reklama

Velikost rámu kola

prosím poradte velikost rámu kola pro osobu 180cm já jsem pro 21

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.08.2017
Autor: martinek
  • Re: velikost rámu kola

         

    Blbost. :-)
    Já jsem pro 17, 18, 19, 20 nebo 21.
    Podle tělesných proporcí a geometrie kola.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: velikost rámu kola

         

    21 je moc, nicméně záleží i na geometrii rámu - každý výrobce to má trošku jinak.
    Do té 21 bych ale nešla v žádném případě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2017
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: velikost rámu kola

           

      přítelkyně chce nové kolo cross,já mám horáka 21rám a jede se ji na něm dobře

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2017
      Autor: martinek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: velikost rámu kola

             

        Hele, mě se také první dva roky na té 21 jezdilo dobře. Pak jsem brečela bolestí, ale napravit už se to nedalo.
        Fakt záleží na tom, co je to za značku. Třeba Autor je strašně dlouhý - na tom jsem si kompletně odrovnala záda. Naproti tomu třeba Bianchi je kratší, ale vysoké. Na tom se mi také jezdilo suprově.
        Každopádně bych jí ale doporučovala rám menší. Ono se to neprojeví hned, ale až se to na těle projeví (bolest zad), tak je pak pozdě a zpátky se to nedá vrátit.

        Já jsem si teď oblíbila GT. Jezdila jsem na 19, ale po operaci bedekry jsem musela musela přesedlat na 17. GT navíc dělá verzi dámskou a pánskou, kde je u stejné velikosti rámu rozdíl v celkové délce sedlo - představec až 3 cm. Tohle ale dělá už víc značek, takže si člověk opravdu může vybrat kolo, které mu padne.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: velikost rámu kola

               

          chce kellys trek pánské

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2017
          Autor: martinek
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: velikost rámu kola

                 

            Ona chce treka?!?
            Tak to je trošku o něčem jiném. Já mluvím o MTB. Ale i u toho treka mi na ní přijde ta 21 velká.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2017
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: velikost rámu kola

         

    Jenom hrubý nástřel (soudě podle mé výšky a mých kol):
    silnička 20, horák (devětadvacítka) 19.
    Ale jinak stejný názor jako jarda a radka, nutno vyzkoušet, sednout si na to :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2017
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: velikost rámu kola

           

      jj, nedá se takhle univerzálně určit. Když jsem měnil silničku vyhovující velikosti, tak jsem rám proměřoval a snažil se podle tabulek nalézt rozměrově co nejbližší. U jiné značky vyšel stejně velký "o číslo menší".

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2017
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: velikost rámu kola

             

        A jak se zkouší holý rám pro novou stavbu? Vyzkoušíš si ho někde v obchodě osazený?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2017
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: velikost rámu kola

               

          Píše "...tak jsem rám proměřoval a snažil se podle tabulek nalézt rozměrově co nejbližší..."
          O zkoušení holého rámu nepíše nic.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2017
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: velikost rámu kola

                 

            Ptám se snad vás dámo? Co se pletete do hovoru, když vám po tom nic není a nemáte k tomu absolutně co říci, než že otravujete?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2017
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: velikost rámu kola

                   

              No jo, ale zrovna v tomhle pripade ti nic vic nez Radka k tomu nenapisu. Porizoval jsem velikost podle predchoziho kola. Jak se vyporadat s holym ramem netusim.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.08.2017
              Autor: ronda
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: velikost rámu kola

                     

                Díky. Uvažoval jsem o stavbě kola od nového rámu, ale nevěděl bych, jak vybrat velikost jinak, než to někde najít osazené. Potíž je v tom, že ty rámy mohou být třeba loňské a ta geometrie se pak může trochu lišit.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.08.2017
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: velikost rámu kola

                       

                  Tak pak je asi jedina schudna cesta pro amatera vyhlidnout si podobne kompletni kolo a podstatne rozmery ramu si omerit. Pak hledat v tabulkach novych ramu a porovnavat.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 10.08.2017
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: velikost rámu kola

                         

                    Zkusil jsi někdy měřit rám na postaveném kole? Vyšlo ti totéž, co udává výrobce?
                    Já to měřil pro vlastní informaci na svém Favoritovi a vůbec to není jednoduché. Délka rámu se měří u slopingových rámů vzduchem. Musíš měřit od středů trubek, které jsou zaplněné představcem a šlapacím středem. Zadní stavba se rozšiřuje. Trefit se +-0.5cm bych řekl, že je tak reálné. A co teprve měřit třeba úhel sedlové trubky. Při jiném úhlu vychází ty důležité rozměry úplně jinak.
                    Jo a jen tak pro pobavení. Přesmykače s objímkou na trubku mají uvedené rozmezí úhlu sedlové trubky. Už jsi někde viděl, že by to někdo řešil?

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 10.08.2017
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: velikost rámu kola

                           

                      Ja myslim, ze pro nase potreby, kdy stejne hrajeme vic na pocity, nez na maximalni efektivitu, tak tech plus minus pul centaku vcelku dostacuje. Alespon teda me.
                      No jo, s tema uhlama a presmykama je to bzunda. Pokud uhel znam, snazim se ho dodrzet. Jinak to proste zkousim trefit. Nastesti jsem to musel resit jen dvakrat.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 10.08.2017
                      Autor: ronda
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: velikost rámu kola

                             

                        Já jsem si spočítal podle tabulek silniční rám pro sebe a pak se ho snažil na tom Favoritovi ověřit a koukal jsem se také po nových rámech. Je v tom docela hokej. No a sklon sedlové trubky ti úplně mění posez a veškeré vypočtené hodnoty. Už mne to pustilo :)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 10.08.2017
                        Autor: Brahma
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024