reklama

Pojisteni na cesty

Ahoj.
Mel bych dotaz. Jakou pouzivate pojistovnu pri ceste do zahranici? Ja se v tom tak nejak prehrabuju a nevim, jakou vybrat. Treba mi s vyberem pomuzete. Dik
Michal (neustale neprihlasenej)

[ Zpět ]
Datum: 26.04.2006
Autor: Michal
  • Re: Pojisteni na cesty

         

    Jsem členem Alpenvereinu, takže spoléhám na jejich pojištění. Určitě jsou dobří na to dostat Tě z průšvihu helikoptérou apod. Slabší je to se spoluúčastí na nákladech léčení. Tam spoléhám víc na pojištění k platební kartě.
    Jinak ten Alpenverein je drahý, ale zase máš slevy na chatách a tím se to dá srazit.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pojisteni na cesty

           

      Dik. Vim o nem, ale ja to spis potrebuju na Skandinavii...a chystam spani ve stanu, takze pro me nezajimave. Ale do hor je to dobre...zvlaste do Alp.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pojisteni na cesty

           

      Prosim te, kolik to pojisteni? Koukam na alpy.cz a nikde to tam nemuzu najit...dik

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pojisteni na cesty

             

        Cena má více variant. Při rodinném mám pocit, že tak 1200 Kč na rok pro jednoho.
        Zadej Alpenverein do Seznamu ono Tě to navede.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pojisteni na cesty

               

          Pockej...to chces rict (napsat), ze pojistne na rok stoji 1200Kc? Toz to by bylo ovsem cenove zajimave.
          Myslel jsem, ze je to jen clenstvi....clenstvi stoji cca 1700Kc....v tom je zahrnute i pojisteni na rok?

          [ Zpět ]
          Datum: 26.04.2006
          Autor: Michal
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pojisteni na cesty

                 

            Pojištění je v členství zahrnuto. Cenu si zjisti npodle odkazu. Možná těch 1700 je pro naprostého individuála. Já mám pocit, že tři - jako rodina- jsme platili 3600 Kč dohromady.
            Beru to i takhle - na jeden nocleh v lageru mám slevu obvykle 8,5 EUR. Takže 250 Kč. Stačí pak za rok tak 6 noclehů na chatách a jsem na svým. K tomu levnější bergsteigersessen a pár drobností navíc. No a pak dobrý pocit, že pro mne přiletí vrtulník. Nevím jestli nakládají i kola:o))) Asi se na průkazku dá dostat sleva leckde. Vím určitě, že např. nejméně na jedné chatě na Krétě. Prý i na lanovkách a snad i někde na dráze.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pojisteni na cesty

                   

              Prijde mi to jako zajimave...jeste to prostuduju. Kdyz si vezmes, ze komercni ceske pojistovny chtej za rokcni pojisteni cca 10 tisic...tak mi tohle pojisteni prijde jako fajnove. A navic plati po celem svete...a ja uz to malem zavrhnul:-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 26.04.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pojisteni na cesty

                   

              "Součástí členství v tomto svazu je i unikátní systém pojištění prakticky všech druhů pohybových a sportovních aktivit včetně soutěží. Tj. každý člen Alpenvereinu, který provedl řádně úhradu členských poplatků a obdržel průkaz AV, je současně i pojištěn. Komplexní nabídka pojištění členů AV je velmi široká a je platná celosvětově. Takovýto druh pojištění nemá prakticky žádný sportovní svaz na světě (stejný systém pojištění nabízí i německý Alpenverein DAV). "

              Kdybych vic cetl, min bych se ptal:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 26.04.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pojisteni na cesty

         

    Jestli máš VISA kartu, tak tam máš automaticky i základní cestovní připojištění. Ale jsou tam nízké sazby.
    Já se pojišťuji přes VZP (nonstop provoz) - teď je takový balíček zdravotní pojištění + následky úrazu + odpovědnost za škodu asi za 17 kč na den.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pojisteni na cesty

           

      Visu mam, ale prave mi to neprijde vyhodne. A cetl jsem nejake info o pojisteni a tam to moc nedoporucovali.
      Potreboval bych pojisteni tak na 4-6 mesicu.

      Jeste by me zajimalo, zda je dobre pri ceste na kole (natezko) pojisteni zavazadel a odpovednost za skodu...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pojisteni na cesty

             

        Odpověšdnost za škodu já osobně preferuji - jsem pojištěna proti škodě způsobené druhému a nikdy nevíš, co se může stát :o)))
        Co se týká zavazadel - dá se to připojistit, ale aby bylo plnění, musí být splněny podmínky, tzn. loupežné přepadení nebo krádež z uzamčených prostor (někdo chce dokonce překonání 2 překážek). Prostou ztrátu či krádež nepojistí nikdo, pokud vím.
        Když jedeš na tak dlouho, existují dlouhodobá cestovní pojištění a pak zkus ještě zvážit možnost, že bys tady zdravotní pojištění přerušil z důvodu pobytu v zahraničí (to je důležité, aby ti nenaskakovali dluhy) a v cílové zemi se krátkodobě zdravotně pojistil. Rozhodně to lze, ale musíš si zjistit podmínky a ceny v zahraničí, aby tě to pak nevyšlo dráž. Pak by ti asi na přejezd stačilo pojištění plynoucí z VISA karty (pojištění na cesty kratší než 3 dny je totiž o pár korun dražší).

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pojisteni na cesty

               

          O te variante s odhlasenim jsem taky uvazoval, ale uz jsme to to probirali s Michal (od Lucky):-) Je to zbytecne slozite....mas naplanovanou cestu a jeste se otravovat s tim, ze budes hledat pojistovnu...
          Ta VZP mi prijde zajimava....nabizeji i dlouhodobejsi pojisteni pro opakovane pobyty....za 1500Kc...Coz mi prijde fajn.
          Jeste premyslim o tom Alpenvereinu, jak pise Mirek.

          Ja jsem treba koukal na Evropskou a uplne jsem onemel. Pojisteni na 3 mesice za 5tis....Nevim. Setrit se na tom asi nema, ale kdyz jine pojistovny nabizeji nizsi pojisteni a fungujou...proc to nevyuzit. Bez pojisteni urcite nechci jet, blazen nejsem...ale taky se mi za to nechce davat nehorazne penize....u Evropske stoji treba rocni pojisteni cca 10tis...:-(

          [ Zpět ]
          Datum: 26.04.2006
          Autor: Michal
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pojisteni na cesty

                 

            K Visa Clasic u CSOB (500Kc/rok) cestovni pojisteni Exclusive (1000Kc/rok). Platnost pojisteni po dobu platnosti karty, tj 2 roky. Do r.2004 bez omezeni delky jednoho vyjezdu, od ledna 2005 'jen' na nepretrzity pobyt venku do 180 dni. Pak musis na skok domu, razitko do pasu jako doklad a muzes na dalsich 180 dni ven. Nebo prvnich 180 dni pres Exclusive, a zbytek treba pres VZP.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.04.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pojisteni na cesty

                   

              Zdravim...jsem te dlouho "nevidel":-)
              Me se zamlouva ten Alpenverein....zkusim o tom zjistit vice info...Za 1700 kacek mi to prijde zajimaci....a hlavne Alpenverein je docela proflaklej...takze s nim maji asi ve svete (nebo alespon v Evrope) zkusenost. Jen me stve, ze driv sidlili u nas v Lyse....ted budu muset jet do Praglu:-)

              Jinak, co mi bylo receno, na Visa je male plneni a doporucuje se pripojistit...

              [ Zpět ]
              Datum: 26.04.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pojisteni na cesty

                     

                Nikam nejezdi. Já to zařídil přes internet z vidlákova. Kartičky Alpenvereinu obratem přišly poštou.

                [ Zpět ]
                Datum: 26.04.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pojisteni na cesty

                     

                To pojisteni neni v ramci karty, tu kartu musis mit k tomu aby sis vubec mohl to extra pojisteni sjednat. Existuje levnejsi verze Standard 300Kc/rok, a tam je skutecne plneni nizsi. Ale Exclusive - to je exclusive:

                léčebné výlohy do výše Kč 2.000.000,-, lehké oštření zubů pro utišení akutní bolesti do limitu Evropa 5.000,-; USA, Kanada, Austrálie a ostatní svět 7.500,-
                odpovědnost za škody na zdraví do výše Kč 1.000.000,-
                pojištění odpovědnosti za škody na majetku do výše Kč 500.000,-
                spoluúčast pro pojištění za škody jsou 3%, nejméně však Kč 500,-
                trvalé následky úrazu – pojistná částka Kč 200.000,-
                smrt následkem úrazu – pojistná částka Kč 200.000,-

                Zda se ti to malo???

                [ Zpět ]
                Datum: 26.04.2006
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pojisteni na cesty

                       

                  Ne nezda...ale cetl jsem o tom veci, ktere me nepresvedcili...
                  Takze u me pravdepodobne vyhrali rakusaci:-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 26.04.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Pojisteni na cesty

                         

                    Sice o Alpenverein nevim vubec nic, ale: Jestli je to jen 1700Kc/rok, a jestli to neni casove omezeno (u spousty pojisteni je limit jen 3 mesice na jeden vyjezd), a jestli je tam dostatecne vysoke plneni, a taky jestli tam neni zadna spoluucast na nemoc a uraz, a jestli se to vztahuje i na cykloturistiku (asi by melo, kdyz je to Alpen... - ale spousta pojisteni bere jizdu na kole za rizikovy sport a takove pojisteni je ti pak k nicemu), potom je to vazne hodne zajimave.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 26.04.2006
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Pojisteni na cesty

                           

                      Prave ze vse, co jsi napsal tam plati. Je to pojisteni pro nas "magory", co vice sportujem...To me zaujalo, protoze uz vidim, jak po me ceske pojistovny budou chtit priplatek za "rizikovou" cykloturistiku:-) Jinak to plati na rok, bez omezeni po celem svete. Kdyz nekam pojedes, vezmes jen kartu a uz se nemusis starat. Treba me zaujalo, ze cestu do rodne zeme plati bez limitu... No jukni na http://www.alpy.cz/
                      Ja do toho jdu....Driv jsem si totiz myslel, ze k tomu clenstvi si musis dokoupit pojisteni...ale to uz je 6 let zpatky. Pak me to nezajimalo...jenze ted jsem pozornejc cetl a je to fakt zajimave.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 26.04.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pojisteni na cesty

         

    Pojišťujeme se na cesty do zahraničí na léčebné výlohy na počet dnů, které budeme mimo území ČR. Využíváme výhodné sazby "mateřské" zdravotní pojišťovny. Na ztráty se nepojišťujeme, neb náhrady jsou nízké, když o něco přijdem, bude to příležitost koupit si nové a lepší. Pro věci se nemá plakat, pro zdraví ano, proto připlácíme jen "na doktora".
    Nejlepší pojištění je přece jenom to, které jsi nakonec nepotřeboval. A takové pojištění přeji Vám všem! :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pojisteni na cesty

           

      A je možné se pojistit na určitý počet dnů, aniž bych je konkretizoval? Např. červenec strávím v j. Čechách a z toho řekněme polovinu za hranicí - ale budu tam jezdit podle nálady, prostě vstanu a řeknu si - jedu do Rakous. Je to tedy možné uzavřít řekněme na 14 dnů z měsíce? To asi ne, že ano - hranice se přejíždí volně, nikdo razítko nedává, takže těch 14 dnů by nešlo při event. pojistném čerpání zpětně stanovit. Spíš to vidím na připojištění na celý měsíc a z toho se holt polovina nevyužije.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pojisteni na cesty

             

        Pokud se budeš pojištovat na jednotlivé dny, tak tě to vyjde dráž. Od 3 dnů výše totiž bývají nižší sazby.
        Ale jak si řekl - pojistit se na celou dobu, kdy myslíš, že budeš přejíždět a něco nevyužít anebo pro tyhle krátké případy stačí ta pojistka od VISA karty.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pojisteni na cesty

         

    Tohle je zajímavá otázka. Co by mi odborníci doporučili na 23 dní v USA??? Je třeba připojištění na uštknutí hadem, pavoukem či štírem??? Mě ta Arizona malinko děsí. Taky by mě zajímalo, co je moje pojištění u mojí Master Card Gaudeamus??? JE Embossovaná, co to je??? Jo a můžu ji používat v USA???

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pojisteni na cesty

           

      ...tak na tohle všechno se asi budeš muset jít zeptat do své banky :o)))
      A chceš říct, že ti teda ta cesta do USA vyšla?!? Tak to je super!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pojisteni na cesty

           

      V Arizoně jsme byli se Švestkoněm opakovaně, poprvé neznalí věci jsem jeli bez pojištění, ani nás nenapadlo, že něco takového by bylo potřebné, až tam jsme byli upozorněni na to, že by mohl vzniknout problém, to když jsme chtěli vyjet do Mexika. I s Mexikem jsme to přečkali dobře, ale podruhé jsme se již pojistili; Švestkoň tam byl před pár lety ještě jednou sám, také pojištěn, vždy běžné připojištění u naší zdravotní pojišťovny na léčebné výlohy pro konkrétní období. Že by existovalo připojištění na sežrání pouštníma potvorama, o tom nic nevím. Hezkou cestu, stojí to za to ! :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pojisteni na cesty

         

    Tak jsem se v tom zase trosku rejpal, protoze pojisteni budem brzo potrebovat:-)
    S Cyklopoustevnikem a s Michalem(Lucka) jsme tu asi pred pul rokem resili, zda se pri delsim pobytu odhlasit nebo neodhlasit od pojistovny v CR a cestovat jen na komercnim pojisteni. Porad premyslim, jake to ma vyhody/nevyhody, kdyz se odhlasim (krome ceny).

    Kazdopadne to doporucuji i takove agentury jako je StudentAgency.

    http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

118 cyklistů (0 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023