reklama

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a poznámek, a to i když prší nebo mrzne. Máme pro to určitě svoje důvody. Třeba se nám nechce řídit, nemáme na autobus, přináší nám to radost z pohybu, z překonání sebe samého nebo jsme nějak…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.10.2017
Autor: Martynka
  • Re: Reportáž psaná na kole 1.

         

    Soucitné pohledy plechovkáři nevrhají, jelikož nás cyklisty nemají rádi. Hlavní důvod ježdění na kole jsou endorfiny. Protože prachy žere kolo taky, možná míň než auto ale žere :-) Jsem rád, že neřeším ty věci co řeší ženy jako je barva podprndy apod. Jenže myslím, že ženy to řeší protože jsou ženy, takže by to řešily stejně bez ohledu na to jedou-li do práce na kole, sockou nebo plechovkou :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2017
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Reportáž psaná na kole 1.

         

    Ráno kafe,pokrmím zvěř a usedám na kolo.Kofejn jde nádherně do krevního oběhu.Na ranním brífinku jsem okej.Jsem údržbář na pekárně,tak nějaké to píchlé kolo řeším i ostatním z provozu.Je nás opravdu víc a je to dobře.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2017
    Autor: FINE
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Reportáž psaná na kole 1.

         

    Nechápu lidi, kteří se podivují nad tím, že jezdím na kole celoročně. Podivují se nad ježděním v zimě a mají hloupé otázky, jestli mi není zima a přitom jsou schopni celý den strávit na lyžích. Fakt nechápu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2017
    Autor: Papji
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Reportáž psaná na kole 1.

           

      Čéče, to já taky moc nechápu, jak je venku pod nulou, namrzne to, mám strach že hodím tlamu. Když jsem jezdil na elektrokole jak na motorce a nešlapal, na ty dva kiláky Pod led jsem se nabalil jak pumpa a šlo to těch pár minutek přežít, ale furt do takových -10.

      Opravdu moc nechápu, jak někdo může jezdit za třeskutých mrazů, protože nabalenej jak pumpa toho moc neušlápnu a nenabalenej bych za tu hodinu asi chcípnul...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2017
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
      • Re: Reportáž psaná na kole 1.

             

        Co je na tom divného? Já tak jezdil 38 zim den co den do a z práce 5km tam 5km zpět. Bylo někdy mnoho sněhu někdy jen holomrazy, někdy +5°C někdy i -30°C. Při náledí i při mrznoucím dešti.
        Pěšky jsem šel jen jednou jelikož jsem měl píchlé kolo. Autobusem do práce nikdy.
        Občas jsem v mirnější zimě absolvoval i kratší výlety po okolí.
        Možná i proto jsem na tom dnes tak jak jsem ale nelituju jediné sekundy strávené na kole.
        Tak jsem se propracoval až k motorizované kriplkáře a každou jízdu si vychutnávám a užívám jak malý kluk:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2017
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Reportáž psaná na kole 1.

               

          No právě jsem ti to chtěl napsat, a teď tě bolí kolena.....

          No, jsem na tom podobně, a to jsem toho moc za mrazu nenajezdil. Lokty a kolena mi dávají sežrat moje mladické frajeřinky na kole.


          V -30ti, to je surovost, i když 5 kiláků je zase prd, to se asi dá.

          Já když čtu na kole do práce, představím si těch 26 kilometrů...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.10.2017
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
          • Re: Reportáž psaná na kole 1.

                 

            Přesně. Já si taky představím těch 20-25 km (jak kdy) :)
            Ač jsem pětatřicet let denně za jakéhokoiv počasí jezdila s konima venku (a že je na tom zima jak prase), tak je těch 20 km moc i v letě za optimálního počasí, natož v zimě. Na kole maximálně občas v letě, když si chcu udělat vejlet nebo stávkujou železničáři :)

            5 kiláků by asi šlo, ale možná bych spíš zvažovala, jestli nebude pohodlnější se hodinku projít a nemuset řešit kolo ani oblečení, přezůvky mám v práci tak jak tak. Na kole by mi to trvalo určitě dvacet minut, k tomu přičti čas na vynesení kola, umejvání, převlečení... a jseš na té hodině pomalu taky a řešíš úplný hovadiny. Se na kole můžu projet od domu k domu odpoledne ve sportovním.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.10.2017
            Autor: bara2
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Reportáž psaná na kole 1.

                   

              Tak já to mám do práce 64 km a jedu to za rok asi 10x. Pravda zatím ani jednou jsem nejel ráno tam a stejný den zpět. Buď kolo v práci přenocuje anebo jedu jen část trasy a zbytek dojedu vlakem.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.10.2017
              Autor: fractal
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Reportáž psaná na kole 1.

             

        Je to o volbě správného oblečení, správného obutí a vhodné techniky jízdy.
        Ale je fakt, že nic se nesmí přehánět a v extrémních situacích by se na kole jet nemělo a jízda by měla být bezpečná a pod kontrolou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Reportáž psaná na kole 1.

               

          Jojo, třeba vloni v zimě, když začalo pršet a namrzalo to během dne, byly jsme s kolegyní coby kolařky v pohodě - díky kolům jsme měly další opěrný bod a domů jsme došly bezpečně zapřené ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.10.2017
          Autor: evcas
          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Reportáž psaná na kole 1.

             

        Teplota pod -10° u nás nebývá tak často. Většinou je to +5 až -5 někdy -8. Do práce to mám necelých 8km a to se dá i při -20. Na tříkolce je to i celkem bezpečné, jen nesmí navalit hodně sněhu, to pak nejde utáhnout. Jinak je to jak píše Lelek, o oblečení a stylu jízdy. Dlouho mi trvalo, než jsem se naučil jezdit pokud možno tak abych se zahřál, ale nezpotil.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2017
        Autor: Papji
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Reportáž psaná na kole 1.

         

    Nevím proč, ale mám pocit, že soucitné pohledy na sebe házíš především ty sama.
    Jezdi dál a klidně o tom piš, ale hlavně se nelituj kvůli podprsence a zplihlým vlasům.
    To pak to ježdění na kole za ty "nervy" nestojí:-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2017
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Reportáž psaná na kole 1.

           

      Pokračování je asi plánováno, když má tenhle blog no. 1.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2017
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Reportáž psaná na kole 1.

             

        Pokračování si ráda přečtu, proč ne, když se pisatelka nebude litovat kvůlivá tý podprence ve správné barvě
        :-))
        (Tuhle součástku oděvu doma odkládám jako první, k nemalé radosti především moji a následně všech mužských obyvatel a návštěvníků našeho hnízda:-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.10.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Reportáž psaná na kole 1.

               

          sice nepatřičná otázka ale ty fakt nosíš podprndu přes bundu?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2017
          Hodnocení: +15 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Reportáž psaná na kole 1.

                 

            A když ji odloží , všichni se doma radujou.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.10.2017
            Autor: OVG
            Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Reportáž psaná na kole 1.

                 

            Nikolivěk.
            Neboj, až budeš velkej, taky se naučíš svíknout podprdu i pod bundou:-))
            Nu a nyní se vrátíme zase ke kolu, dojíždění a soucitným pohledům.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.10.2017
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: Reportáž psaná na kole 1.

                   

              mi mamka nechce dovolit nosit podprndu. ˇže se mi to prý nehodí k plnovousu :-p

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.10.2017
              Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Reportáž psaná na kole 1.

                     

                Mamka má pravdu. K tomu, abys svlíkal podprdy, je fakt nemusíš nosit:-))
                Ale vraťmě se zpět k tématu. Ve svém prvním příspěvku píšeš jasně, že jsi rád, že nemusíš řešit ženské cykloproblémy s podprdou.
                V kterém stádiu vývoje své cykloosobnosti jsi dospěl k názoru, že je teď již řešit musíš?
                :-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.10.2017
                Autor: Lanna
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Reportáž psaná na kole 1.

                       

                  tak vlastní nošení jsem vyřešil ve 14 letech. Sundávání naopak řeším neustále, protože obveselení :-) Stadium vývoje cyklosobnosti na zájem o sundávání podprndy nemá zatím naštěstí vliv. :-) Nakonec i debata o tom je obveselující :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 12.10.2017
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Reportáž psaná na kole 1.

                         

                    A jestipak víš, že zrovna dnes je Mezinárodní den bez podprsenek?
                    Já to nevěděla. Řekli mi to na mém oblíbeném Rádiu Beat.
                    Ale potěšilo:-))

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 13.10.2017
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Reportáž psaná na kole 1.

                           

                      On sice včera byl "den bez podprsenek", ale některé servery tvrdí, že byl i "Mezinárodní den za omezení přírodních katastrof"
                      http://svatky.centrum.cz/svatky/vyznamne-dny...
                      :o)))

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 14.10.2017
                      Autor: radka
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Reportáž psaná na kole 1.

                             

                        Což se nevylučuje, naopak v mnoha případech doplňuje:-))

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 14.10.2017
                        Autor: Lanna
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Reportáž psaná na kole 1.

                               

                          Máš pravdu, některé případy bez podprsenky jsou přírodní katastrofou.:-))

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 15.10.2017
                          Autor: Papji
                          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Reportáž psaná na kole 1.

         

    nevím kde pracuješ, ale i v našem podle mne dost upjatém úřadu jsem si žádných soucitných pohledů nevšimla, když přijedu na kole, možná v létě a to jsou spíš závistivé pohledy, že se mám důvod jít po ránu osprchovat a odpoledne si udělám výlet místo mačkání v přeplněné tramvaji :-) oblečení v kanceláři moc neřeším, boty tu mám stále a triko a sukně se do tašky na kolo vždycky vejde. jestli se chystá pokračování a nebude sebelítostivé, ráda si jej přečtu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2017
    Autor: HMS
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Reportáž psaná na kole 1.

           

      Také jezdím do práce na kole. Mám to 6km. V zimě a velkém nečase vynechávám.
      Soucitné pohledy nezaznamenávám, ale škodolibou radost kolegů, když prší. Nejraději, když začne pršet na konci pracovni doby. To mi (i dalším kolařům),to hlásí hned několik ,,dobráků" s úsměvem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2017
      Autor: Valdek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Reportáž psaná na kole 1.

             

        Tomuhle deštíčku jsme říkávali familiérně "půltřeťáček"

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2017
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Reportáž psaná na kole 1.

           

      Druh pohledu se často liší nejen v závislosti na nátuře a životním stylu hledící osoby, ale často i na ročním období. V létě lidé spíš závidí či podporují, protože se chtějí přidat. V zimě je z dotazů, často ne nepodobných těm v článku, cítit třeba i "to máš za ty frajeřiny", nebo "máš, co jsi chtěl". Osobně mě mrzí spíš postoj typu "No jo, dal jsi to i dneska, ale kolo nikdy nebude plnohodnotným způsobem dopravy". Osobně to čtu většinou jako "můj líný/tlustý/pohodlný zadek na kolo stejně nikdy nedostaneš, raději budu chodit bušit do posilky, tloustnout a zbytečně mrhat časem v tramvaji". Ale každému podle jeho gusta :) Vtipné mi přišlo, když jsem pracoval jako cyklokoordinátor a lidé v zimě mou pošetilost (tedy denní ježdění do práce na kole), komentovali soucitným konstatování, že jako cyklokoordinátor to mám sice v popisu práce, ale oni by tohle nikdy dělat nemohli. Vždyť mi musí být strašná zima...!
      Článek je opravdu čtiví a svižný. Líbil se mi.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.10.2017
      Autor: Dav1d
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
  • Re: Reportáž psaná na kole 1.

         

    Nevim jak vy, ale ja to pochopil asi tak, jak to pistelka zrejme myslela a proc to napsala presne tak, jak to napsala. Proste satira s lehkou davkou ironie. Clanek ma neco do sebe a hlavne ma svuj nadech a smrnc a musim rici, ze se mi libi prave proto, ze vybocuje z te zaplavy cestopisu a zazitku z cest, doporuceni a rad k opravam a spravnemu vyberu komponentu ci kola.Tesim se na dalsi dil./// Jinak sam se setkavam s tim, ze pravidelne dojizdeni do prace kolmo mnozi nechapou a krouti hlavou, proc to ten dotycny dela...takovym odpovidam jedine - delam to pro sebe a sve zdravi (tedy potazmo pro firmu, protoze se udrzuji svezi a v kondici) a pro zivotni prostredi a vlastne tak pro kazdeho z vas. Rano mi cerstvy vzduch procisti hlavu a do prace dorazim s patricnou tepovou frekvenci protazeny, okysliceny v kazdem koutku tela a schopen podat okamzity vysoky vykon bez toho, abych k tomu potreboval kotel kafe a tunu kofeinu!:-) A v neposledni rade proto, ze mam kolo proste rad!A kdyz mate neco ci nekoho radi, tak proc si ho ci toho neuzit pri kazde mozne prilezitosti,ze?, kdyz vam to udela radost a do prace tak prijizdite s dobrou naladou a usmevem na tvari. To preci oceni nejen kolegove ale i vas sef ci firma. A hned mate dvoji plusove body : jedny si davate sami sobe potesenim z jizdy a druhe vam daji ti ostatni - z poteseni z vas a vaseho positivniho naladeni, ktere prinasite v dany moment do kolektivu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2017
    Autor: Martis
    Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Reportáž psaná na kole 1.

           

      Jednou jedinkrát jsem si vzala kolo na noční a ráno jela domů. Bylo to někdy na jaře a za exota jsem dodnes. Ono to mám totiž domů 76 km. Ani se mi nechtělo spát. Určitě si to zopakuji, možná ještě letos. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.10.2017
      Autor: plusjedna
      Hodnocení: +15 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024