reklama

Co vás vytočilo 115

Zareaguju na poslední příspěvky ve 114-ce o parkování, ochraně zeleně a asfaltování.
Jestli mi to u nás nějak příliš moc neprožíváme!
Pamatuju, jak mě děsně udivilo, když jsem před lety poprvé na kole vyjel na Ostrau nad Žandavou. Je to takové východiště mnoha turistických cest, hlavně do oblasti Šrámových kamenů (Šrámštajnů). Udivilo mě, jak pořádkumilovní a ve všem důslední Němci parkují podél silničky skoro celými auty na trávě. A to ještě zrovna kolem projížděli ti jejich Polizei - a nic! Něco takového u nás není vůbec představitelné, natož na nějakém stejně exponovaném místě (Hřensko, Jetřichovice ...), všude samej zákaz (např. Hřensko-Mezní Louka: 5km), botičky a pokuty!

Je to divný, ale máme to na mapách:
https://mapy.cz/letecka?x=14.1861275&y=50...
Dneska už jsem na to zvyklý, na tom půlkilometru jsou auta turistů vlastně celou sezónu (a Němci mají sezónu skoro celý rok), i když na placeném
parkovišti na kraji Ostrau je ještě volno.

A tráva tam přesto stále roste, žádné "rozježdění" znát neni.

Edit:
A sakra: duplicitní téma! Dá se to smazat? To mám z toho, že píšu děsně pomalu :o(

[ Zpět ]
Datum: 03.08.2017
Autor: PepikW
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

409 cyklistů (21 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024