reklama

dualy pro 7kolo

Chtel bych si lehce inovovat myho staryho silnicaka o dualy. Mam ale 7kolo. Daji se jeste nekde koupit? Nebo se daji upravit ty soucasne? Sora atd. ?
Diky vsem za odpovedi. V posledni dobe jsem moc nesledoval deni v cyklisticke technice takze jsem uz out.

[ Zpět ]
Datum: 20.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (koko ([email protected]))
  • Re: dualy pro 7kolo

         

    Tuším že asi tak do roku 1997 vyrábělo Shimano 7polohové dualy pro turistickou sadu RSX. Jestli jsou někde k mání, nevím, ale možná by stálo za pokus obvolat obchody označené v seznamech jako Shimano servis center.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2006
    Autor: Tomsa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dualy pro 7kolo

         

    Myslím, že to bude dost problém. Zkus BIKEMARKET.CZ, tam ale nabízejí jen pravý ve výprodeji. Nebo CYKLOBAZAR.CZ, tam někdo nabízí oba dualy RSX za 2000,-. Taky jedna starší verze Shimano-Sora byla sedmipolohová, ale co měla za řazení, nevím. Ať se zdaří!

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelusps ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dualy pro 7kolo

         

    Není to problém,nové dualy RSX vyjdou na cca 3500Kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dualy pro 7kolo

           

      Dotaz byl ne na cenu, ale kde. Zkus, prosím, poradit. Já už je fakt v kšeftě dlouho neviděl. Mimochodem, za tuhle cenu jsem je koupil před čtyřmi lety.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelusps ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dualy pro 7kolo

             

        Zatim jsem zjistil ze se stale daji koupit Sory na 7kolo. Cena necely 3000,- Je to mysleny Shimanem hlavne do juniorskejch kol. Jety paky mi jeden prodejce moc nedoporucil pac je predpoklad ze uz budou vykloktany a opravit se to u Shimana na rozdil od Campy neda. Porad nevim jestli do toho mam jit, jestli nejni lepsi koupit cely kolo novy...Ale to je bezny dilema. To asi trapi kazdyho kolare kterej si chce vylepsit kolo necim novym.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2006
        Autor: koko
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dualy pro 7kolo

             

        Teda Ti neporadím, ale sa opýtam, To si ich tak skoro zjazdil? Koľko si na nich urobil km? Dáka veľká investícia. Sám som rozmýšľal o tom či to kúpiť, ale asi to nachám tak. Ročne robím tak 10.000 km.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2006
        Autor: diviak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dualy pro 7kolo

         

    Pokusím se poradit, pořiď si dualy na osm rychlostí, mezi své stávající pastorky naskládej osmičkové podložky a je hotovo. Poldožky na osmičku jsou o něco tenší než na sedmičku, takže budeš muset dát za kazetu asi milimetrovou podložku. Budeš však využívat jen sedm poluh z osmi.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dualy pro 7kolo

           

      Ty srandisto,rozteče 7-8 jsou stejné,jiná situace je u 9-tky.Je tu možnost prostě dát 8polohové řazení a poslední bude "mrtvá".Ale co se týče 7-mi poloh máme je normálně v nabídce od dodavatelů,jestli ti to někde nechtějí objednat,tak to je jiná věc.Je otázka jestli už není lepší přeplést Z kolo na náboj na 8 qaltů a je klid.Náboj altus pořídíš do 5tibáby a investuješ do budoucnosti,protože silniční kazety 7-mi rychlostní už pomalu mizí z pultů i z nabídky a cenově jsou na tom prakticky stejně jak "osmičky"-je to na tobě,sedni,počítej a uvědom si,že ten cenový rozdíl není velký.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dualy pro 7kolo

             

        Kde si na to přišel? Vem do rukou šupléru a ty podložky ze sedmičky a z osmičky a měř, ty srandisto.
        A raď příště někomu jen budeš-li mít seriózní argumenty a odborné znalosti.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dualy pro 7kolo

             

        No jo, ale to znamena jeste prehazovacku...A ja tam mam takovou peknou nabu - Ultegra. Jeste stara poctiva prace. Bez nejmensiho zadrhnuti a nutnosti to porad serizovat a cistit. A vyplet mam taky krasnej - ctyrlistky. jako novej.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2006
        Autor: koko
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: dualy pro 7kolo

               

          To:KOKO-tak přehazce je jedno jestli 7 nebo 8.Ta chodí stejně jako to řazení.A když ti je líto náby tak kup buď ty 7mi polohové a nebo 8mi s tím,že budeš tu poslední mít"mrtvou".Jednou pak třeba půjdeš do té 8mičky.U přehazky se zohledňuje pouze délka ramínka dle počtu zubů na největším pastorku-aby byla schopna napínat řetěz.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: dualy pro 7kolo

                 

            ja jsem si myslel ze na vice pastorku musi i prehazovacka mit vetsi "drahu chodu" proste musi chodit na vetsi vzdalenost - sirku kazety. Ale zrejme to plati az u 9 a 10, vid

            [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2006
            Autor: koko
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: dualy pro 7kolo

                   

              "Dráha chodu"-jak tomu říkáš není problém.Problém je v tzv.paralelogramu-tj.v tom "těle"přehazky,které je snýtováno acelé se pohybuje.Ten je různý pro různé počty pastorků.Řazení Shimano pracuje v poměru2:1,tj.krok řazení ke kroku přehazky a tedy musí "dávat vzadu odpovídající krok rozteči pastorků.SRAM pracuje 1:1.Je to na dlouhé povídání,protože to,čemu se říká kompatibilita je zase z trochu jiného soudku.Něco zkrátka lze použít i pro jiné počty pastorků a něco ne.To bylo jádro sporu s Tomanem.Pro tebe je podstatné,že nemusíš měnit přehazku i když přejdeš na 8mičku.A to je jistě příjemněší zpráva,protože ne každý je ochoten hrnout peníze jen do kola,ne?

              [ Zpět ]
              Datum: 29.05.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dualy pro 7kolo

         

    To Toman-tak ať to nějak uvedeme na pravou míru:mám před sebou podložky ze 7 a 8 kola.Měřím to mikrometrem.Tak je to 3,08 a 3,1.Pro neznalé-jsou to plastové kroužky z jedné strany hladké,z druhé jsou mírně osazené.Myslím,že naměřit něco extra přesně ani nejde.Mám tu kroužky z kazet SRAM,Shimano a Suntour-"lítá tam desetina mm u stejných typů jako nic.Pastorky pro 7 a 8 jsou rovněž stejně silné.Takže co se týče zaměnitelnosti,jdeme do praxe!Chceš tvrdit,že když vezmu 8mičku řazení na 7mičku kazetu,tak nebude chodit?Ale bude a dobře.Rovněž naopak-od toho je tu "plovoucí"kladka,aby srovnala drobné rozdíly.Situace u ostatních je jiná,ale 7-8 nemá problém,pokud někomu nevadí,že má buď navíc jeden pastorek nebo polohu na páčce.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024