus, jaká sada?

Dobrý den, hledám kvalitní kolo do cca 20 tis. kč. Na silničním kole teprve začínám, ale nehledám přímo základní, "rekreační" model. Poohlížím se spíše po sportovnějším modelu, na kterém zvládnu pěkný čas a cca 5 000 km/ ročně.
Nevím, jestli vybírat přímo dámské. Má výška 163 cm. Docela mě zaujala kola zn. Focus Cayo. Konkrétně- kolo: Focus Cayo Donna Sora karmín/růžová 2017, kolo: Focus Cayo AL Sora červená 2017, ted jsem narazila na Meridu Ride 400 Juliet s osazením Shimano 105. Předešlé dvě kola byly základní model Sora. Nebo je lepší zn. Focus v kvalitnějšími komponenty, tedy vyšší sadou?
Vizuálně jasně vyhrává Focus Donna. :-)
Je tady někdo znalý, s kým bych se o kolech mohla objektivně poradit, pobavit? A či je výběr daných kol pro mne adekvátní s přihlédnutím na danou jízdu? Díky Bára :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.02.2018
Autor: Bar_bo_ra
  • Re: Focus, jaká sada?

         

    na 5000 km ročně ti bude sora stačit.
    na co bych si dal větší pozor, by byla velikost kola. a to se přes internet někdy těžko odhaduje - takže lepší jít do kamenného obchodu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2018
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Focus, jaká sada?

         

    Ahoj, zkus se poptat na www.bike-forum.cz, tak je hodně silnicaru..

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2018
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Focus, jaká sada?

           

      Ráda bych se tam poptala, zkoušela jsem se tam registrovat, ještě než jsem napsala zde, ale nejde mě se přihlásit a podle diskuze na internetu, to bohužel nejde jen mě a bez přihlášení nezadám téma. :/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2018
      Autor: Bar_bo_ra
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Focus, jaká sada?

             

        Hmm, tak to je nepříjemné, mě přihlášení funguje.

        Za sebe.... před dvěma lety jsem řešil strejný problém. Zkoušel jsem Focuse v Brně u Svorady a Meridu u nás v KH. Obě kola v karbonu se Sh105. Nakonec jsem vzal Meridu Scultura904, důvodem byla lepší cena a dostupnost místního cykloservisu. Jen jsem vyměnil brzdy, ty původní Merida Pro byly hrozně tvrdé, myslím tím pružiny v čelistech. Dal jsem orig SH105 a teď už spokojenost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2018
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

445 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024