reklama

A zase ta klíšťata

A je tu opět sezóna klíšťat.
Máte snahu se před nimi chránit?!?
A jak?!?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.07.2017
Autor: radka
  • Re: A zase ta klíšťata

         

    To chce pravidelné dávky piva :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2017
    Autor: miro5
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A zase ta klíšťata

         

    Klíšťatům chutnám. Pokud je nějaké v okruhu 5 km, bezpečně si mě najde.
    Očkování zatím odolávám - zejména pak po té, co si loni kolega nechal dát zrychlenou vakcínu a tělo to nějak neustále, takže byl pak 3 měsíce na neschopence.

    Letos už jsem chytla 4 klípáky, a tak jsem teď o víkendu vyzkoušela pro mě novinku - náramek proti klíšťatům a komárům.
    Pravda, vydržet celý den údajně s levandulovou vůní bylo trošku náročné, ale ačkoli jsem prolézala lesy, louky i pole, žádný klípák si mě nenašel.
    Akorát teda proti komárům to moc neúčinkovalo. Náramek umístěný na kotníku je odradil jen do výše kolen, dál už jim nic nebránilo v tom, aby si ze mě cucli.

    Zajímalo by mě, jestli už to taky někdo vyzkoušel a s jakým efektem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2017
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ta klíšťata

           

      DoPrKuPi

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2017
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A zase ta klíšťata

             

        Jj, to heslo fakt funguje :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A zase ta klíšťata

         

    Ano, mám snahu.
    Proti encefalošce se dá očkovat. Proti borelióze fungují repelenty, ale když zrovna nezafungují, tak platí, že se má člověk okamžitě po příchodu z lesa prohlídnout. Sprcha nepomůže.
    A pokud se klíště přeci jen zakousne, vyndat co nejdříve a na nic nečekat. Než stihne infikované klíště nakazit hostitele, tak to nějakých pár hodin trvá.
    Takže nevyhýbám se trávě, lesu, borůvčí...jen si pak dávám velký pozor na případné zakouslé klíště a vyndavám okamžitě, jak najdu. U sebe a především u těch prcků.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2017
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: A zase ta klíšťata

           

      Na vyndavání jsem už expert.
      Loni jsem pořídila "háček" - myslím že to tu doporučovala Ifča.
      Není to teda až tak jednoduché s tím klípáka vyndat - chce to trošku cviku, ale měla jsem už dostatek materiálu, abych se to naučila...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2017
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A zase ta klíšťata

             

        Používám pinzetu, funguje dobře.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.07.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: A zase ta klíšťata

           

      Je to docela sranda ta klíšťata. Ale jen do té doby, než budete jako já čekat na výsledek lumbálky. Naštěstí to v likvoru nebylo, i když v krvi protilátky našli...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2017
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A zase ta klíšťata

             

        Horší je, když to v likvoru je.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: A zase ta klíšťata

               

          Likvor, lekvár, kdo se v tom má vyznat!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.07.2017
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: A zase ta klíšťata

                 

            No až se ti jednou stane, že se u vás doma někomu v lekváru borelie najdou, tak si to zajisté budeš pamatovat.
            Já si to teda pamatuju moc dobře, proto se chráním, jak nejlépe umím:-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.07.2017
            Autor: Lanna
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: A zase ta klíšťata

                   

              Nic ve zlým, ale boreliózu, a dokonce lymskou, mám už jednou za sebou. :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.07.2017
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: A zase ta klíšťata

                     

                Nic ve zlým, ale takových nás je hodně. Akorát u některých holt překonají ty mrňavý sviňuchy tu hematolikvorou barieru. A pak je problém.
                Nicméně jak je vidět z mínusu v předchozím příspěvku, tak je zde minimálně jeden z nás, který by byl z toho nadšen.
                Inu, proti gustu....:-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.07.2017
                Autor: Lanna
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: A zase ta klíšťata

                       

                  Ty už jsi na nule, já vedu, přibyl mi další, asi skončím se lvy v aréně jako první křesťané. :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.07.2017
                  Autor: abernathy
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: A zase ta klíšťata

                         

                    Neboj se vlka nic:-))

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 03.07.2017
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: A zase ta klíšťata

                       

                  Stejně si myslím, že ten minus jsem dostala od nějakého "zásaditého" odpírače přileb, jako jednoho z mnoha pomocných ochranných prostředků té naší nejzákladnější řídící jednotky. Samozřejmě ne jedinej ochrannej prostředek, ne samospásnej, ale jeden z mnoha, který může zafungovat.
                  Je zajímavé (vlastně je to logické a správné), že i lidské tělo si mozku váží víc než jiných orgánů. Brání si řídíci jednotku systémem evolucí vytvořených bariér, které sice nejsou samospásné a nezafunují vždycky správně, ale přeci jen jsou.
                  Naše tělo si chrání řídící jednotku nezávisle na naší vůli:-))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.07.2017
                  Autor: Lanna
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: A zase ta klíšťata

                         

                    V tématu klíšťata mínus od odpírače přileb?!?
                    To už je trošku schýza, ne?!?

                    Smiř se s tím, že k tobě holt někdo chová vroucí city a nepátrej po důvodu :o)))

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 04.07.2017
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: A zase ta klíšťata

             

        Ne, nejsou sranda...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A zase ta klíšťata

             

        Lumbálky se bojím jako čert kříže. Před šroubováním kotníků mi nabízeli epidurál, ale radši se nechám uspat i s tím rizikem, že ještě víc zblbnu. Jednou mi vyndavali šroub v lokálním umrtvení a málem nastoupily mdloby z těch zvuků, co při tom vznikaly. Divný, ale před montáží a pak po letech i výměnou kyčelního kloubu žádná nabídka epidurálu nepřišla. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.07.2017
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: A zase ta klíšťata

         

    Proti klíšťové encefalitidě jsem už mnoho let očkovaná. A skoro to vypadá, že se to klíšťata nějak domákla a nejeví o mě zájem. Což mi ale vůbec nevadí a doufám, že jejich nezájem o mě jim ještě dlouho vydrží.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2017
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A zase ta klíšťata

           

      .. a před tím jevily zájem?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2017
      Autor: miro5
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A zase ta klíšťata

             

        Ano. Ale přibližně stejně dlouho jsem konzument piva. Možná že i to spolu souvisí (viz výše v diskuzi).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.07.2017
        Autor: Burajda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 03.07.2017
      Autor: miro5
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 03.07.2017
      Autor: miro5
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

dnes
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

230 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024