reklama

Pračka řetězu

Kdy poprvé použít pračku na řetěz a co používat po spotřebování originálního roztoku, který byl jejím součástí. Za odpověď díky.

[ Zpět ]
Datum: 15.08.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tifo ([email protected]))
  • Re: Pračka řetězu

         

    Když máš špinavej řetěz a chceš ho vyčistit.
    Já ji používám podle situace a nálady, ale určitě tak po 200 až 300 km.
    Jinak žetěz jen otírám hadrem a přimazávám.
    A jednou za čas řetěz rozpojím a vyperu Arvou, cyklostarem a vodou v kyblu doma a necham ho dobře uschnout a pak ho znova namažu.
    Do pračky dávám benzin, zkoušel jsem i petrolej, někdo používá naftu.
    Použité nevyleju, ale dávám do láhve a používám na první umytí žetězu, teprve na čisto meju "novým".

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kolombo ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pračka řetězu

         

    Já jsem docela lenoch, tak pračku použiju jen když se chystám na nějakej několikadenní výjezd nebo když už je hodně zadělanej. Poslední dobou se mi stává, že na to dlabu úplně :O)
    A jako čistidlo používám technický benzín.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (beetle)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pračka řetězu

           

      skus 3 x jarovou vodou a 2x technickym benzinem.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (martin ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pračka řetězu

         

    Já nečistím řetěz vůbec a vydrží kolem 3000 km. Samozřejmě mažu olejem, to je jasný. Myslím, že kdybych se řetězu začal věnovat a pral ho, tak vydrží tolik kolik říkají v prodejnách, tj. cca 1500 km.-) Nemusím dělat všechno, co nějaký odborník tvrdí, že bych dělat měl. To bych jen udržoval kolo a nezbyl by čas na ježdění.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pračka řetězu

           

      Jasně. Čistím řetěz tak jednou až třikrát za rok, a to z toho důvodu, že čistý řetěz lépe jede. Zatím mám na něm najeto tak 5000 km a měrka ještě nepropadává. I když mám pořád špatné svědomí, že "bych ho měl čistit častějc".
      A čím? Dříve petrolejem, teď jsem zkusil naftu - nevýhoda - oproti petroleji strašně smrdí.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pračka řetězu

             

        To už by jsi ho měl mít dávno novej,ovšem pokud to není nějakej řetěz dražší kategorie.Tady ty levný šmejdy do toho 5kila měnit tak po 3tisících.Poznáš sám až tam dáš novej,jak ti bude "střílet"Jinak praní pomoci Cyklostaru.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (adam)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pračka řetězu

               

          Nevím jakej to je řetěz, mám ho tam odzačátku. Ale, proč bych "měl mít dávno novej", když je tenhle pořád dobrej (tedy i podle měrky)?

          [ Zpět ]
          Datum: 26.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pračka řetězu

                 

            Ja měl na řetězu 7 tisíc a kalibrace byla stále OK.Servisák mi to nechtěl ani věřit a doporučil výměnu.Můžu říct,že po tom (výměně) co mi to začalo dělat za vylomeniny jsem se poučil a měním tak po 4 tisících a i tak musím řetěz tak 1 tis.Km zajíždět než si sedne.Už jsi někdy měnil nebo ne?

            [ Zpět ]
            Datum: 27.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (adam)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pračka řetězu

                   

              jasně že měnil, ale na tomto kole zatím ne. Myslím, že lepší je měnit později (klidně až to střílí) a při výměně v případě potřeby přebrousit zuby. U mého 2,5 násobného řetězu na lehokole to platí určitě.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.06.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pračka řetězu

                     

                No nevím jestli jsem pochopil kdy ti ti střílí.Na ojetém řetězu to každopádně nedělá.Ale slyšel jsem takový názor,že je dobré ojeté řetězy schovat a pak je po určitém cyklu po sobě opět střídat,zřejmě až do té doby co vydrží ozuby.

                [ Zpět ]
                Datum: 27.06.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (adam)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pračka řetězu

         

    Koupil sis kolo na kterém ti záleží? pokud ano nepoužívej dryjáky jako je benzín,nafta nebo něco podobného za pár korun kup narř.český výrobek CYKLOSTA

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pračka řetězu

           

      PARDON POKRAČUJI:CYKLOSTAR 1litr náhradní náplň za cca80kč nebo Finish line,motorex atd.Cyklostar je asi nejlacinější ale funguje...omlouvám se zmáčkl jsem omylem jinou klávesu a proto odpovídám dvakrát čau

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pračka řetězu

             

        To se Cyklostar naleje do tý pračky, nebo se to taky jen postříká a opláchne? V návodu o řetězu nic nepíšou. (Vznikne-li z mé otázky dojem, že jsem zelené jelito, tak je to dojem správný. V krámě mi řekli, že do pračky mam lejt benzín. Ale že prej to stejně nikdo nedělá. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 27.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pračka řetězu

               

          Ahoj Joe. To jsou odborníci!Do pračky nalej po rysku Cyklostar nasaď pračku zavři víčko navlékni hák za vodítko řetězu,děláš li to doma dej pod pračku na zem hadr uchop pračku a otáčej klikou kola protisměru hodinových ručiček tedy dozadu na volnoběh otáčej tak dlouho až je obsah pračky zcela černý.obráceným postupem vyjmi pračku napln znovu je li to potřeba a opakuj postup.Zmechanického rozprašovače nastříkej celé kolo,rám, kola, vidlici,kliky pastorek přehazovačku přesmykač a lehkým proudem vlažné vody ostříkej sprchou.Čistíš li venku nepoužívej vapku s velkým proudem,voda se nesmí dostat pod těsnící kroužky.Benzín NIKDYnepoužívej!!Že to neznáš nic není učený z nebe nespadne,hlavně žes vnímavý a nebojíš se zeptat.Po práci pračku vždy vystříkám cylostarem a vymiji proudem vody vlažné at se nezkroutí.Ještě pozor při mytí tekutina z pračky a řetězu okapává na podlahu./to má žena radost/skvrny na podlaze lze také lehce stříknout a utřít vodou.Funguje to skvěle.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pračka řetězu

                 

            Manželky už tu žádný nemám, tohle by asi bylo nad jejich chápání..
            První a základní krok se totiž vydařil: Když na zadní kolo dám stojánek a přední sundám, tak se mi kolo krásně vejde do vany. Takže odpadá komplikované stěhování všeho před barák a zas výtahem zpátky. To bude pohodlíčko. V případě potřeby mu můžu i zuby vyčistit zubní pastou. Než si mě odvezou k Chocholouškovi. :')

            [ Zpět ]
            Datum: 27.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pračka řetězu

                 

            Že z něj ale bylo špíny! Jsem nastříkal cyklostarem i brzdy a vidlici, snad to nevadí. Řetěz bude muset počkat na větší dávku cyklostaru. Sice si připadám jak úchyl, když mu vlažnou vodou vymývám nejstkrytější zákoutí, jenže když fenky se koupou nerady a kočky jen omylem. Ale kolo slastně drží. :')

            [ Zpět ]
            Datum: 27.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pračka řetězu

                   

              Koukám asi se nás u CHocholouška sjede na kole víc! musí bejt ale Umytý,namazaný jinak nám nedají léky ve formě energogelů a jontáků!Čau na pokoji!

              [ Zpět ]
              Datum: 28.06.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pračka řetězu

                 

            Aj ja ďakujem za radu, práve včera som si lámal hlavu ako tú práčku tam zavesím napokon som ju dal na spodok reťaze a držiac ju ľavou rukou a ten hák som zavesil za perhadzovačku som krútil pedálmi dozadu, ale všetko okolo bolo sasr.... V práčke som mal tech. benzín ale chcel som očistiť aj reťaz aj ozubené kolieska, lebo som používal obyčajný olej a to viac ako 5.000 km a tak to bolo už poznať. Lenže keď som to chcel opláchnuť vodou tak mi to aj tak ostalo na bicykli a dolu to nezišlo, myslím to čo som ešte viec zafŕkal. Myslím, že arva je asi lepšia. Cyklostar som zatiaľ neskúšal asi ho kúpim.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Paľo ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pračka řetězu

                   

              Jedině cyklostar. Vodou to jde všechno dolů.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.07.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pračka řetězu

         

    Mám pračku od Barbieri, orig. roztok byl skvělej, nesmrděl, krásně se rotpustil ve vodě, ale ......... bylo ho málo:-(. Používal jsem naftu, ale smrdí, nerozpouští se ve vodě...... a je jí taky málo:-). Teď jsem si objednal tohle: http://www.bike-eshop.cz/produkt_det.php/koupit...

    Nemá s tím někdo nějaký zkušenosti??

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mira)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024