reklama

Maroko - pro zasvěcené

Pro zasvěcené podávám zprávu o Maroku. Ostatní prominou, že obtěžuji.

1) Trasa vážně vynikající. Až mne mrzí, že jsem ji nevymyslel sám. Střední Atlas, Velký Atlas, více sedel nad 2000 m. Nevyšší přes 2900. Celkem 704 km jízdy za 13 \"jízdních\" dnů. Cca 11 tis m stoupání.
2) Bikerská společnost jednoznačně (a vážně!) skvělá. Za celou cestu se mi ztratil jen jeden kapesník a to myslím neukrad nikdo z účastníků zájezdu. Podezřívám jednoho musulmana co vypadal jako ten Uchcáma z Alkakajdy. Takový jsou schopný všeho.
3) Strava výborná.Vajíčka v různé úpravě , na tvrdo, vaječné omelety, často i s dvěma či třemi olivami.Mořské ryby, zejména tuňák, občas i sardinky. Chléb velmi dobře uleželý a máčený v olivovém oleji (z té rybí konzervy). Občas i velmi zralý (až do hněda) banán či rajče. I výborné sušenky, odolné i při atovém výbuchu. K pití báječně sladká a teplá cola nebo výborně dezinfikovaná voda či vynikající jen málo přeslazený mátový čaj. Člověk si rád i to pivo z hluboké úcty k musulmanům odpustil.
4) Ubytování brilantní. Při bivacích nepršelo a ukázalo se, že odlehčený spacák zn. BIKER plně postačil. Vynikající hygienické poměry v ubytovnách -často i tekoucí voda přímo v objektu, několikrát dokonce teplá! Myl jsem se téměř každý den! Romantická WC východního typu bylo možno někdy použít i bez dýchacího přístroje či plynové masky.
5.)Nádherná probuzení v hluboké tmě ve 4.00 za řevu \"Alláhu akbar\"
6.) velmi milé místnéí obyvatelstvo, zejména děti nás radostně vítaly v každé vesnici. Dokonce mnoho z těch milých tvorečků ani připraveným kamenem po bílém záhybovi nehodilo. Dokonce stačilo jen vlídně a nahlas pozdravit ("ACHTUNG!) a mnohá ruka připravená vsunout klacek do drátů jedoucího kola s vlídným úsměvem couvla.
Moc doporučuji.
Koupil jsem si na naléhání průvodkyně takové ty srandovní brašničky a nosič dozadu na kolo. Ty brašničky jsou od Sportarsenalu a jsou úplně na houby. Přivezl jsem je zcela rozervané a mám chuť je reklamovat. Jsou na jedno použití a ještě mi vyrvaly drát na té správné straně zadního kola. Bikeři mi to spravili.Byla to jediná moje závada!
Maroko je bikerský ráj, jeďte tam (a Adventura to umí!). Já se těším na relax do Alp na capuccino, na Gardu!

Datum: 16.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
  • Re: Maroko - pro zasvěcené

         

    Ahoj.
    Teda, koukam, ze sis to pekne uzil...a to je dobre!!!Jojo, Adventura prej umi.
    Prosim te, co jsi to mel za ty brasny? Nejake oznaceni, typ? Ja jen, ze budu dokupovat arsenalky. Ikdyz, ja jsem s nima maximalne spokojenej. Dik

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Maroko - pro zasvěcené

           

      Jo, tak ty brašny jsou model 508. Jsou odvozeny od starého modelu. Ten měl tu chybu, že nebylo jasné jak ho připevnit na nosič, aby brašna neodskakovala. Na tomhle modelu už je taková silná guma na brašně zezadu svisle, na konci gumy dole je háček. Ten háček se má zaháknout za nosič.
      A teď teda co se s nimi stalo. Když brašnu naplňuješ má takový jakoby "komín" ze slabší látky. Ten je přichycen k tělu brašny jen jedním švem. I když brašnu celkem moc nepřeplníš tak se látka vytrhne. To se stalo více lidem a nebyla to tedy moje chyba. Třetí den jsem měl brašny roztrhané.
      Za další už si můžu tak trochu sám. Použil jsem totiž starý nosič od téže firmy. Na něm není dole přesah cca dva cm jedné té kovové tyčky. No a právě za ten přesah se má zachytit ten háček. Já jsem ho imrovizovaně zachytil jinak a z to vznikla serie dalších chyb, které vyvrcholily tím, že se háček dostal do drátů.
      Tedy poučení:
      1.Na modelu 508 je určitě blbě našitý uzavírací "komín".
      2. Určitě je k němu potřeba mít nový nosič s přesahem cca 2 cm tyčky dole.
      3. Při upoutávání na kolo je namístě maximální ostražitost a přesné dodržení postupu,který, pravda není v návodu.
      4. V těžkém terénu i tak doporučuji dva krátké gumicuky a s nima brašny přichytit.
      Ti co měli nové brašny téže firmy s uzavíráním ala loďák si nestěžovali.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Maroko - pro zasvěcené

             

        Jo tak s tim kominem na tom jsme stejne. Chystam se do Arsenalu napsat a nebo zajit (mam je za kopcem). Ja mam ted dve brasny vzadu a chystam se koupit dalsich sest:-) Me na predek a pritelkyni na zadek a predek. Komin budu resit obsitim kusem kuze a tim to spevnim.
        Jinak s 508 maximalni spokojenost...a vubec se vsema Arsenalkama. Problem je v tom, ze dokavad to sili u nas v CR, tak to byla kvalitka. Ted to prej sijou v Cine a bohuzel to podle toho vypada.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Maroko - pro zasvěcené

               

          Já bych to nekupoval. Osvědčilo se mi i v Maroku jet s naprostým minimem věcí,na které ty dvě brašny úplně stačily. Ani tu třetí - horní - jsem neměl. Myslím, že jsem měl váhu na nosiči tak do 10 kg. Včetně náhradního pláště pro skupinu. Vodu jsem vezl ve dvou flaškách v rámu (1,5 l). Do deutříka na zádech jsem v případě potřeby dal až 3 pet lahve po 1,5 l. Vezl jsem odhaduji tak polovinu toho co ostatní a vydržel jsem bez problémů. Myslím si, že na světě je už málo míst, kam je potřeba vše vézt s sebou.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Maroko - pro zasvěcené

                 

            Jenze ja jedu na delsi dobu a urcite se mi nechce utracet za ubytovani a podobne veci. Vse si vezu s sebou...

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Maroko - pro zasvěcené

                   

              Dobře, chápu, že jsou dálkové cesty, které já neznám a neumím. Ale s vozíkem nebo velkým nákladem budeš určitě méně svobodný. Leckde na východě ubytování pořídíš za pár korun. A když trváš na stanu, nobo když je opravdu potřebný, tak ho přiděláš gumicukem nad dvě brašny na nosič a je to. Já jsem si své zátěže odnosil a odvozil a došel jsem k tomu, že spíš člověka omezují než by mu dávaly svobodu.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Maroko - pro zasvěcené

                     

                Podivej se na tohle:
                http://sweb.cz/Michal.Rus/Kolo01.jpg

                Je to na 14 dni. Bocni brasny plne (hadry, jidlo, vareni), spacakovka plna (spacak, karimatka, boty a nejake blbosti). Nahore je pridelanej stan. Kdyz jedes dal, hold musis vozit vse. A to bylo leto, takze teple veci zustali doma. Ale toho jsme pak litovali, protoze celych 14 dni prochcalo. Ted uz je vybava dokonalejsi:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 17.05.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Maroko - pro zasvěcené

                       

                  kristovanoho!

                  na tohle bych si snad najal arabske decko, aby mi to vedlo jako oslika :)))

                  takovyhle tirake nelze nez obdivovat!

                  [ Zpět ]
                  Datum: 17.05.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Maroko - pro zasvěcené

         

    krestani chtej FOTKY musulmanu! musulmansky krajiny a tak!!!
    zni to vyborne

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Maroko - pro zasvěcené

         

    Ahoj, mirku - muselo to být dobrý. Přimlouvám se za fotky, až někde budou, dej sem odkaz.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Maroko - pro zasvěcené

         

    Taky by mě fotky hoooodně zajímaly !

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Maroko - pro zasvěcené

           

      Já jsem teda byl vždycky proti focení. Myslel jsem, že je lepší si to pamatovat. Pod nátlakem techniky a slábnoucí paměti jsem nakonec koupil foťák, ale to víte nic moc mi to focení nejde. Taky nevím kam mám ty fotky dát. Abych si zakládal svoje stránky to na mě nechtějte. Napadá mně, ale, že požádám o azyl radku či wewerku u nichž se na fotky dívám.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Maroko - pro zasvěcené

             

        Já jsem proti focení všeho 10x, takový to ze všech úhlů, zepředu, zblízka a hlavně když má v partě každej foťák, tak z toho rostu .... stačí pár fotek pro připomenutí a na ukázku - já si z větších cest píšu deníček, stačí pár slov a i po letech si pak vybavím skoro každý detail cesty ...
        ale to Maroko si neumím ani představit, jak to tam vypadalo, pohoří Atlas zní tak mysticky, že bych se fakt na ty fotky ráda koukla .....

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Maroko - pro zasvěcené

               

          Docela dobrý obrázek dávají fotky na stránkách Adventury u akce Maroko na kole letecky. Jsou ze starších akcí, ale s téměř shodnou trasou. Na některých jsou stany, ty jsme nevezli. Dvakrát jsme bivakovali čistě v přírodě.Z naší akce jsem taky celkově měl trochu vysokohorštější dojem než uveřejněné fotky vypovídají. To samozřejmě záleží na tom jaké fotky se vyberou.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

415 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024