reklama

cyklocomputer - navod

Zdravim, potřebuji poradit, z navodu jsem nebyl sto pochopit nastaveni ne CATEYE velo8, mam author stratos, 20 ram, plast 700x35c, ale nechapu jak navolit spravne hodnoty? Jak se to proste dela?? DIKY moc

[ Zpět ]
Datum: 20.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (honza ([email protected]))
  • Re: cyklocomputer - navod

         

    Velikost rámu Tě vůbec nemusí zajímat, zde je potřeba jen vědět rozměry nafouknutého pláště. V manuálu je určitě nějaká tabulka, kde je to uvedeno. Pokud tam ale nebude konkrétně Tvůj plášť, tak se to musí nejprve změřit...

    Probíralo se to už např. tady http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=2039

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklocomputer - navod

         

    Již několikrát jsem při nastavování obvodu kola koukal na přiložené tabulky a nikdy to nesedělo.Nejlepší způsob je udělat si čárku na plášti a na zemi a popojet o jedno pootočení a pak to změřit.Pro větší přesnost si při tom pootáčení na to kolo sedni ať je zatížené jako když jedeš.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2006
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklocomputer - navod

           

      Jo nebo si změř poloměr R při zatížení (s něčí pomocí) a pak už jen do kalkulačky dej 2*PI*R

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2006
      Autor: Dan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklocomputer - navod

         

    Tabulkově by měl být obvod kola 217 cm, ale jak tady vedle píšou, nejlépe je si ho změřit. Doporučil bych více otoček zatíženého kola (třeba 10), změřit si ujetou vzdálenost a výsledek potom podělit deseti. Je to přesnější.

    Nastavení obvodu kola jde u tohoto computeru dvěma způsoby - rychlým nebo přesným. Oba začínají stejně - nastavíš si na displeji ODO a stiskneš nějakým šťouchadlem tlačítko SET. Potom tlačítkem MODE nastavíš nějaký přednastavený rozměr pláště (16\" - 18\" - ... 27\") a stiskem tlačítka SET ho potvrdíš.

    Přesný způsob začíná stejně, tlačítkem MODE procházíš jednotlivé rozměry plášťů. Podstatné je, že v okamžiku, kdy se zobrazuje aktuálně nastavený obvod kola [v hranatých závorkách], podržíš asi 3 vteřiny tlačítko MODE. Tím se dostaneš do režimu nastavení přesného obvodu kola, kde zadáš změřený rozměr v centimetrech. Po nastavení první číslice (krátkými stisky tlačítka MODE) podržíš 3 vteřiny tlačítko MODE, tím se dostaneš na druhou číslici, tu nastavíš krátkými stisky MODE, atd. Nakonec to celé potvrdíš tlačítkem SET.

    Popisuje se to složitě, ale ve skutečnosti je to celkem prosté.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2006
    Autor: Sector
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklocomputer - navod

           

      diky za info..taky jsem se dobral k cislu 217..ale porad to nejak nefunguje....mel jsem uz jednou cateye a nebyl problem...a kam presne se umistuje magneticke cidlo?..myslim vzdalenost od rafku smerem k stredu kola?...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (honza ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklocomputer - navod

           

      jestli tomu dobre rozumim..tak staci nastavit hodnotu v [ ] a to je vse?..a pak nejak sikovne umistit ten magnet se cteckou...to je jedno kam?

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (honza ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklocomputer - navod

             

        Přesně tak.Zadej cm a pak to nějak šikovně umísti.Musíš to dát tak šikovně aby Ti zbyla kabeláž tak že když kolo upadne a otočej se řidítka se nepřetrhla.Na vidlici počítej s max.propružením.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2006
        Autor: Hnuso
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklocomputer - navod

               

          Doporučuji po prvním nastavení projet na kole úsek známé délky a podle ukázané vzdálenosti nastavení korigovat.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklocomputer - navod

             

        Souhlas s tím co už psal Hnuso...

        Jen si nejsem jistý, co myslíš tím "jedno kam"... Vzhledem k tomu, že magnet má podle návodu rotovat kolem čidla max. ve vzdálenosti 5mm a ještě k tomu v určitém místě (vyznačeném na čidlu), tak těch míst kde to uchytit zas tolik není... S tím se dá také dobře vyvztekat, než se to poladí do správné polohy...;-)
        Mně to kupodivu šlape i na vzdálenost skoro 1cm...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklocomputer - navod

         

    Ahoj, můžu se zeptat kolik měříš? Taky jsem koukala na Stratose a v obchodě mi nabízeli velikost rámu 22, myslím, že ta 20 by pro mě byla vhodnější - měřím "jen" 180 cm.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (stef)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklocomputer - navod

           

      určitě jdi do 20"....meli by te nechat v obchode vyzkoušet...ja mam 179 a je mi akorat :o)...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (honza)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

299 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024