reklama

jakou koupit přilbu?

ahoj,chtěla bych si pořídit přilbu na kolo,aby něco vydržela a přitom mi nezruinovala můj studentský rozpočet
nevíte o nějaké dobré a přitom finančně dostupné značce?
a na co si mám při výběru dávat bacha?
Díky za radu

[ Zpět ]
Datum: 09.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (kokr ([email protected]))
  • Re: jakou koupit přilbu?

         

    Zajdi na stavbu - tam se jich kolikrát dost povaluje. A ty přilby dost vydrží

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jakou koupit přilbu?

         

    Vydrzela ma byt jaky pojem? Pri narazu i ty nejdrazsi prilby praskaji = pohlcuji energii narazu a rupnou misto hlavy.
    Dobra prilba ma predevsim spravne a pohodlne sedet na hlave. Nejaky standard splnuji dneska uz asi skoro vsechny helmy, ale rozdil bude v upinani, odvetrani, vaze, ... . Bezpecna helma je ta na hlave a ne ta, co kvuli nechuti ji nosit zustala doma :) . Vyzkousej si jich vic, nech si v obchode poradit a nesetri na prilbe za kazdou cenu.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jakou koupit přilbu?

           

      Ano. Musí dobře držet a bejt přitom pohodlná. Nesmí se dát pošoupnout z čela nebo dokonce otáčet okolo hlavy. Vlastně skoro těsná, ale nesmí tlačit. Řada zranění je prý až po odrazu a následném druhém pádu. Myslím, že na ceně už pak tolik nezáleží.
      Ale já to zjistil až u své poslední přilby. Tamto předtím, to jsem měl spíš jako kšiltovku, jen jsem si to neuvědomoval. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jakou koupit přilbu?

         

    Když se budeš chovat zodpovědně a nebudeš bourat, pak ti vydrží každá přilba dost dlouho :o)))
    A pak nemusíš hledět na cenu - můžeš koupit to, co
    1. ti bude nejlépe sedět na hlavě
    2. bude ti dělat hezkou hlavinku
    3. bude se ti líbit barevně
    4. bude přijatelné cenově

    Tak hodně štěstí, rozhodně nevyjížděj bez ochrany a ať brzdíš hlavou co nejméně :o)))
    Není to opravdu nic příjemného...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jakou koupit přilbu?

         

    tak moje rady:
    1)Přilba musí pevně přilehnout k hlavě. Musí sedět příjemně, ale ne těsně.
    2)Nesmí se při jakémkoliv pohybu zkoušejícího posunovat do čela nebo týlu jeho hlavy.
    3)Řemen s uzávěrem se nesmí zařezávat do krku, ani tlačit. Přesto však musí pod bradou pevně sedět.
    4)Uzávěr nesmí v žádném případě zacvaknout kůži mezi bradou a hrdlem.
    5)Řemen, který by vedl přes bradu, může způsobit nečekaný pád přilby z hlavy.
    6)Přilba nesmí zakrývat uši

    Dále:
    1)Každá přilba stárne a stává se křehčí. Takže je potřeba ji měnit jednou za 5, max 8roků
    2)Kup si radši už s techologií In-Mold, vydrží větší náraz, jejich ceny začínají na 1000Kč, ale já už viděl i za 880Kč

    Více můžeš najít u mě na webu www.cyklistikakrnov.com odkaz - Bezpečně na kole

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jakou koupit přilbu?

           

      Teda s tou bradou máš pravdu, ale je to teda pěkně hnusný. Já si ji přicvaknu každou chvíli a rozhodně to teda není utaženým páskem... :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jakou koupit přilbu?

             

        Zapínání má být posunuto na boku ne přímo pod bradou.
        Některé přilby mají v místě pod bradou měkou podložku krycí pásek, takže zapnout přímo pod bradou by ani nešlo.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (anička)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

365 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024