reklama

Úprava kola pro jízdu ve dvou

Ahoj,
nedávno se mi stala nehezký nepěkná věc, kdy jsem měl "super" nápad, že pojedeme spolu s přítelkyní na kole po městě. Já šlapal, ona seděla na zadním nosiči a asi je jasný, jak to dopadlo - ráfek je na maděru a kolo nepojízdný. Zpětně mě překvapuje, jak daleko jsme dojeli, protože to bylo městský kolo s úzkými plášti a ne extra nafouknutou duší.

Ale i přes to, mi to přišlo jako věc, kterou bych do budoucna ocenil. Sháněl jsem se po nějakých vhodně nadimenzovaných zapletených kolech, odolných duších i lepších nosičích, ale nikde jsem nic pořádného nenašel.

Proto jsem se rozhodl jako poslední výkřik obrátit na tohle forum, jestli jste někdy někdo neřešil něco podobného, nebo nemáte nápad, jak příště předejít podobným problémům.

Budu rád za každý příspěvek, jenom prosím berte v potaz, že cyklistické terminologii moc neholduji :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.12.2017
  • Re: Úprava kola pro jízdu ve dvou

         

    Když pominu, že jsi hned v první větě popřel zápor, tak kolo upravit jedině takhle:

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2017
    Autor: Papji
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úprava kola pro jízdu ve dvou

         

    Zdravím,
    pokud chceš řídit a někoho vézt, bez toho, aby šlapal, tak u nás asi dostupná Christiania, ale jezdí se s tím dost blbě. Pak jsou tu samozřejmě tandemy.
    Asi největší zkušenosti s tím má Jirka Cobic, který Ti poradí snad se vším okolo kol.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Kolo opravdu natěžko.

         

    Před lety jsem četl článek o člověku, který na Favoritu jezdí opravdu hodně natěžko. Má na něm široké pneu, silné dráty a zdvojené zadné vzpěry.

    A protože nelžu jako vypitý buran, podařilo se mi ten článek vpravo dole najít: https://www.svetoutdooru.cz/k-cemu-jsem-dospel...

    Snad Ti to bude inspirací. Rozumím-li dobře, chceš prostě bytelnější kolo, které by sneslo čas od času nějakou tu pohlednou nadváhu na nosiči.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2017
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Úprava kola pro jízdu ve dvou

         

    Můžeš se inspirovat zde:-)
    http://www.zdravotni-prostredky.cz/trikolky...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2017
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Úprava kola pro jízdu ve dvou

         

    Zapátral bych po slově longtail, viz třeba cargobikes.cz . S předěláváním jednomístných kol opatrně, normální rámy ani nosiče nejsou na takovéhle náklady stavěné. Nehledě na to, že to dopravní předpisy výslovně zakazují (s výjimkou dětských sedaček).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2017
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Úprava kola pro jízdu ve dvou

           

      Nevoz slečnu potupně vzadu na nosiči, ale pěkně hrdě na štangli. Váha bude lépe rozložená, budete svým výkonem budit větší pozornost a policajti to doslova milují. :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2017
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Úprava kola pro jízdu ve dvou

         

    Na nosiči vozím do školy dcerku, ale má asi o dost méně než tvá přítelkyně. Ženu jsem očas vezl na štangli, ale nic moc jízdní vlastnosti. Jinak co jsem viděl obrázky z cyklistických měst, tak dva dospělí lidi na běžném kole se vyskytují poměrně často. Myslím, že pořádný nosič a zadní ráfek by mohl stačit na občasné popovezení. Ale pozor já tak kdysi vyklopil kámošku, od té doby si troufám pouze na výrazně lehčí lidi než já.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2017
    Autor: pavelm
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Úprava kola pro jízdu ve dvou

           

      Já jsem na nosiči vozil do školy syna do 3. třídy. Skončilo to utrženou příčkou mezi vidlicemi zadní stavby, na kterou byl připevněný nosič. Příčku jsem nechal přivařit a chlapeček od té doby chodil po svých.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2017
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Úprava kola pro jízdu ve dvou

           

      Co já se tak někdy na II. stupni ZŠ navozil holek na štangli favorita. Kde že loňské sněhy jsou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2017
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úprava kola pro jízdu ve dvou

         

    pro obdobnou hmotnost (cca 130-140 kg)
    používám neodpružené "horské" kolo.
    Pro chvilkové použití by stačilo jakékoli
    slušné horské kolo, hlavně aby nemělo odpruženou zadní stavbu a výplety s málo dráty.

    Nosič mám starý Sport Arsenal- ten by myslím náklad 50 kg krátkodobě a na hladkém asfaltu (ne obrubníky) zvládl.
    Zadní kolo jsem stavěl několikkrát, skončíl jsem u:
    - Ráfku Remerx Jumbo 36 děr
    - výpletu DT Alpine III
    (3x křížený výplet 36 drátů)
    (mysílm že by stačilo cokoli co má průměr hlavičky 2,3mm)
    -4 ložiskového náboje tuším Novatec.

    naježděno natěžko cca 2000 km, nalehko (110 kg)
    tak 3000-4000 km , zatím mi zadní kolo drží.
    Pláště kupuji nejrůznější, jen nekupuji Rubena a Kenda s obojími jsem měl problémy - naskákaly bubliny na bocích pláštů.
    Ovšem - moje kolo je tank na dálkovou cyklistiku kde ocenňuji nosnost a trvanlivost bez problémů. Na chvilkové vyblbnutí stačí jak jsem psal výše "horák" a solidní nosič.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2017
    Autor: cibi
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úprava kola pro jízdu ve dvou

         

    ...A zapoměl jsem - horák míním 26" , 29" je náchylnější na "osmičku"

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2017
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Úprava kola pro jízdu ve dvou

           

      To je spíš funkcí pořádně utaženého výpletu. Když tam nenecháš vytahané dráty a občas starý výplet dotáhneš, tak se osmička netvoří ani u té 29", která je samozřejmě proti 26" citlivější.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2017
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

350 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024