reklama

Přes hranici - načerno

Ahoj Nakoláci, nemáte někdo zkušenosti s překračováním "zelené" hranice "načerno" ? Občas to střihnu (Sasko a Polsko), daj se udělat zajímavý trasy a regulérní přechody jsou někdy daleko (nebo zbytečně vysoko - Smrk). Přes ty turistický jezdim taky a ještě se mi nestalo, že bych zahlíd uniformu. Hlídaj se ještě hranice, když jsme v EU? Někde je to v pohodě, cesta vede po čáře a pak se dělí na obě strany. Ale když někde přehazuju kolo přes bytelnou závoru, nevim co bych blekotal, že sem zabloudil?

[ Zpět ]
Datum: 24.04.2006
Autor: PepikW
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Co blllbneees ceceeee...te zabasnou!!!!!!!!!!!:-) Dej si do kapsy obcanku a vse je v poho...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přes hranici - načerno

           

      Jo, jako toho pilota větroně, co chtěl ulítnout do Rakouska a vlivem špatného počasí přistál zas na naší straně. Ten dostal 50let, místo pětadvaceti, za dvojnásobné překročení hranice :o)) .Nojo, ale před 30ti lety.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2006
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přes hranici - načerno

             

        Jeste ze s nim ten vitr nependloval vic:-) Mohl ji prekrocit nekolikrat....:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Konečně aspoň jeden narušitel. hranice se hlídají a pokuty jsou mastné. Já vycházím, ale z toho, že přes můj odpor:o))) tahle země vstoupila do EU. Četl jsem, že je tam svobodný pohyb lidí. Proto jsem si dal limit, že se mohu kdykoliv vrátit do své země. Menší svobodu pohybu už si představit nedovedu. Stezičky mám na Šumavě a v Novohradkách. Taky bych u nás dostal menší pokutu:o))), než kdybych to bral opačným směrem. Při plánování túry tahle svoboda pomáhá. Ale brzo se otevře plno nových přechodů a taky Schengen už není snad tak daleko.
    Vždycky, když takhle jedu, tak vzpomenu na to v čem jsme žili.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přes hranici - načerno

           

      uz sa mi to stalo pred dvoma rokmi na hranici Rakusko-Slovensko v Bratislave. rakuski hraniciari nas videli ist tym smerom a len sa usmievali.Ale bal som sa "Nedovolene prekrocenie statnej hranice. Pri Trencine smerom na Moravu sa mi to stalo niekolkokrat a nebol problem. Prisli sme na prechod a povedali sme jednoducho pravdu, a nemali sme ani obcanky.
      Ale aj tak, uz aby bol Schengen- ze vraj koncom roku 2007

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2006
      Autor: alo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Já mám svě zkušenosti (Šumava u Zadní Zvonkové podél Schwarzenberského kanálu a Novohradky u býv.Stříbrné Hutě) a neviděl bych v tom problém. Musela by to být obrovská smůla, kdyby tě náhodou nachytali - a co jsem na obou místech viděl podle stop bot a plášťů kol, tak frekvence takových "narušení " státní hranice je určitě dost vysoká.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Hranice se hlídají, EU je hlavně ekonomický svazek a to znamená jen zrušení cel a celnic nikoli hraničních přechodů. Přesto hranice načerno překračujeme docela běžně v případech, že je třeba přechod daleko.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Nevím jak to je jinde, ale rozhodně nikomu nedoporučuji přecházet načerno zelenou hranici nebo uzavřený příležitostný hraniční přechod na rakouské hranici. Grencáci nejsou blbí, výslech je v pohodě s úsměvem a kafem, odvezou zpátky na nejbližší otevřený přechod - problémy začnou po návratu. Vyšetřování na ministerstvu vnitra za nepovolené překročení státní hranice prý trvá cca rok a v závěru mastná pokuta.
    Naštěstí nemluvím z vlastní zkušenosti, pouze reprodukuji zážitky mých známých - jeden z roku 2004 a jeden z loňského srpna.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Nevím jak jinde, ale tady okolo nás to Němci ani Poláci neberou nijak vroucně. Mundůr jsem na přechodech pro pěšáky viděl asi dvakrát.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Na hranicích v Českém lese se dá také v pohodě přejet "na černo". Viděli jsme tam pohraniční policii naposledy před vstupem do EU. Němci nás letos kontrolovali na oficiálním přechodu pro pěší a cyklisty v Bad Elsteru.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Rozhodně nedoporučuji na hranici s Maďarskem - Maďaři si stále hrají na důležité, na razítka a na hranice.
    Kamarády nám takhle nechtěli pustit zpět na Slovensko, protože neměli razítko v pasu o výjezdu...
    Drželi je na hranici docela dost dlouho, než je to přestalo bavit...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Jen přecházejte, státní pokladna Vám bude vděčná za každou pokutičku, natož slušnou pokutu! :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Zajímavé názory ale ani jeden fundovaný. Najde se někdo, kdo odpoví přesně, co se smí a co ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (plo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přes hranici - načerno

           

      To fakt nevíš nebo si děláš legraci?!?
      I když jsme v EU, tak se hranice mohou překračovat jen a výhradně v místech k tomu určených a s platným dokladem, což je pas nebo občanka.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přes hranici - načerno

             

        Což o to, to ví asi všici, ale když ono načerno to má taky svoje kouzlo:-)) Ale nechat se zastřelit od nějakýho blba, co si bude hrát na vojáka, jaksi není vono....:-(
        A krom toho to načerno může být někdy i o dost kratší varianta cesty.....

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přes hranici - načerno

               

          S tím střílením nás chceš jenom pobavit, že. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.04.2006
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přes hranici - načerno

                 

            To nééé, myslím to upřímně:-))
            Jako vždy a fšechno:-))

            [ Zpět ]
            Datum: 26.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přes hranici - načerno

             

        V "místech k tomu určených" to popírám. Opakuji, že tím, že jste si odhlasovali vstup do EU tak jsem já získal svobodu pohybu. Nejmenší myslitelná svoboda pohybu je v tom, že když jedu Rakouskem nebo německem a stmívá se a vidlákov je ještě daleko,tak to ohnu přes hranici domů, kde se mi zlíbí. Jinak ta Vaše EU nemá smysl.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přes hranici - načerno

               

          Dokud mají jednotlivé státy v rámci EU svoje individuality, tj. zákony, sociální systém apod., pak holt budou existovat i hranice a pravidla s jejich překračováním spojená. S tím, bohužel, nesouvisí žádné "odsouhlasili - neodsouhlasili" :o(((

          [ Zpět ]
          Datum: 26.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přes hranici - načerno

           

      No určitě nesmí, šlo mi hlavně o to, coby, kdyby.
      Jel jsem včera přes přechod v Petrovicích, a jentak jsem se "orgána" zeptal, jestli se něco děje, když třeba zabloudim a narušim. Prý jo, ale dodal, že jen pokud mě chytěj. Víc říct nechtěl.
      Jinak tady v oblasti Sněžníku a Tisé přecházej i houbaři a horolezci. Ale radši si budu dávat stále pozor.

      Přidám ještě zkušenost z polské části Jizerek. Vloni na podzim o víkendu (taky na černo), asi 50km po pěkných cestách okolo Vysoké Kopy a potkal jsem jediného cyklistu a žádného pěšáka. Proti české části - paráda.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Já bydlím kousek od Polských hranic a do Polska jezdím celkem často. Z mých zkušeností můžu říct, že aspoň u nás (sev.Morava) to vypadá takhle(nebudu mluvit o norm.přechodech): Českou pohraniční policii(ČPP) na hranici uvidíte spíš než Poláky. Ale ČPP stojí na přechodech(malý pohraniční styk) a nepohybuje se podél hranic. Zato Poláci jezdí na tych svojich mašinách podél hranic(i když jak jsem říkal, velice zřídka)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (skricxx)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • D - NL

         

    Můžu přejet německo-holandskou hranici legálně kdekoliv? Tam už ani hraniční přechody nejsou, ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: D - NL

           

      No, je otázka zda kdekoli nebo kdekoli?!?
      Pokud vede silnice či cesta přes hranici, tak rozhodně přejet můžeš kdekoli. Ale pokud tam cesta není a šel by si přes "zelenou hranici", pak je otázka, zda můžeš kdekoli. Pokud jsou tam pořád nějaké cedule, které tě upozorňují na to, že se ocitáš v jakémsi, byť imaginárním "hraničním pásmu", pak si myslím, že v tomto případě je kdekoli problém...
      Vždycky je to ale o tom, zda tě někdo přistihne :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes hranici - načerno

         

    Přejíždím nelegálně tu-a-tam, většinou v pohodě. Předloni jsem hned za čárou v Novohradkách narazil na rakouský policajty, kteří tam byli evidentně zašití. Spali v autě a zezadu to černé auto bohužel nebylo identifikované. Probudili se když jsem je míjel (v úzkém úvozu) ,byli vyplesklí víc než já a nevěděli, co mají se mnou dělat. Chtěli mě odvézd na ústřednu, ale odmítnul jsem opustit kolo. Jeden nakonec někam odjel s mojí občankou a druhý mě hlídal. Za hoďku se první vrátil. Pak chtěli nějakou pokutu, ale uvěřili, že nic nemám.
    Vyváznul jsem s domluvou: "ať už to příště nedělám".

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2006
    Autor: jouda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

232 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024