reklama

Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

Nejsou varhany jako Varhany, v tomto případě však oboje mají jak nízké, tak i vysoké tóny. Varhany jako hudební nástroj, stejně jako drážní cyklostezka Varhany, po které se jede jen zdola nahoru nebo naopak. Konec slovních hříček. Varhany s velkým „V“ je název parádní cyklostezky, která vznikla na tělese zaniklé tratě spojující Českou Lípu a Kamenický Šenov.

Datum: 19.07.2017
Autor: Redakce
  • Re: Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

         

    Nechala jsem se inspirovat článkem, a hlavně jsem už záviděla všem, co tu trasu po asi nejdelší zrušené železnici u nás absolvovali, tak jsem si ji dnes, v rámci dalších 70 kilometrů Podbezdězím naplánovala. Jo ano, kolo je vždy fajn.
    K samotné drážní cyklostezce: je komfortní, zcela mimo provoz, asfaltová (ocení více bruslaři, jako cyklista bych klidně brala i jiný povrch). Vede nádherným krajem. Využití původního drážního tělesa je naprosto v pořádku. Samo se to nabízí. Otázkou je, kdo to bude udržovat, až dotace vyschnou.
    Nicméně, projet to jednou na kole mi stačilo. Neustále stejné mírné stoupání, semo tamo zatáčka, střídání náspů a zářezů. Připadala jsem si jako lokomotiva, která je vázaná na koleje, jinudy jet nemůže a ke konci už jsem hledala, kde nechal tesař díru a můžu se od toho odpojit, klidně třeba do méně komfortního terénu.
    Jednou to projet je určitě zajímavé:-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2017
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

           

      Jo, chtěla jsem nahlásit, že server nakole má problém s nahráváním fotek:-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2017
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

             

        Potřetí a naposled:-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

               

          Ještě k té třetí fotce.
          Osobně bych řekla, že se dalo ušetřit na zábradlí z celých kmenů, které lemují dlouhé úseky po náspech, aby snad cyklista či bruslař nespadl mimo cestu. Místo toho udělat jednu či dvě nenápadné obyčejné dřevěné kadibudky někde v ústraní těch odpočívacích míst.
          I když vím, že je to těžké. Dočetla jsem se, že nenechavci již několik těch odpočívadel s lavicí a sezením ukradli:-(

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2017
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

           

      A teď si představ, že jsme to letos v zimě jeli odshora a zpět na běžkách. Nádherná stopa a zajímavá zkušenost. Ale už nikdy vice! To přirovnání k lokomotivě je přesné - strojové tempo, stálá rychlost, žádná změna ... proto mi stejně tak nevyhovují ty stezky podél řek.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2017
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

             

        Souhlasím s tím strojovým tempem a pocitem, že jsem lokomotiva. Nedaleko od nás je podobná asfaltová cyklostezka ze zrušené tratě.
        https://mapy.cz/s/1TH6V
        Znám člověka, který ji jezdí pravidelně, ale pro mě ač milovníka železnice to také bylo jednou a dost. Po částech ji používám, ale v celku těch 14 km je děsných. Skoro přesně do půlky to stoupá, od půlky klesá, takže člověk si nevybere ve kterém směru to jet.

        A to mě přitom cyklostezky podél řek tím povětšinou stejným tempem vyhovují, připadají mi ale nějaké jiné než ty železniční, takhle z fleku nedovedu vyjádřit v čem je ten rozdíl.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2017
        Autor: petrp
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

               

          Myslím, že je to tím, že ty drážní tělesa jsou prostě stavěná pro stroj. A jsou pro stroj postavená dokonale. V tom ohledu nemají chybu, stroji prostě vyhovují maximálně.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2017
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

                 

            Jojo, na těch "podélříčních" je přece jen občas nějaký ten malinký hrbek a sem-tam i zatáčka - tu ostřejší, tam mírnější. Zvlášť když se stezka musí vyhýbat soukromým pozemkům. Na trati je rovina, nebo oblouky s poloměrem minimálně 190m, což je pro kolo taky rovina :o(

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.07.2017
            Autor: PepikW
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakými tóny zní Varhany – tip na výlet na Českolipsku

         

    Mám také projeto, naštěstí odshora dolů, cesta pěkná, měla jsem ji jako rychlý úsek na jedné mé cestě směrem domů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2017
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

365 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024