reklama

Pokuta za rychlost?

jen tak jsem četl o rychlosti ve sjezdu a chci se zeptat když teda jezdíte víc jak 50km/h jestli jse dostali někdy pokutu za překročení rychlosi v obci na kole?

[ Zpět ]
Datum: 05.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Sup 1)
  • Re: Pokuta za rychlost?

         

    Pokutu ne...ale uz me staveli a upozornovali, ze jedu rychle a stredem silnice:-) Ale to uz je asi 5 let. No a kdyz uz me zastavili, tak me sprdli za to, ze nemam odrazky, zvonek...blablabla:-)))) Ale vse probehlo v klidu

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuta za rychlost?

         

    Už jsem to tu jednou psal. V Berlíně 10€ za jízdu po chodníku a kdyby byl večer, tak bych platil více, že jsem neměl kolo vybaveno podle jejich předpisů na jízdu v noci.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Čtenář)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuta za rychlost?

         

    Jednou mě stavěli za 58km/h na takovým místě, kde je sice cedule začátek obce, ale je tam jedna stodola a autobusová zastávka, silnice přehledná a nic okolo, auta tam jezdí 80 tak proto tam tehdy šli s tím radarem. Nejdřív vyhrožovali, pak jsem nic neplatil. Mobil, co jsem před tím měl v ruce při 60km/h a domlouval sraz se známým za kterým jsem jel naštěstí neviděli:-).

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuta za rychlost?

         

    V našem městě se radary instalujou na hlavních silnicích, což je většinou rovina. Tam povolenou rychlost nepřekročím, jedině že by mi pomoh uragán:-))). Ale teoreticky pokutu dostat za překročení rychlosti dostat lze.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pokuta za rychlost?

           

      cyklista na kole nemůže být řešen za překročení povolené rychlosti, protože kolo není vozidlo trvale vybavené rychloměrem!

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pa.ta.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pokuta za rychlost?

             

        Pravidla silnicniho provozu snad jeste plati pro vsechny - alespon myslim, jedno jestli jedes v aute nebo na trikolce.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.05.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pokuta za rychlost?

               

          Není to jedno! Rychlost by měli dodržovat všichni, budiž, ale pokutu od policie dostat za rychlost nemůžeš!
          Kolo není vozidlo trvale vybavené rychloměrem, tak je to uvedené v zákoně! Pokuta za překročení rychlosti na kole, by byla udělena protiprávně!

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pa.ta.)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pokuta za rychlost?

                 

            Ať se dívám jak se dívám, o žádném rychloměru se tam nepíše. Prostě a jednoduše jen: "V obci smí jet řidič rychlostí nejvýše 50 km/h...".

            [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Sectorr)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pokuta za rychlost?

                   

              Píše se jinde, například:

              SMĚRNICE EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY 2000/7/ES ze dne 20. března 2000 o rychloměrech dvoukolových a tříkolových motorových vozidel a o změně směrnice Rady 92/61/EHS o schvalování typu dvoukolových a tříkolových motorových vozidel.

              Na to dále navazuje vyhláška 341/2002 Sb. Ministerstva dopravy a spojů. A tak dále...

              Z uvedéného plyne, kdo nemusí měřit rychlost, těžko může být odpvědný za její překročení, můj názor.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.05.2006
              Autor: Marco
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pokuta za rychlost?

                     

                To je ale hnusná úvaha, i kdyby byla správná. Taková "evropská". Takže i v pěší zóně mezi dětmi může jet cylkista sedmdesátkou. Zřejmě má "právo" nevědět, jakou rychlostí jede. Pak má jistě i právo nevědět, koho v takový rychlosti přejede. :'(

                (Samozřejmě tě nepodezírám, že s tímhle výkladem souhlasíš.)

                [ Zpět ]
                Datum: 10.05.2006
                Autor: žofka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pokuta za rychlost?

                       

                  Ne nejezdím tak. Řešíme tu technicko-pravní pohled na věc, nikoliv moralně-etický.
                  Překročit povolenou rychlost není dnes žádný problem, mnoho obcí má na svých komunikacích nastavenou 30-cítku.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.05.2006
                  Autor: Marco
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Pokuta za rychlost?

                         

                    Je to takový absurdní. Až třeba soudce rozhodne, že cyklista mohl jet na červenou a dítě nebyl povinen vidět, protože podle zákona nemá potvrzení očního lékaře povinné. Ale možný to je.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 10.05.2006
                    Autor: žofka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pokuta za rychlost?

                       

                  Nejsem si jistej, ale v pěší zoně myslím nemůžeš jet vůbec. Nebo se mýlím?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.05.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Pokuta za rychlost?

                         

                    Taky si nejsem jistej. Protože se nás to ale může dost týkat, raději jsem to sem zkopíroval. Nekamenujte. :')

                    [ Zpět ]
                    Datum: 10.05.2006
                    Autor: žofka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pokuta za rychlost?

                 

            že není povinně vybavené rychloměrem ještě neznamená, že nemusí dodržovat předpisy. Kdo jezdí rychle, může si to tím rychloměrem dovybavit, případně tam, kde je hodně nízká max. povolená rychlost jet radši krokem. Ale kdyby po mě policajti někde chtěli pokutu, samozřejmě bych se v tomto smyslu hádal (tedy nemám tachometr, případně mám, ale blbě seřízenej/nefunkční nebo se na něj nedívám, mám ho jen kvůli měření vzdálenosti a podobné výmluvy:-) )

            [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2006
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pokuta za rychlost?

                   

              nojo výmluvy nevim taky jsem jel v autě kterému nešel tachometr je to teda se to fakt nedá odhadnout, a výmluva že jsem nevěděl kolik jedu asi by neprošla,,, některé motorky taky nemají tachometr tam dávají právě cyklistický, každé vozidlo musí být technicky způsobilé k provozu tak i kolo, ale jesti je nutné mít v autě tachometr nebo otáčkoměr, no nevím

              [ Zpět ]
              Datum: 10.05.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Peta)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pokuta za rychlost?

                   

              Hlavne se nehadat, hloupe se nevymlouvat, nenadavat, nebyt arogantni,... - zvlast kdyz vis ze pravda neni na tve strane. To je nejlepsi zpusob jak pokutu dostat. Mnohem lepsi je uznat chybu, omluvit se a odprisahnout ze uz si das pozor a ze se ti to priste uz urcite nestane, i kdyz vis ze hned za rohem to zase rozjedes. V tomhle smeru je velky rozdil jestli jedes v aute nebo na kole. S autem to neokecas, na kole bez problemu. Ja sice nemam problemy zrovna s rychlosti, spis sem tam nejaka ta jednosmerka, chodnik,... Pokutu jsem jeste neplatil.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2006
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pokuta za rychlost?

             

        Je to pravda. Monem větší pakárnu to ale představuje přesně opačným směrem - tam kde by stačilo dát pro cyklisty ceduli max. rychlost 5 (10,20...) se dneska musí dávat "Cyklisto sesedni z kola". Zářným příkladem budiž Vyšehradský tunel.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2006
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuta za rychlost?

         

    Provoz v obytné a pěší zóně

    §39 (1) Obytná zóna je zastavěná oblast, jejíž začátek je označen dopravní značkou "Obytná zóna" a konec je označen dopravní značkou "Konec obytné zóny".
    §39 (2) Pěší zóna je oblast, jejíž začátek je označen dopravní značkou "Pěší zóna" a konec je označen dopravní značkou "Konec pěší zóny".
    §39 (3) V obytné a pěší zóně smějí chodci užívat pozemní komunikaci v celé její šířce, přičemž se na ně nevztahuje §53. Hry dětí na pozemní komunikaci jsou dovoleny jen v obytné zóně.
    §39 (4) Do pěší zóny je povolen vjezd jen vozidlům vyznačeným ve spodní části dopravní značky podle odstavce 2.
    §39 (5) V obytné zóně a pěší zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km.h-1. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.
    §39 (6) Za účelem organizování dopravy může obec v obecně závazné vyhlášce obce vydané v přenesené působnosti vymezit místní komunikace nebo jejich úseky v obytné zóně, které nelze užít ke stání nákladního vozidla[2] nebo jízdní soupravy.[2]
    §39 (7) V obytné zóně a pěší zóně musí chodci umožnit vozidlům jízdu. To platí i pro děti hrající si v obytné zóně.

    http://www.zakonycr.cz/seznamy/3612000Sb.html

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuta za rychlost?

         

    Zatim me nikde nechytli, ale kdyby meli fotku s neakou slusnou rychlosti tak bych si ji mozna i zaplatil :)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2006
    Autor: radek84
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuta za rychlost?

         

    Lidičky, lidičky, kdo jezdí jako prase ať cyklista nebo řidič motorového vozidla, tak je zase prase. Překlady typu „Až třeba soudce rozhodne, že cyklista mohl jet na červenou…“ jsou jaksi out. Mimo zákony které jsem uvedl platí ještě spousta jiných. A hlavně zákonodárce předpokládá, že podstatná část populace má zdravý rozum, proto je také v zákoně (1/93 Sb.) napsáno, volně cituji „Co není zakázáno je dovoleno“.
    Pro PavlaŠ, „že není povinně vybavené rychloměrem ještě neznamená, že nemusí dodržovat předpisy…“ tohle přeci nikdo netvrdí.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2006
    Autor: Marco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pokuta za rychlost?

           

      přečti si, na co reaguju, a pak teprv rejpej

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024