reklama

Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost rámu vybrat při m

Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost rámu vybrat při mé výšce 184 cm. Muzu mít 19 (50cm) nebo mám trvat na 20? Podotýkám,že prodavač má jasno,má tam 19 a podle něj je to ta spravna velikost.Díky!

[ Zpět ]
Datum: 11.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pankrác)
  • Re: Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost rámu vybrat p

         

    To uz se tu probiralo snad 100x. Staci pouzit vyhledavani. Kazdopadne bych na tebe hadal 20. Ja mam 174 a mam 19. Ale taky zalezi na geometrii kola....

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost rámu vybrat p

         

    ahoj, já mám 180 cm a mám rám 21,5 - kellys axis - a je mi taky akorát, ale mám dlouhý nohy...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (stef)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost rámu vybrat p

           

      Já mám axise 17, ale horáka od authora sem měla myslím 18 nebo 19.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost rámu vybrat p

             

        jsem to nedopsala, měřím 170cm a je si na to fakt potřeba sednout.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost rámu vybrat p

         

    zkus si na to sednout!
    ja mam 191 a 21 a sedi se mi na ni super, zadne bolesti zad, spousta mista, proste mi sedla

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost rámu vybrat p

         

    Zajímavá on-line aplikace na výpočet vhodné velikosti rámu je na http://www.wrenchscience.com/WS1/ (odkaz "WS Sizing System" v pravém sloupci).

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost rámu vybrat p

           

      Tak mi podle toho vzorce vyšlo přesně to, co mám doma:)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost

           

      Tak tahle tabulka je úplně luxusní :-)))))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2006
      Autor: Hnuso
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost rámu vybrat p

         

    O tu udávanou "velikost" vůbec nejde - to je jen délka sedlové trubky, a tu může mít každej výrobce jinou. Nejdůležitější je vodorovná vzdálenost hlavové trubky od sedlové trubky ve vztahu ke tvým tělesným proporcím a zejména k očekávanému stylu jízdy.

    Prodavač může mít pravdu. Ale jeho názor je zas ovlivněn jeho zkušenostmi prodavače a jeho zkušenostmi cyklisty. Jinej názor může mít frírajďák (to ti mladší často bývají), jinej starej silničář. Ani to, že má "jasno" nemusí znamenat, že jeho názor je správný.

    Kolo si kupuješ na dlouho. Trvej na tom, že chceš porovnat obě velikosti. Když ti je nebudou ochotni dát k dispozici na porovnání, tak ať si trhnou nohou. Klidně se může stát, že pak dáš přednost třeba tomu menšímu rámu. Ale je lepší si to ověřit. Kvůli tomu se taky kola prodávají ve speciálkách a výrobce stanovuje minimální cenu dost vysokou na to, aby prodejce tyhle složitější záležitosti při nákupu zvládnul.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím a predem dekuji za radu,jakou velikost

         

    Tady ještě jeden výpočet té správné velikosti...;-)
    http://www.competitivecyclist.com/za/CCM?PAGE...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

379 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024