reklama

Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

Nejsou varhany jako Varhany, v tomto případě však oboje mají jak nízké, tak i vysoké tóny. Varhany jako hudební nástroj, stejně jako drážní cyklostezka Varhany, po které se jede jen zdola nahoru nebo naopak. Konec slovních hříček. Varhany s velkým „V“ je název parádní cyklostezky, která vznikla na tělese zaniklé tratě spojující Českou Lípu a Kamenický Šenov.

Datum: 19.07.2017
Autor: Redakce
  • Re: Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

Nechala jsem se inspirovat článkem, a hlavně jsem už záviděla všem, co tu trasu po asi nejdelší zrušené železnici u nás absolvovali, tak jsem si ji dnes, v rámci dalších 70 kilometrů Podbezdězím naplánovala. Jo ano, kolo je vždy fajn.
    K samotné drážní cyklostezce: je komfortní, zcela mimo provoz, asfaltová (ocení více bruslaři, jako cyklista bych klidně brala i jiný povrch). Vede nádherným krajem. Využití původního drážního tělesa je naprosto v pořádku. Samo se to nabízí. Otázkou je, kdo to bude udržovat, až dotace vyschnou.
    Nicméně, projet to jednou na kole mi stačilo. Neustále stejné mírné stoupání, semo tamo zatáčka, střídání náspů a zářezů. Připadala jsem si jako lokomotiva, která je vázaná na koleje, jinudy jet nemůže a ke konci už jsem hledala, kde nechal tesař díru a můžu se od toho odpojit, klidně třeba do méně komfortního terénu.
    Jednou to projet je určitě zajímavé:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2017
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jo, chtěla jsem nahlásit, že server nakole má problém s nahráváním fotek:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Potřetí a naposled:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ještě k té třetí fotce.
          Osobně bych řekla, že se dalo ušetřit na zábradlí z celých kmenů, které lemují dlouhé úseky po náspech, aby snad cyklista či bruslař nespadl mimo cestu. Místo toho udělat jednu či dvě nenápadné obyčejné dřevěné kadibudky někde v ústraní těch odpočívacích míst.
          I když vím, že je to těžké. Dočetla jsem se, že nenechavci již několik těch odpočívadel s lavicí a sezením ukradli:-(

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2017
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

A teď si představ, že jsme to letos v zimě jeli odshora a zpět na běžkách. Nádherná stopa a zajímavá zkušenost. Ale už nikdy vice! To přirovnání k lokomotivě je přesné - strojové tempo, stálá rychlost, žádná změna ... proto mi stejně tak nevyhovují ty stezky podél řek.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Souhlasím s tím strojovým tempem a pocitem, že jsem lokomotiva. Nedaleko od nás je podobná asfaltová cyklostezka ze zrušené tratě.
        https://mapy.cz/s/1TH6V
        Znám člověka, který ji jezdí pravidelně, ale pro mě ač milovníka železnice to také bylo jednou a dost. Po částech ji používám, ale v celku těch 14 km je děsných. Skoro přesně do půlky to stoupá, od půlky klesá, takže člověk si nevybere ve kterém směru to jet.

A to mě přitom cyklostezky podél řek tím povětšinou stejným tempem vyhovují, připadají mi ale nějaké jiné než ty železniční, takhle z fleku nedovedu vyjádřit v čem je ten rozdíl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: petrp
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Myslím, že je to tím, že ty drážní tělesa jsou prostě stavěná pro stroj. A jsou pro stroj postavená dokonale. V tom ohledu nemají chybu, stroji prostě vyhovují maximálně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Jojo, na těch "podélříčních" je přece jen občas nějaký ten malinký hrbek a sem-tam i zatáčka - tu ostřejší, tam mírnější. Zvlášť když se stezka musí vyhýbat soukromým pozemkům. Na trati je rovina, nebo oblouky s poloměrem minimálně 190m, což je pro kolo taky rovina :o(

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: PepikW
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mám také projeto, naštěstí odshora dolů, cesta pěkná, měla jsem ji jako rychlý úsek na jedné mé cestě směrem domů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Quatsch
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Ženu, nejen na kolo.

Hledám: Ženu, nejen na kolo.
10.10.2019
Ahoj, jmenuji se Pavel a hledám aktivní ženu, která neumí sedět doma a má ráda přírodu, výlety, cestování, kolo,…

Hledám: Kolo :)

Hledám: Kolo :)
08.10.2019
Ahoj, Jsem z Polska. Bydlím poblíž hranice a ráda cestuji po České republice (na kole nebo vlakem)... Moc se mi…

Hledám: Spolujízda na kole

07.10.2019
Zdravím všechny. Prostřednictvím těchto stránek bych rád poznal nové známé, kteří rádi jezdí na horském kole, ale…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

216 cyklistů (13 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019