reklama

Ochranáři zase rýžujou

Ahoj. Ted jsem na seznamu cetl jak v ceskem raji uz vybrali 6000 na pokutach za TABORENI. Muzete mi nekdo vysvetlil co presne podle zakona znamena tohle slovo ? Znamena to spat v prirode ? Nebo spat ve stanu ? Nebo k tomu vsemu musim mit rozdelany ohen ? Nebo batoh ? a Co treba nalozene kolo..... Opravdu by me to zajimalo, zatim jsem se dycky s ochrancema dohodl i kdyz jsem mel stan. Asi proto ze nedelam ani ohen ani bordel a vetsinou z mista spani posbiram i odpadky ze zeme, ktere nejsou po me, ale rad bych znal vyznam slova podle zakona, abych pripadne do budoucna uz "netaboril" ale pouze pobyval v noci v lese. Protoze je jen otazka casu kdy narazim na blbce, kteryho bude zajimat jen ze mi stan stoji v lese a nic vic.
Diky za odpoved.

[ Zpět ]
Datum: 23.04.2006
Autor: Thompson
  • Re: Ochranáři zase rýžujou

         

    kdyby si každý votroubek dělal co chce, to by dopadalo

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (paBlb)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochranáři zase rýžujou

           

      To jsem nepochopil paBlbe, jak jsi to myslel ?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomas_01)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochranáři zase rýžujou

         

    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=1961

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochranáři zase rýžujou

         

    Věřím, že ty osobně přírodě neuškodíš. Jenže:
    1) když to budou dělat desítky až stovky lidí na stejných místech, tak to bude něco jiného
    2) bohužel jsou blbci kteří po sobě nechají binec a kvůli nim se táboření zakazuje
    Jinak já osobně jsem si užil také nějaké nocování v českém ráji - jen tak volně pod skalami.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochranáři zase rýžujou

         

    Jak rika VR...lidi jsou blbci, jenz si nevazi prirody a nechaji po sobe bordel. Vem si treba skandinavske zeme...Tam s tim nemaj problem. Taborit se muze vsude...a maj tam krasne cisto a uzasnou prirodu... A asi s tim nemaj problem, protoze jinak by to zatrhli.
    Jinak se tu o tom vedla diskuze a myslim, ze jsme zase narazili na to, ze v tomhle smeru je zakon docela nedokonalej...ale kterej je:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochranáři zase rýžujou

         

    Pojmu taboření jsem se věnoval velice usilovně. Pročítal jsem i prvorepublikové zákony a vyhlášky (např. muzeum Č. policie). Z toho pel melu co jsem sehnal. Se dá vyvodit tato rovnice taboření = pobývání na místě. Aby jsi tabořil nemusíš na místě nutně spát (bylo kdysi aplikováno na kočující spoluobčany). Pro mne je taboření úprava konkrétního prostoru pro jeho využití (rozdělání ohně, nahromadění dřeva, uprava místa pro zadržování vody) Tedy zcela viditelné stopy mé činnosti. Je zvláštní, že zákon zakazuje činnost, která není definována. Z hlediska hygieny a ochrany zdraví je třeba definováno kolik musí být při táboření postaveno kadibudek na počet lidí, jak má vypadat kuchyň a ošetřovna (letní tabornické akce). Já se domnívám, že postavení stanu v 9 večer a jeho sbalení v osum ráno není taboření. Měl jsem na to téma diskuzi s rádoby ochranáří, pokud si lehnu na deku do lesa tak to podle nich není taboření. Zaskočil jsem je \"ležením\" ve ždáráku. Podle mne je ale důležité jak si upravuji a přizpůsobuji okolí.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2006
    Autor: Marco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

420 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024