reklama

Jak vybrat pedály

Pěkný den milí cyklisti,

brácha ode mě chtěl na Vánoce pedály na kolo. Má ty své prý rozbité. Klidně mu nějaké koupím, ale popravdě kolům zase tolik nerozumím..:D Tak se chci zeptat, jestli jsou potřeba pro výběr pedálů nějaké speciální parametry kola (předpokládám, že se nějakým způsobem může lišit to místo na přidělání pedálu a je třeba najít takový pedál, aby do toho kola seděl - ?) Nebo je to jedno a všechny pedály sedí na všechna kola? Nebo myslíte, že nemá smysl, abych to kupovala já, když tomu nerozumím a mám ho raději poslat do servisu, aby mu poradili? On se v tom brácha taky asi nějak moc nevyzná...

Děkuji za rady a tipy a přeji pěkné předvánoční období! :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.12.2017
  • Re: Jak vybrat pedály

         

    Něco takového ?
    https://www.zbozi.cz/vyrobek/pedaly-speedplay...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2017
    Autor: ronda
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak vybrat pedály

           

      No, mít hodně dobrou práci, tak neváhám... :P :D

      Ale přesto, šly by tyto pedály přidělat na všechna kola? To je to, co bych potřebovala vědět...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak vybrat pedály

             

        Jen dodatek - brácha na tom jezdí maximálně do školy nebo nějaké lehké trasy ke kamarádům na chatu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak vybrat pedály

               

          ok, promiň ten úvodní odkaz. Tak trochu test, jestli nejsi jen reklamní troll (dost častý úkaz) :-)

          Závity běžných pedálů jsou stejné. Na takové příležitostné jízdy budou stačit úplně obyčejné pedály. Stačí pocourat po e-shopech, nebo po běžných obchodech a spíš vybírat podle vzhledu a finančních představ. Snad bych se vyhnul těm úplně nejlevnějším plasťákům (někdy nemívají ani ložiska a podle toho taky fungují a vydrží), ale už od nějakých stopadesáti kaček pořídíš použitelné a třeba tady za tři kilča už nadělá parádu
          https://www.kupkolo.cz/pedaly-force-al-67039...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.12.2017
          Autor: ronda
          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak vybrat pedály

                 

            Aha.. A já už myslela, že vypadám jako takový looser, že si ze mě děláš srandu...:D

            Dobře, děkuju moc! :-) To mě potěšilo, že to bude sedět! :) Po nějakých se teda podívám.. I když i tyto, které posíláš, vypadají dost dobře.. vizuálně i cenově ;-)

            Tak ještě jednou díky!

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.12.2017
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak vybrat pedály

             

        Pedály jsou naštěstí kompatibilní mezi všemi koly. Co ale není kompatibilní jsou jednotlivé nášlapné systémy -- musíš vybírat pedály tak, aby seděly k zarážkám [cleats] na jeho botách (tady je systémů velmi mnoho, ale pokud není nějaký labužník, pravděpodobně bude mít systém SPD; nejlepší bude se na jeho boty podívat nebo se ho ještě lépe zeptat - osobně nesnáším, když mi někdo, kdo tomu nerozumí, koupí dárek, který se mi pak třeba úplně nehodí), nebo alespoň aby zarážky dodávané k pedálům šly do jeho bot přišroubovat (zde jsou typicky používané pouze dva systémy - dvojšroubový v naprosté většině a tříšroubový pro některá silniční kola; zjevný problém je, že musí vyměnit zarážky, a pokud má kol víc, tak mu zase nebudou pasovat do těch dalších).

        Pak je tu ještě problém že některé pedály mají tak vysokou ohrádku, že boty s masivnějším vzorkem se s ní překryjí a nejde kvůli tomu zacvaknout.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.12.2017
        Autor: JendaH
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jak vybrat pedály

               

          Do skoly a tudle tamle na chatu ke kamosum nejspis nebude jezdit v tretrach se zamkem, ale v keckach.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.12.2017
          Autor: ronda
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak vybrat pedály

                 

            však na spdéčka existují plastová udělátka na nacvaknutí, aby šla použít i normální bota, ne? :-)

            mě se teda nechutně líbí šlehače, takže jestli někdy skončím u nášlapů, tak jen crankbrothers :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.12.2017
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak vybrat pedály

                   

              Příští rok půjdu do nášlapů, tak jestli se do půl roku nezabiju, jsi na řadě! Když se zabiju, věnuj mi minutu ticha. :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.12.2017
              Autor: plusjedna
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jak vybrat pedály

                     

                jestli se zabiješ, kdo bude v Otročkách na nádraží odklízet sníh? to vůbec nemyslíš na druhé? :-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.12.2017
                Autor: Bruca
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak vybrat pedály

                       

                  Do McD. se všichni absolventi UTB nevejdou ...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.12.2017
                  Autor: AV
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Jak vybrat pedály

                       

                  No bať, to nemůžu, máš pravdu! Ono to bílé svinstvo padá, jen když mám službu já.:-)) To kolegům nemůžu udělat!

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.12.2017
                  Autor: plusjedna
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jak vybrat pedály

                   

              .....myslíš, že neví co s penězi? Pro bráchu a jeho občasné cesty nebude pořizovat dvojstranný, když nemá SPDéčka boty.....;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.12.2017
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak vybrat pedály

                     

                Taky bych to tak viděl.
                Buď obyčejné celokovové s kuličkovýma ložiskama - okolo 200Kč, příp. se "plácnout přes kapsu" a koupit s průmyslovýma - cena kolem 500,-.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.12.2017
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jak vybrat pedály

                   

              Zrovna ta plastová udělátka jsou pěkně blbá – bota po nich klouže.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.12.2017
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jak vybrat pedály

                     

                To také není pro běžné používání, ale jen jako nouzovka když se nejede v tretrách.
                Na takové kombinované ježdění v tretrách a v keckách nebo běžných sandálech jsou dobré jednostranné nášlapy.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.12.2017
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak vybrat pedály

                       

                  Jo, jednostranné pedály používám a pro moje potřeby jsou naprosto super.
                  Plastové "záslepky" jsem zkusila jednou a nepoužívala bych je ani jako nouzovka.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.12.2017
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

420 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024