reklama

Posuďte kolo

Prosím posuďte mi tato jednoduchá mtb, pro víkedovky, žádné extrémy:
http://www.mountfield.cz/horska-kola-heavy...

a výrazně dražší:

http://www.mountfield.cz/horska-kola-heavy...

[ Zpět ]
Datum: 16.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Haldař)
  • Re: Posuďte kolo

         

    a kdy predstavi Albert svoji radu horskych kol?

    to drazsi :) vidlice, osazeni. ale za 17 uz najdes i spoustu jinych KOL

    ALE CO JA VIM? hovno

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Posuďte kolo

           

      Ty Heavy Tools dělá rakouská firma. Dřív prý produkovali legendární bajky, nevím

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Haldař ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Posuďte kolo

         

    Osobně si myslím, že by Ti bohatě stačilo i to levnější. Pokud na něm nebudeš moc vyvádět v terénu (myslím tím především skoky), tak by bylo O.K.

    Osazení Deore není zase o tolik lepší než Alivio, jen se Ti pak prodraží provozní náklady - řetěz, kazeta...

    P.S. V popisu je řazení Alivio a na fotce Deore...;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Posuďte kolo

           

      No tak skoky určitě ne! Maximálně pěšiny a sem tam kořeny. Spíš mi jde o to, aby to nebylo poruchové, nespolehlivé. Jen mi vadí, že ta vidle nejni uzamykatelná.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Haldař ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Posuďte kolo

             

        Taky si myslím že by ti stačilo to levnější na lehké víkendové vyjížďky.A poruchové to snad nebude.Shimano jsou dobré komponenty.Záruka sedm let je,ale kapánek diskutabilní.Na běžné opotřebení ti nikdo záruku neuzná a jak kvalitní je servis na kola v Moudfieldu netuším.Myslím že je lepší je koupit kolo v nějakém cykloservisu,ale to je na tobě.Mohlo by se ti totiž stát že budeš něco potřebovat opravit co ti v Moudfieldu neopraví a budeš muset někam do cykloservisu a tam tě buď vyženou tam kde jsi to koupil,nebo zaplatíš daleko víc než kdyby jsi měl kolo od nich.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2006
        Autor: Hnuso
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Posuďte kolo

         

    Už se to tady řešilo několikrát. Kola v cenové kategorii kolem 10 000 Kč jsou si víceméně podobná, jedno má lepší jeden komponent, druhé za onen apod, ale v podstatě je to totéž. Tedy problém zda je lepší jeden nebo druhý model v podstatě nemá řešení. Na co ale podle mě většína běžných uživatelů zapomíná, je fakt, že zásadní pro kolo téhle kategorie je údržba, že při používání kola dochází k přirozenému opotřebení komponent a je nutná jejich výměna. Pokud tedy nejsi sám zdatný údržbář je pro tebe důležitý dobrý servis.
    Pochybuju, že něco takového ti je schopen Béda Trávníček zajistit. Netvrdím že nemůžou existovat výjimky, ale lidi kteří tam prodávají mají zpravidla velkou fluktuaci, jsou to v lepším případě po nějakém rychlokursu, takže kvalitu a zkušenost bych tam nehledal. Jejich inzerce v novinách zavání silně klamavou reklamou a počítá s tím ,že lidi co to čtou věci moc nerozumí (slušně řečeno). Třeba namátkou volně parafrázuji
    - "záruka 7 let". Na co se vztahuje ? Možná tak akorát na rám, ale inzeruje se bombasticky jako by se to vztahovalo na celé kolo.
    - slova slovutného pana Skorady a teď i majitele pražského Veloservisu Petra Vedrala který zásadně doporučuje osvědčené značky. Věřím že u něj servisují všichni pražáci.
    - majitel knihkupectví na Smíchově pláče, že se téměř přestaly prodávat papírové mapy, když mají všichni GPS od Mountfieldu
    - "GPS jsme připravili pouze pro 20 000 kol a počítáme že koncem května dojdou". Podělte si to číslo počtem prodejen zjistěte si, kolik kol by musela prodat každá pobočka
    Takový kecy mě prostě uráží a nikdo ze mě nebude dělat blbce.
    Kup si kolo ve specializované prodejně kterou máš dobře dostupnou pro případný servis, na značce v této kategorii víceméně nezáleží. Rozhodně na tom nemůžeš ve srovnání s Mountfieldem prodělat.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Marcel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Posuďte kolo

           

      No ale je pravda, že Mountfield nakoupil od jistý firmy 30.000 ks GPS Garmin e-Trex Legend.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Haldař)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Posuďte kolo

             

        Proč myslíš že je to pravda ? Máš nějaké důvěryhodné zdroje ? No flame, fakt mě to zajímá.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2006
        Autor: Marcel
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Posuďte kolo

               

          No ten zdroj je dodavatel.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Haldař)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Posuďte kolo

                 

            haha. takze vlastne voni prodavaj GPSky, kolo je jen doplnek aby to bylo na co prilepit :)

            jinak marcel, to by so melo do kamene tesat a byt na homepage tohohle webu

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

458 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024