reklama

Nastavení SPD

Mám nově Shimano 105 a vadí mi příliš velká vůle paty do stran. Jestli to má proti bolesti kolen být správně asi 6-8 stupňů, tak tady je to mnohem víc. Kolena mě nebolí, ale nerad byc, aby začala. Nevíte někdo, jestli se kromě tvrdosti vypínacích pružin dá nastavit i tohle?

[ Zpět ]
Datum: 05.08.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
  • Re: Nastavení SPD

         

    vyhodit SPD a koupit Look, ale to jsi nechtěl slyšet :). Máš klasický SPD nebo SPD "něco"?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nastavení SPD

           

      Shimano to označuje PD-M505. Na webu jsem našel jenom "Exploded view", který mi moc nepomohl.
      Koupil jse tyhle (prodejce jim říkal "stopětky"), protože stály jenom osm stovek. Kdybych měl na pedály za dva a půl litru, tak bych kupoval něco jiného. Mě to prostě musí stačit, a jestli jde ta vůle nějak změnit, tak to udělám, jestli to nejde, nechám to tak. Jen chci vědět, jestli to jde.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nastavení SPD

             

        Malá vůle tam bude vždy, ale to není až tak na závadu, někdy to je lepší, že si můžeš nohu malinko posunout. Co ale můžeš udělat, je zvýšit napětí vypínacích pružin. Tím trošku snížíš vůli.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nastavení SPD

               

          Dik. Trochu jsem ten pedál zkoumal, a došel jsem k témuž.
          Malá vůle tam být má, to je dobře. Nastavíš kufr na botě správně a jemné doladění nejlepší polohy pak noha dělá sama.
          Mě jenom šlo zezačátku na nervy, že proti předchozímu Wellgu je ta vůle o tolik větší, že na jednu stranu se pata dokáže dotknout kliky u osy nebo toho plastu na prevodníku a na druhou se umí vytočit mírně zešikma směrem ven, takže pro vypnutí je třeba s ní pohnout dost daleko. Připadá mě to jako moc velká vůle, zkusím, co udělá to dotažení.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.08.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nastavení SPD

                 

            potom teoreticky můžeš narazit na kufry od jiného výrobce, které budou držet trochu lépe/hůře, ale vůle tam z pricipu zůstane. Mám SPD na MTB a jsem z nich lehoučce :) nešťastnej (vrže to, hejbe se to ap.). Máš boty silniční? Pokud jo, koupil bych ty Looky v bazaru (pokud ti ta vůle bude vadit a nezvykneš si), je to dost nesrovnatelný

            [ Zpět ]
            Datum: 06.08.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nastavení SPD

                   

              Mám turistický boty Diadora. Zkusit jiný kufr mě nenapadlo, ale asi to vyzkouším, nejdřív na těch wellgách, co mě zbyly. Dík.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.08.2004
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

712 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024