reklama

Problémy na novém dražším kole

Dobrý den,

nedávno jsem si koupil nové horké kolo (Ghost Kato 5 2017, 29). Žádný vyloženě levný šunt. Nicméně mám určité problémy, které se neúspěšně snažím řešit s prodejcem kola. Chci se zeptat, zda mi lže do očí nebo má pravdu. Na kole je 3x10 Shimano XT. V určitých polohách slyším, že řetěz někde lehce chytá. Člověk předpokládá, že pokud má nastaveno například 2x5, tak že vše pojede jako po másle. Dá se 3x10 na všechny polohy nastavit tak, aby nikde nic nechytalo? Prodejce mi tvrdí, že ne. Nebo se prostě musím smířit s tím, že se v některých polohách ozve, ať to bude seřízeno sebelépe? Druhý problém je také trochu záhada: Když zrychlím nad cca 25 km/h, začne něco na kole slyšitelně rezonovat. Prodejce se k tomu při garanční prohlídce vyjádřil slovy: byly to nejspíš kotoučové brzdy. Ale problém přetrvává. Tak už nevím...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.07.2017
Autor: Zdenek2
  • Re: Probleny na novem drazsim kole

         

    Úplně všechny kombinace bez škrtnutí přesmykače, nebo hlasitějšího chodu řetězu v extrémních polohách asi nedocílíš. Malá placka s nejmenším pastorkem, nebo naopak největší s největším se ale stejně nevozí, nedává to smysl. Vodítko smyku by muselo být rozcapenější, ale zas by tak svižně a přesně neházelo kvalty. Na běžných kombinacích by nic škrtat nemělo.
    Co ti rezonuje těžko soudit, to budeš muset dohledat a určit sám.
    Kotoučovky, kdyby škrtaly, tak by to bylo slyšet i při malé rychlosti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2017
    Autor: ronda
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Probleny na novem drazsim kole

           

      Vyslovuji naprostý souhlas s vyjádřením "starého kozáka" rondy, zejména pak se slůvkem "rozcapenější" :-)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2017
      Autor: Airline
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Probleny na novem drazsim kole

           

      To se právě ve 30 km/h velmi blbě dohledává :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2017
      Autor: Zdenek2
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Probleny na novem drazsim kole

             

        Tak dej kolo do stojanu. Pokud to nedělá přední kolo, měl bys to najít..
        Podobně jsem dohledával, proč mi na jedné silničce se Sh105 jde řadit z malé placky všech 10 a na druhém nejde. Nakonec jsem zjistil, že je vnitřní rozměr smyku na nové sadě Sh105 o 1mm užší.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2017
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Probleny na novem drazsim kole

             

        No jo, ale až sem to teda fakt slyšet není :-)

        Tak alespoň částečně lokalitovat ten zvuk dokážeš, ne ? Jestli to jde od předního kola, zadního, středu. Kovové cinkání, šustění, dření. A hlavně, jestli to jde v rytmu otáčení kol, nebo šlapání. Jestli se to ozývá jen při šlapání, nebo i na volnoběh. atd atd. Takhle se dá fůra věcí vyloučit, nebo podle toho navést.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2017
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Probleny na novem drazsim kole

             

        Máš klasický problém majitele nového a drahého prostředku či nástroje. Moc to sleduješ, posloucháš a hledáš v podstatě hnidy. Po čase se na to vykašleš a budeš spokojeně jezdit. Já už bych si nové auto nekoupil. Představa že znovu budu chodit kontrolovat, kdo mi to zase odřel, mne děsí. Nové kolo je v tomto zcela stejné. Jak dlouho mne štvala 0.5mm díra v laku na rámu nového kola, kterou jsem sám vyrobil. Naštěstí to už pominulo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2017
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Probleny na novem drazsim kole

               

          já mám sedřený lak na zadní stavbě - mám na pedálech nohy nakřivo a občas podrážkou zavadím. tak už jsem durch 3 vrstvy laku. ale zase je to moc pěkně červeno-žlutě-červeno-žluté. neber to :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2017
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Probleny na novem drazsim kole

         

    kdybys chtěl řadit se stejným převodníkem všechny pastorky vzadu, tak bys musel mít 1x10 nebo 1x11 ;-)
    řetěz ti pravděpodobně šustí o přesmykač - když zabereš, tak se klika trochu vychýlí. za jízdy se to dá seřídit kolečkem, co je u bowdenu u řazení. ale když nevíš, co děláš, leda si to rozhasíš ještě víc.

    a XT máš možná přehazku, ale zbytek jsou nižší řady

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2017
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problémy na novém dražším kole

         

    Kdyz si spocitas vsech 30 prevodovych pomeru, uvidis, ze cirka polovina je stejna. Ja mam 3x8 a pouzivam jich asi 15. 42x5 nejmensich pastorku, 32x6 prostrednich a 24x4 nejvetsi. Pak pri spravne retezove lince retez o dobre serizeny presmykacovy raminko neskrta. Ronda ma pravdu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2017
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

375 cyklistů (20 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024