reklama

Kola GT

MAm moznost koupit kolo znacky GT za slusnou cenu, v podstate bez DPH.Nejdriv sem resil velikost kola, nejak se nemuzu napasovat do tech tabulek, mam vysku 186cm, ale delku nohy mam 83, coz mi na tu tabulku nak nepasovalo, zatim to vypada na 19", protoze GT dela docela velky ramy.Co je ovsem jeste horsi resim problem zda koupit Nomad Ultra(Cross) nebo Avalanche 1.0(MTB), nejdriv jsem mel jasno - Nomad Ultra, ted ovsem vsude ctu, ze je crossovy kolo v terenu nepouzitelny, jde mi o jednu vec, ktery z techto kol pude snaz modifikovat - da se udelat z horaka vymenou plastu kolo pouzitelny na delsi cyklovylet, kde se jede prevazne po silnici nebo po zpevnene ceste?A naopak jde udelat z kvalitniho crosovyho kola(Deore LX) vymenou plastu na dejme tomu 700x42, kolo ktery obcas vydrzi jizdu po lesnich cestach?Zatim neplanuju zadne sjezdy ani vylety do naročných terenu, jde mi proste jen o to, ze kdyz bude mozne jet lesni cestou aby to kolo vydrzelo.primarni ucel kola bude tedy70% silnice a 30% lehky teren, vyjmečne něco kostrbatějšiho:)

[ Zpět ]
Datum: 08.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (schali ([email protected]))
  • Re: Kola GT

         

    V podstatě je úplně jasná volba - jednoznačně kros.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bi-ker)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola GT

         

    Z horaka kolo na cyklovylet udelas (vymenis plaste a jedes)....Z crosse horaka neudelas. Ale cross ti v terenu taky poslouzi...a dobre. Cross je takovej univerzal. A pokavad planujes vic silnice, polni cesty a podobne, tak cross je v pohode. MTB je opravdu spis na divocejsi jizdu...

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola GT

         

    Resil jsem naptosto stejnej problem (a resil jsem ho dost dlouho :-). Chtel jsem cross, ale pak me znamy (co se motaj kolem kol, jezdej zavody atd) presvedcili, abych kouopil mtb a pro jizdu na silnici vymenil plaste. Mit i na normalni lesni ceste mtb a cross je fakt dost rozdil. Mel jsem to moznost sam vyzkouset a bylo jasno. Vitez je mtb. Mimochodem, prave behem nekolika pristich dnu budu (alespon doufam) kupovat GT Avalanche 1.0, myslim ze za tu cenu naprosto perfektni kolo:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Spartan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola GT

           

      no jo a v cem je ten rozdil?to mi tady asi malokdo rekne, v plasti to nebude, na toho horaka bych si dal stejne jedny z tech nejuzsich plastu a to neni moc velkej rozdil oproti 42 na crosovym kole.vydla no ok, na tom horakovy to bude ta stovka, na crosovym je to jen 63mm - tohle dela ten rozdil?Vybava stejna, brzdy stejny, prevody jsou teda jiny a kola jsou o neco vetsi, cely kolo je o neco vetsi, taky su dost velkej:)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (schali ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola GT

             

        Cross ma jinou geometrii rámu než MTB ... přišlo mi, že na crossu je těžiště o něco výš než na MTB, což bylo při lesním sjezdu mezi stromy docela nepříjemné zjištění ... ;-))

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2006
        Autor: ReBel73
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola GT

             

        Ještě převody, ty jsou většinou na krosu těžší. Pak často bývá rozdíl v geometrii, tradičně se od krose očekává vzpřímenější posez, vhodný pro méně náročnou pohodlnější jízdu. Ale už tomu nevěřim, možná to platí (platilo) jen u některých značek. Tenhle pohodlnější typ se dělá jak u krosů, tak u MTB, spíš v těch levnějších řadách. Což je pochopitelný, ani od kola ani od jezdce se pak neočekává, že bude jezdit 10000 km ročně.

        Tak. A myslím, že v pláštích stejně rozdíl zůstane. Pokud najdeš zálibu v technickém zdolávání záludného terénu na MTB, tak už si tam hladké úzké pláště stejně nedáš. A na druhou stranu ti bude líto, shánět na krose nějaký traktory (stejně asi jedině Schwalbe Black Jack, ty ale na MTB jsou zas docela normální). Vidlice je jednak pro pohodlí, to splní obě vidlice. U MTB by kvalitní vidlice měla přispět k lepšímu vedení stopy, k větší bezpečnosti zejména při velkých rychlostech. Jenže někteří závodníci XC prý stejně dávají přednost pevné vidli. Asi to uměj, ale vyznej se v tom.

        Včera jsem viděl rodinku. Tatínek na MTB, maminka na skládací Libertě, děti nevim, ale všichni bez přilby. A posez stejnej, pláště stejný, takhle na cestě s dětma to bylo úplně jedno, jestli Liberta nebo MTB. Ale kdyby tatínek měl nadupanej stroj se závodním posezem, tak by při týhle rychlosti trpěl.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola GT

         

    Jednoznačně bych šel do toho MTB (Avalanche 1,0)! Hodíš na něj lehký hladký pláště a získáš perfektní kolo na cyklovýlety. Mluvím z vlastní zkušenosti, ten poměr (asfalt/ lehký terén - 70/30%) jezdím zhruba taky a v pohodě. Ale hlavně, občas člověk dostane chuť prozkoumat nějaký neznámý terén, sjet si nějaký těžší sjezd nebo se nějaká pohodlná lesní cesta najednou změní v úzkou stezku s kořeny a kameny - no a tam potom lidi s krossama buď tlačí nebo se otáčejí a jedou zpět - ale ty jedeš dál. A v tom je ta skvělá univerzálnost MTB.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola GT

         

    Mám bez měsíce už dva roky GT Avalange 0,5 disk a naprostá spokojenost. Jezdím s ním všude a všechno co mi cesta pod kolo přinese - terén i dlouhé štreky na těžko po silnici. Nic neměním, ale kdybych chtěla, určitě by nebyl problém prohazovat kola MTB a cross.
    Jen nevím, jestli ti ta 19" - teda oni mají "L" nebude malá. Já ji mám na výšku 176 a přijde mi akorát.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola GT

         

    Muzes nad tim spekulovat jak chces, ale osobni zkusenost nenahradis. Dneska uz je dost obchodu, kde ti kolo pujci alespon na malou projizdku po chodniku - vrele doporucuji. Jinak Avalanche jezdim, je to kolo primarne koncipovane do terenu a vede si tam velmi dobre. Pokud budes jezdit na silnici tak kromne plastu (ktere na silnici pekne huci a zdrzujou) se ti mozna nebudou libit siroka riditka, lehci prevody, sklon predstavce (da se otocit), kratsi geometrie ? - ale to je ciste osobni vec, chce to zkusit. Jinak i na krosu se da zvladnout i slusny teren, zalezi na kvalitach jezdce, ale krosove vidle na to nejsou moc vhodne (jsou dost casto moc meke), ta J3 na Avalanchu asi taky nebude zrovna nejakej zazrak, ale uz ma alespon tlumeni. Na druhou stranu ten Nomad ma lepsi vybavu (taky je o dost drazsi) a lehkej teren (co to je ?) urcite zvladne.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola GT

           

      To je fakt - vidlici jsem měnila hned při nákupu za hydrauliku, měnila jsem i představec za kratší (mě ta krátká geometrie vyhovuje) a měnila jsem i pláště, protože ty standardy se rychle sjíždějí.
      A je fakt, že na asfaltu obutí MTB dělá slušný randál :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola GT

             

        BTW co jsi poridila za vidlici a plaste ? Ja jezdim na Tiogach (Blue dragon a factory extreme 2.1') a nekteri lide na silnici uskakuji do skarpy v domeni, ze je dohani traktor :o) Vidlici mi bohuzel nenechali zmenit hned po nakupu, takze mam ted jednu plonkovni (Mozo - nechcete ji nekdo ?) a na kole Marusku MX comp.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola GT

               

          Blue dragona mam ted vepredu ve 2,1"... Red phoenixe meli jen do 1.9" :( skvela pneu a krasne drzi uplne vsude... pokud bude stejna jako phoenix tak mi vepredu vydrzi nejmin 2kkm.
          Vzadu mam Pythona mrc high na 75psiku :) Sice to v terenu obcas trosku skace, ale moji vahu to veze skvele... dneska po modranske cyklostezce 37km/h (to bych si u irc geoclaw 2,1" na 60psiku mohla nechat jen zdat).

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2006
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kola GT

                 

            Mas toho Blue dragona v OEM verzi (ta co se montuje na nova kola, ma dratovou patku) nebo nejakou lepsi ? Mne se moc zamlouva vzorek (IMHO kostky jsou v terenu nejlepsi a znacne osvedcene reseni), ale smes gumy neni moc prilnava - na korenech to docela klouze. Jinak 2kkm by mel snadno vepredu vydrzet, akorat zmizi to jemne zdrsneni na stredovych spuntech. Jinak jsi zatracene rychla, 37 jedu tak akorat z vyraznejsiho kopce.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kola GT

                   

              Ne, mam ho v kevlaru. Smes mi prijde skoro stejna jako na starych Phoenixech, ktere jsem dostala ke kolu (drat). To drzelo naprosto vsude. Po 2kkm mam vsechny spunty doslova rozedrane a jen par mm na vysku. Zadni odesla po 1kkm.
              Tech 37 jsem vydrzela jen kratkodobe, ale pod 30 jsem vetsinou nesla.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2006
              Autor: wewerka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kola GT

                     

                Aha a kde a za kolik se ta kevlarova verze prodava ? Jinak jeste, ze bydlis az v Praze, nesnesu kdyz mne predjede zenska a kdybych te musel dohanet tak bych se strhal :o)

                [ Zpět ]
                Datum: 12.05.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kola GT

                       

                  1190,- v katmaru treba.. www.katmar.cz.. nebo bikeexpertu je maji snad taky

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.05.2006
                  Autor: wewerka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola GT

         

    diky vsem za rady, vypada to zatim na toho crosse, kdyztak si koupim ty Black Jacky, sak ono to v terenu neco vydrzi.Nejsem Biker a je otazka jestli nekdy budu, nechtel bych dopadnout jako vetsina mych znamych co ma horaka a kteri o tezkym terenu nikdy neslyseli natoz aby v nem jeli, oni jezdi na kole do hospody, pripadne na nakej cyklovylet a na tohle bude ten cross luxus.Kdyby me teren zachutnal, tak si koupim pristi rok origos horsky kolo a bude:)

    jinak jeste stimuluju nad velikosti ramu, crosovy GT kola maj ram o dost vetsi nez treba author, takze jak jsem rikal na uvod vypada to na 19, ale jde jeste o delku ramu, nekde jsem cetl, ze kdyz oprete loket o spicku sedatka tak by vase prsty meli koncit v polovine predstavce, souhlasi to tak zhruba nebo je to jinak?

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (schali)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola GT

           

      Vykašli se na takové teoretické rady,sedni na kolo,projeď se a sám uvidíš jaká velikost ti sedí.Nezáleží jen na výšce,důležitá je i délka nohou apod. Navíc pořád píšeš o velikosti 19",ale GT dělávelikost L a pak XL. Já mám třeba 180 cm,teoreticky bych měl mít L ,ale když jsem na něj sedl tak jsem zjistil,že mám delší nohy,že to nebude to pravé,zkusil jsem XL a jsem spokojený. Jo a kupoval jsem teď Avalanche 1.0 disc a jsem maximálně spokojený , ale je fakt že dávám přednost terénu,cestám se pokud možno vyhýbám - a v tom je ta svoboda :)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2006
      Autor: mikop
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola GT

             

        ram u crossu a u mtb bude asi celkem rozdilnej, velikost L je u Gt 19 a je to na tom kole i napsany:), velikost L u croose je stejna jako XL u MTB, akorat to mtb je delsi o 3cm.Dneska se na nich snad projedu a uvidim.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (schali)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola GT

         

    cerstve foto:) - http://88.83.224.208/gtnomad.jpg , zatim spokojenost, uvidime kolik toho vydrzi.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (schali)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola GT

           

      Gratuluji, další GT krasavec do party ! A mimochodem, podle mě jsi udělal dobře. Já původně jezdil crosse, ale přešel jsem na MTB, ovšem pouze ze 2 důvodů:
      - Ten cross byl o 2 třídy níž
      - Přeci jen miluji sem tam něco "na hraně" a k tomu nejsem příliš technicky zdatný jezdec. Díky tomu jsem se prostě o ten crossový rám s obyč RST vidlí bál, už při jumpíku z vyššího obrubníku v něm nepěkně sténalo.
      Krvavá daň bude, že se teď za dvojnásobnou investici sice lépe svezu v terénu, ale na výletech s lidičkama odsud to vypadá, že se spíš podstatně víc nadřu, protože převažuje volba spíše lehkého terénu ;o))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola GT

             

        Bych to s tim dřením a krví tak černě neviděl, neboj.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.06.2006
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola GT

         

    Mám GT Zaskar již 10 rok, původně ještě americká ruční práce a musím hodnotit, že je stále na špici. Zřejmě bych neměnil. Jen snad, že nemá úchyty na zadní kotoučovku má příchytky na brzdy Cantilever.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Doctor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola GT

           

      Jj, Zaskar to je ještě úplně jiná třída. Bohužel ale na něj nebyly penízky :(

      [ Zpět ]
      Datum: 09.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024