reklama
Země: Island Island

Na Island za polární září (Leden 2018)

Rád bych se pochlubil svým výletem na Island. Byl jsem tam pod stanem a pohyboval se pěšky, pokud to šlo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.02.2018
Autor: Marin7
  • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

         

    Je to krásný ostrov, ale jen pro toho, kdo vidí krásu v obyčejných věcech. Mým cílem nebyly turistické atrakce, jen jsem šel krajinou. Po této zkušenosti myslím, že Island v zimě a pod stanem je vcelku dobrý nápad.

    Z fotek jsem sestavil reportáž a dal ji zde:

    http://marin7.rajce.idnes.cz/2018_1_Na_Island...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2018
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

           

      Asi sis ten "výlet" užil. Krajina nehostinná, ale pro zvídavého poutníka má drsné kouzlo.
      Je Island fotogenický? Asi ano, umíš-li se dívat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2018
      Autor: AV
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

         

    Co je to za chlubení, když tu nejsou fotky !?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2018
    Autor: AV
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

           

      Fotky jsou, ale v dalším příspěvku. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2018
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

             

        Omluva:
        Píšu jedním prstem (jako blesk), takže pomalu. Začal jsem, když tu byl jen nadpis
        Děkuji (za pochopení)
        8-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2018
        Autor: AV
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

         

    Paráda! Kolik se dá v tom terénu za den ujít km? A foukalo hodně a pořád?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2018
    Autor: MarekD
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

           

      Díky.

      Odhaduji, že se dá denně ujít kolem 30-ti km. Všechno je zmrzlé a hodně to klouže. Do toho vítr, který fouká vždy zepředu. :-)

      Ale užil jsem si jednoho krásného dne, kdy svítilo slunce a vítr byl hodně slabý.

      Měl jsem sebou stan Tesco, který se výborně osvědčil. Na rozdíl od značkového oblečení Alpine Pro, které stojí za ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2018
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

             

        S tesco stanem jsi mel na Islandu docela stesti na pocasi.V kvetnu jsem tam zazil vitr kterej zlikvidoval skoro vsechny stany v kempu.Od ty doby mam ohnutou jednu duralovou tycku na jurkovi.Krasny fotky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2018
        Autor: mech
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

               

          Snažil jsem se najít místo, které je trochu za větrem. Jinak bych neměl šanci stan postavit.

          A pokud jde o zmrzlou vodu, rozbíjel jsem led a vysypával ho postupně z flašky. Zkoušel jsem dát flašku do spacáku, ale moc to nepomohlo.

          Když už nebyl led, tak jsem pil vodu z tajícího sněhu. Ono totiž střídavě mrzlo a zase se oteplovalo.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.02.2018
          Autor: Marin7
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

                 

            Pokud ani pod peřinou během těch víc jak 12h noci voda v lahvi do rána nezkapalněla, tak to ti muselo mrznout i ve spacáku. V tom já bych ani neusnul, natož aby mi nebyla zima. Jednou se mi v lese stalo že jsem se po půlnoci zimou probudil. Jediné řešení které pak (alespoň u mne) funguje je vylézt, a běhat a skákat kolem dokola tak dlouho než se tělo zase nezahřeje – hned nad ložnicí jsem měl pěkný strmý kopec takže stačilo tak 20x nahoru a dolů mezi stromky a bylo zase fajn. V téhle tepelné pohodě jsem pak opět zalehnul, a zbytek noci v klidu dospal.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.02.2018
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

                   

              Lahev jsem měl ve spacáku asi hodinu, pak mě to přestalo bavit. Zase takovou žízeň jsem neměl.

              Ale měl jsem jiné ohřívadlo. Lihovinu z katovického letiště. Bylo o velmi účinné mazadlo. A nemrznoucí. :-)

              Nějak se mi to zimní cestování zalíbilo, tak jsem hned koupil letenku na začátek března. Do norského Stavangeru.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.02.2018
              Autor: Marin7
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

         

    Paráda, jediné co by mi tam v lednu asi trochu vadilo – těch dlouhatánských 19 hodin temna každý den. Jinak k té zamražené vodě v lahvi – když jsem před 5 lety o bílých velikonocích projížděl Wales, bral jsem vždy na noc vodu do spacáku. Přes den se pak mlela na kole takže do večera nikdy nestihla úplně zatuhnout. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2018
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

           

      Tak jsem to teď o víkendu taky neuhlídal. Přes den ale bylo teplo, takže do večera možná celá pětina stihla odtát. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

             

        Jak ti dokázalo namrznout na první fotce to "brčko"?!?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

               

          Kolo v noci opřené o pravou stranu, flaška plná, a zbytek už jen fyzika. :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

         

    Pěkný výlet a super reportáž.
    Ta termální jezírka musí být úžasná.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

         

    Parádní výlet. Jseš dábel:-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2018
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

         

    Moc pěkné.Uznání a obdiv.Jsi borec.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2018
    Autor: jarpal
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

         

    Vynikající! :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.02.2018
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

         

    Pěkná reportáž i fotky.

    Kdes přišel k tomu odrazu od země? Mě se to jeví, že ta parabola je tak víceméně rovnoběžně se zemí (i když kdoví, on ten směr může ukazovat skoro kamkoli, záleží kterou část rotačního paraboloidu vyřízneš.

    FWIW, my jsme byli na Islandu v létě (s autem a se stanem). Zrovna na Reykjanes nám furt lilo, ale jinak dobrý. Do Modré laguny jsme nešli - jednak kvůli ceně a jednak kvůli počtu lidí. Je tam spousta jiných, méně profláklých, termálních koupališť. Pěšky by to byla taky dobrá výzva, chtěl bych v zimě vidět Kerlingarfjoll a Hveravellir.

    https://www.fi.muni.cz/~kas/fotky/island2017/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2018
    Autor: Akito
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

           

      Popisek "Odraz od země" je jen taková umělecká licence. :-) Ta parabola mě zaujala, protože opravdu míří spíše k zemi - vzhledem k okolnímu terénu.

      Prohlédl jsem si Tvoji reportáž a je velice povedená. Je osvěžující vidět fotky, se kterými si někdo pohrál, nepovedené vyházel a povedené upravil a popsal. A navíc popsal inteligentně a čitelně.

      Teď mám jasnější představu, jak to vypadá v jiných částech ostrova.

      U stánku s párkem v rohlíku jsem se zastavil taky. Zkoumal jsem, proč tam tolik lidí stojí ve frontě a na co vlastně. :-)

      Ne že bych se chystal cestovat autem, ale co ta Dacia? To ji tam někdo dovezl z Česka a půjčuje ji?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2018
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Island za polární září (Leden 2018)

             

        Párky v rohlíku (tyto konkrétní) jsou popsané i v různých průvodcích a TripAdvisorech, takže tam lidi asi fakt chodí. On ten párek v rohlíku tam je dost často - třeba někde na jihu Reykjanes jsme jeli k tomu kostelíku Strandarkirkja, a tam byl v úplné pustině kemp a tam babka v recepci prodávala kafe a párek v rohlíku. A i v té pustině (jako kdekoli jinde na Islandu) šlo bez problémů platit párek v rohlíku a kafe kartou.

        Auto jsem bookoval přes nějaký agregátor půjčoven (northbound.is). Tuhle konkrétní půjčovnu (icerental4x4.is) vede nějaký Polák. Nejspíš v sezóně půjčuje a mimo sezónu shání auta. My jsme chtěli auto do které se vejdeme ve čtyřech se stanem, spacákama a dalšíma věcma, a které bude moct na ty cesty s F na začátku. Čili minimálně čtyřkolku. No a Duster je zhruba tak nejlevnější čtyřkolka v této kategorii (ve dvoumístných je Suzuki Jimny, naopak o kategorii výš Grand Vitara nebo Rav4, a místní jezdí nejčastěji v Land Cruiserech). Těch Dusterů tam jezdilo fakt hodně. Asi proto, že to fakt funguje - stál jsem někde na parkovišti vedle první generace Q7, a ten Duster měl větší světlost. On vlastně Duster je platforma Nissanu X-Trail, o něco modernizovaná a nepochybně i o něco osekaná.

        Ale ty fotky ber jen jako inspiraci, Island je velký a je tam strašně moc jiných oblastí, do kterých jsme se nedostali. Třeba jsme chtěli jet do Thorsmorku, ale přímo tohle auto mělo na palubní desce "Toto auto nesmí na silnici F249" :-). Tam fakt jen s nějakým tím Land Cruiserem. Nebo Západní fjordy, tam jsme vůbec nedojeli.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2018
        Autor: Akito
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Perly severu a západu Islandu – turistika

 (CK Hoška Tour)
09.06.2024, 8 dní
39 950 Kč
pěší turistika Letecky

Perly jižního Islandu – turistika

 (CK Hoška Tour)
16.06.2024, 8 dní
39 950 Kč
pěší turistika Letecky
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

337 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024