reklama

Co vás vytočilo 115

Zareaguju na poslední příspěvky ve 114-ce o parkování, ochraně zeleně a asfaltování.
Jestli mi to u nás nějak příliš moc neprožíváme!
Pamatuju, jak mě děsně udivilo, když jsem před lety poprvé na kole vyjel na Ostrau nad Žandavou. Je to takové východiště mnoha turistických cest, hlavně do oblasti Šrámových kamenů (Šrámštajnů). Udivilo mě, jak pořádkumilovní a ve všem důslední Němci parkují podél silničky skoro celými auty na trávě. A to ještě zrovna kolem projížděli ti jejich Polizei - a nic! Něco takového u nás není vůbec představitelné, natož na nějakém stejně exponovaném místě (Hřensko, Jetřichovice ...), všude samej zákaz (např. Hřensko-Mezní Louka: 5km), botičky a pokuty!

Je to divný, ale máme to na mapách:
https://mapy.cz/letecka?x=14.1861275&y=50...
Dneska už jsem na to zvyklý, na tom půlkilometru jsou auta turistů vlastně celou sezónu (a Němci mají sezónu skoro celý rok), i když na placeném
parkovišti na kraji Ostrau je ještě volno.

A tráva tam přesto stále roste, žádné "rozježdění" znát neni.

Edit:
A sakra: duplicitní téma! Dá se to smazat? To mám z toho, že píšu děsně pomalu :o(

[ Zpět ]
Datum: 03.08.2017
Autor: PepikW
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

dnes
Ahoj, hledám tu cykloparťačku na výjezdy z Prahy na cyklovýlety, možné jsou i hory. Počasí ideál, pojďme akčně do…

Hledám: Někdo z BRNA na BRDY na kole 1-3.6. ?

Hledám: Někdo z BRNA na BRDY na kole 1-3.6. ?
dnes
Ahoj, na víkend 1-3.6. na BRDY nám jede z BRNA dodávka, může vzít ještě pár cyklistů nebo cyklistek i s koly, kdo…

Hledám: Hledá se..

včera
Zdravím,hledá se nějaká parta lidí ke které bych se mohla přidat na různé bikování po horách, ale i rovince :-)…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

399 cyklistů (24 přihlášených)

RUNDREISE 2018: Donau - Enns - SALZA - Mariazell - Walster - Traisen - Donau

Salza se mi zalíbila v r. 2010, když jsme na jejím břehu tábořili v kempu Weiberlauf, do něhož jsme odbočili…
Quatsch | 17.05.2018

Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

Nejsem si jistý, zda sem tohle téma úplně patří, ale pro mě to v posledních týdnech bylo celkem aktuální, tak…
StanaPavlicek | 01.05.2018

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním…
StanaPavlicek | 23.03.2018