reklama

Volba vhodného pláště ... Schwalbe SS vs. Maxxis CM vs ... ???

Zdravíčko přátelé,

po delších úvahách a nasbíraných dílčích informacích jsem se rozhodl obrátit se tady na vás, abych se dozvěděl ještě další názory ohledně VÝBĚRU VHODNÉHO PLÁŠTĚ (26 MTB) pro mé cesty. V té nabídce nedovedu jednoznačně určit, který plášť zakoupit. Jezdím jak jednodenní rychlovky 50-100 km, tak několikrát ročně cca 500 km pomalejší výlety s náloží. Nejsem extrémista, spíš pohodový cyklista, který se do toho nebojí šlapat. Nejezdím extrémní terén, spíš většinou cyklostezky, štěrky, lesní cesty, běžné silnice nižších tříd. Rád bych, aby se to na asfaltu dobře valilo (současné Schwalbe Nobby Nic hučí jako blázen a doslova cítím, jak dezén brzdí - vím, že to není ideální volba na silnice, proto tento dotaz), za mokra spolehlivé (v bahnu a velkých špatnostech zas tak často nejedu), v terénu přiměřený záběr, s vyšším nájezdem km (2000 km, jak jsem někde četl, je skutečně málo - s přihlédnutím k té mé běžné jízdě) ... Neřeším, zda se bude jednat o drátové či kevlarové, zato mj. ocením radu, zda řešit rozdíl 2,25" vs 2,1" nebo je to podružný údaj ve vztahu k ostatním vlastnostem?

Snad jsem vám nezamotal hlavu ... díky za každý věcný názor, případně konkrétní doporučení.

Díky a ať to šlape.

Meyla

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.07.2017
Autor: Electrode
  • Re: Volba vhodného pláště ... Schwalbe SS vs. Maxxis CM vs ... ?

         

    NN mámm vpředu. Nevím, zda mám štěstí na extra kus, ale výdrž (nájezd km) neskutečná. Hukot a odpor relativně malý. Budu ho muset přehodit na zadek, abych se ho konečně zbavil. Vzadu jsem ho ještě neměl, v mokru mu ale věřím a nevěřím.

    Z Tvého nájezdu jsem rozpačitý a nevím, co s tím. Napíšu tedy jen jedno. Po letech celoročního ježdění za téměř všeho počasí dělím pneumatiky za mokra do dvou skupin.

    1. Relativně hladké s šupinami nebo drážkami
    (Schwalbe Marathon, Maxxis Overdrive, Schwalbe Citizen)
    Na tvrdém mokru drží (beton, žula, asfalt), v měkkém mokru se boří a ujíždí do všech stran. Jinak odpor minimální, výdrž dobrá.

    2. Pneumatiky terénní, crossové s různými výstupky
    (Schwalbe RR, NN, SS, Bontragery....)
    Na tvrdém mokrém povrchu nedrží (náklon = smyk). Evidentně to bude o součtu dotykové plochy s podkladem, který je menší než u pneu typu 1. Valivý odpor obecně vyšší (byť se hodně liší dle konkrétního designu dané pneumatiky). Naopak na měkkém podkladu je to dobré nebo lepší, ale zase to v přímé úměře roste s jízdním odporem (hrubostí designu).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2017
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Volba vhodného pláště ... Schwalbe SS vs. Maxxis CM vs ... ?

           

      Tedy s ohledem na výše uvedené nyní stručně:

      1. Rozměr 2.0 - 2.3"
      Neřešil bych, nepodstatné, důležitější je zvolený dezén a míra nahuštění.

      2. Schwalbe SS
      Podle mne dobrá volba, vidím to jako kompromis mezi Schwalbe RR a NN, což mi přijde ze zadání jako požadovaný výsledek.

      3. Typ patky
      Pro daný způsob využití a nájezd bych neřešil a klidně bych šel do verzí neskládacích pro použití s duší.

      4. Požadovaný nájezd km
      Vyžaduje levnější verze plášťů, protože ty mají zpravidla tvrdší směs. Hůř to pak ale drží, a to jak na mokru (měkký i tvrdý povrch), tak obecně v terénu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2017
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Volba vhodného pláště ... Schwalbe SS vs. Maxxis CM vs ... ?

         

    Kolem mě na tento typ ježdění lidi vozí maxxiss crossmark nebo smart sama. Z těch dvou bych bral ten crossmark, v minulosti jsem jej jezdil a docela slušný univerzál, dobře odvaluje, v mokru má své limity, ale u uváděného stylu ježdění si splní své i tam.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2017
    Autor: FilipVM
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

440 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024