reklama

Za sluníčkem na Hebridy (2017)

Celý měsíc kolmo-tlačmo-pěšmo po ostrovech západní Vysočiny, krásné počasí skoro bez deště, žádné úmorné tropy, žádné kousavé midges, úžasná krajina, divoká příroda, daleko od přelidněné civilizace, klid, pohoda,... Byl by hřích tu spěchat a jen nahánět kilometry, nezastavit, neposedět, nevychutnat…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.01.2018
  • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

         

    Jedním slovem - úchvatné!
    (jízda po těch kamenitých cestách asi byla pořádně cítit v celém těle) :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2018
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

         

    Všechny fotky jsem ještě neviděl, ale je to moc pěkná trasa. Úchvatná příroda, skály, romantické zříceniny ...

    A obdivuhodný výkon, jet v tak náročných podmínkách.

    Taky bych se tam rád podíval.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2018
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

           

      Díky, kolo má obrovskou výhodu že se s ním dá dostat téměř kamkoli, a když se nikam nehoníš, netlačí tě čas, přizpůsobíš se tempu svého těla, potom ten výkon není obdivuhodnější o nic víc než víkendový výlet na Kokořín :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2018
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

             

        Nechal jsem se cyklo-poustevníkem inspirovat k cestě západní Skotskou vysočinou.

        https://cs.wikipedia.org/wiki/West_Highland_Way

        Letenky už jsou koupené, cena je velice příjemná. Z Katovic do Glasgow 1100,-Kč za zpáteční. K tomu 5 liber vláček zpátky z Fort William do Glasgow.

        O Velikonocích tam bude ještě sníh, ale snad minimum turistů a jiného hmyzu. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.01.2018
        Autor: Marin7
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

               

          Tak to je super, ber to tak že čím víc sněhu potkáš, o to větší klid a méně národa po cestě. Akorát pak ten závěrečný výšlap na Nevis může trochu klouzat :-). Hlavně ať máš alespoň trochu slušné počasí, a ať mě potom po návratu za tenhle tip moc dlouho neproklínáš. :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.01.2018
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

                 

            Pokud jde o počasí počítám s nejhorším, takže můžu být překvapen jen příjemně. :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.01.2018
            Autor: Marin7
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

         

    Už se těším na další fota,parádní cesta.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2018
    Autor: Jarek-SK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

         

    Velká romantika s nádechem mystiky. Ty kamenný "bunkry" na nocování, to je taky něco. To jsou ty zážitky, který přetrvají.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2018
    Autor: 51326
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

         

    Parádní výlet, krásné fotky.
    Je fakt, že nejdřív jsem nad tím počtem protočila panenky, ale pak jsem litovala, že už je konec :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

         

    Tak jsem to přečetl a fotky prohlídl. Vypadá to, žes měl parádní výlet. Nejvíc mě zaujala ta "chatka" z kamenů na skále nad mořem, špica! Jen je tam na mne málo lesů, vlastně žádnej, to by mi asi chybělo. Ale nejedu tam. A čím se tam tedy topí?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2018
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

           

      Jestli se nepletu,tak toto https://cyklopoustevnik.rajce.idnes.cz/2017... by měla být sušená rašelina na topení.Jinak topný olej.I plyn je někde zavedený.Dřevo do krbu většinou na benzínce (Severní Irsko je hned vedle,tak předpokládám,že je to samé.)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2018
      Autor: Jarek-SK
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

           

      Na ostrově Skye jsem měl možnost dát řeč s místním chlapíkem co v rašeliništi nějakých 200m od silnice zrovna stavěl malé vzdušné ‘domečky‘ na vysušení, vždy ze čtyř až pěti kostek rašeliny, kterou si tu všechnu 2 týdny předtím nařezal a nechal trochu volně obeschnout.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2018
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

         

    Za sluníčkem na Hebridy (2)
    – krajinou vyhaslých sopek vnitřních Hebrid (Skye, Rum, Mull)
    ****************************************
    Stručný popis opět pod obrázky:
    http://cyklopoustevnik.rajce.idnes.cz/2017...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

           

      Konečně,už jsem se nemohl nějak dočkat. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2018
      Autor: Jarek-SK
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

           

      Opět vynikající! :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2018
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na Hebridy (2017)

         

    Tak jsem se konečně dokopal dopopsat poslední část loňského hopsání po ostrovech, byl to móóóc fajn výlet:
    https://cyklopoustevnik.rajce.idnes.cz/2017...

    Jak už jsem dříve zjistil tak načasování Skotska na jaro je pro mě ideální – květen statisticky nejsušší a nejslunečnější měsíc (ten loňský se obzvláště vydařil), midges buď vůbec žádné nebo se teprve pomalu začínají rozkoukávat, výletníků ještě pomálu, všude se to hemží mláďaty, jediné pro někoho možná trochu mínus že teploty v noci někdy ještě mohou padat i k nule.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

192 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024