reklama

29" MTB s řidítky typu dropbars nebo silniča?

Ahojte,
mám takový dotaz. Chtěl bych si jednou, v dohledné době, pořídit nějaké lepší kolo na dojíždění do práce a vůbec pro každý den. Mělo by být univerzální, na rozbité cesty a stezky. Nechtěl bych přímo silničku, protože si moc netroufnu na slicky, chtěl bych trochu pohodlí, aby mě ta jízda bavila. Nicméně chtěl bych na tom kole mít dropbars (berany?), protože plánuju jezdit sportovněji, aspoň těch 30kmh+.

Podle kalkulátoru:

http://www.kreuzotter.de/english/espeed.htm

nezáleží co se odporu týče moc na tloušťce pneu, ale především na aerodynamické pozici jezdce, hodně udělá ten předklon s dropbary a navíc jsem zjistil, že se mi tak líp šlape. Hmotnost kola taky moc neřeším, nejsem sám zrovna střízlík, takže nějakých 5kg navíc mi moc rozdíl neudělá.

Jeden z takových dalších požadavků je, aby se na to daly obout nějaké vhodné pláště na zimu, až bude sníh. Tím si myslím, že silnička úplně odpadá - nebo ne?

Bude to asi dost stát, nemám moc rád pazvuky obzvláště u kola, plánuju na to vyhradit tak 35-40k. Tak než si to koupím, tak bych se chtěl poradit se zkušenějšími, co teda vlastně pořídit. Taky chci z té techniky mít radost.

Cíl je: ujet 17km v co nejkratším čase po rozbité silnici a ještě horší cyklistické stezce, v létě i v zímě.

Nějaké doporučko?

Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.07.2017
Autor: Jura17
  • Re: 29" MTB s řidítky typu dropbars nebo silniča?

         

    Rozbitá silnic = česká klasika: kanály, vlakové a tramvajové koleje, obrubníky na chodníkových cyklostezkách, semtam díra + cca 10km nedodělané rašelinové cyklostezky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2017
    Autor: Jura17
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 29" MTB s řidítky typu dropbars nebo silniča?

         

    OT 64

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2017
    Autor: AV
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 29" MTB s řidítky typu dropbars nebo silniča?

         

    Zjistil jsem, že to co chci dokonce existuje. Jmenuje se to Gravel bike a dělají se i 29".

    Akorát nevím jestli to nepřeháním, jestli přecejen nekoupit něco s odpruženým předním a zadním kolem, ať mi pořád nevrtá hlavou, že jsem kolo mohl mít lepší, pohodlnější, i do hor.

    Nájezd by byl tak 4000km ročně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2017
    Autor: Jura17
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 29" MTB s řidítky typu dropbars nebo silniča?

           

      Za ty prachy uz poridis pouzitelnyho fulla, ale rozmysli si, jestli je to to prave. Jsou to kila navic, prohupy pri zaberu i pres zamky pruzeni. Do terenu perfektni vec, ale pro obcasny teren uz nevim nevim.
      Mrkni po netu, jestli nekde ve tvem okoli neni nejake test centrum, pujcovna, atd. Na den, nebo vikend si fulla pujc a projed si s nim to, co obvykle jezdis. treba zjistis, ze by pro tebe byl lepsi pevny ram s 29", nebo az vjedes do terenu zacnes fulla mlsat a uz te z nej nikdo nesetrese.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2017
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: 29" MTB s řidítky typu dropbars nebo silniča?

           

      Gravel bike je i dle mého názoru přesně to co hledáš.
      Nemám v české nabídce moc přehled. Tak z hlavy mě napadá Specialized Sequioa a Author Ronin.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2017
      Autor: snilard
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 29" MTB s řidítky typu dropbars nebo silniča?

             

        Ony se ty Gravely dělají s 27.5" koly, není to škoda, když už jsou k dispozici 29"? Přecejen bych tam neměl přední vidli, tak čím větší kolo tím lepší. Větší kolo má prý i menší valivý odpor.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2017
        Autor: Jura17
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 29" MTB s řidítky typu dropbars nebo silniča?

         

    Na 17km do práce si kup za litr-dva favoria a dej na to tlustý pláště. Toho ti nikdo neukradne u práce ani když se stavíš cestou dom na jedno pětipivo. A nebude tě mrzet, že to v zimě rezne od soli.

    Za zbývající prachy si kup fulla pro radost ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2017
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024