reklama

Mazání vidlice

Ahoj kolaři!Rád bych se vás zeptal čím mažete vidlice a jak často.Já mám vidlu Manitou Axel Elite Lockout a rád bych jí udržel dlouho fit.Za všechny příspěvky mockrát děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 18.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Simour)
  • Re: Mazání vidlice

         

    Všechno to máš v manuálu k vidlici...;-)

    Jinak občas kluzáky stříknout silikonem, nechat zatéct, párkrát pořádně propružit a poté kluzáky otřít ať se na to nechytá bordel...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mazání vidlice

           

      Ještě jsem k tomu zapomněl připsat, že než to stříkneš, tak je potřeba vytáhnout nahoru po kluzácích ty "prachovky". Pak je nejlepší to cáknout rovnou do míst, kde se dotýká gufero s kluzákem. Dělá se to hlavně kvůli těm guferům, jsou celkem nafest a nenamazané malinko brání vidlici v rozletu...

      kluzáky = vnitřní nohy

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mazání vidlice

         

    Zrovna včera jsem se u nás v cykloservisu ptal na vazelínu na vidlice.Pěkná malá krabička světlé vazelíny na vidle 295,- Kč.Vyhraje obyčejná bílá třeba tříkrát za rok.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mazání vidlice

           

      Já bych to teda neriskoval... Do vidlic jen tak nějakou vazelínu dát nejde... Každý výrobce se k tomu staví jinak, tam kde jeden doporučuje lithiovou, tak druhý ji vysloveně zakazuje atd. To samé máš s teflonovými, grafitovými apod.

      Pokud vidlici nechceš hned zrasit, tak bych asi opravdu používal tu správnou, značkovou... Sice stojí dost, ale normálně se vidlice rozebírá a maže jednou do roka a tolik se té vazelíny přitom zase nespotřebuje...

      Jestli chceš ale ušetřit pár stovek a zničit si tím věc za několik tisíc, tak Ti nebráním...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mazání vidlice

             

        Co tě vede k tak dramatickému závěru "značková a žádná jiná"? Pracuji v podniku kde se vyrabějí podobné značkové produkty pro různé dodavatele, hádej čím se liší. Nebudu tě napínat, obalem.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Forest)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mazání vidlice

               

          Toho jsem si samozřejmě vědomý... Ale jak poznáš, že ta "náhražka" má stejné vlastnosti a složení jako ta "značková"...?
          Výrobci vidlic se k tomuto asi schválně nemají, konkrétně na té tubě od Manitou o tom není ani slovo... Tak jak pak mám poznat, co tam jiného mám dát...? To si opravdu radši připlatím a budu vědět, že to nezničím...

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mazání vidlice

                 

            A vo to pravě jde!
            Složení maziva se da zjistit u výrobce, zkus nějaký vyhledávač.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Forest)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Mazání vidlice

                   

              To už jsem také zkoušel, ale zatím bez úspěchu...

              [ Zpět ]
              Datum: 19.04.2006
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mazání vidlice

                 

            Zkus třeba www.oleje.cz

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Forest)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mazání vidlice

             

        včera jsem tu vidlici rozebral a koukal na ní.Co tam chceš ničit,když v mé vidlici je ocelová pružina a jeden elastomer.Každý výrobce doporučuje vše z čeho má kšeft.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2006
        Autor: Hnuso
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mazání vidlice

               

          Nojo, tohle je ale jen část vidlice kam se dá dostat. V těchto místech na té vazelině asi zas tolik nezáleží.
          Pak se ale vidlice občas musí rozebrat úplně a tam už jsou např.kluzná pouzdra, většinou nějak galvanicky povrchově upravená a ty jsem měl právě na mysli... Něčemu vadí lithium, nečemu jinému zase tamto... A když Ti to špatné mazivo rozežere, tak se vidle může zadřít atd.

          Prohlédni si servisní manuál od vidlice a uvidíš, co všehno se má pravidelně mazat...

          Pokud jsi ale měl na mysli jen odšroubovat horní víčko, vytáhnout, očistit a namazat jen pružinu a na větší zásahy do vidlice raději využít servis, tak se omlouvám za zbytečnou paniku...

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mazání vidlice

                 

            Ano měl jsem na mysli jen tu pružinu a elastomer.Je fakt že na to ostatní bych tuhle vazelínu nedal.Okouknu ten manuál a budu chytřejší.Tam jsem to ještě nerozebíral.Díky za radu.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2006
            Autor: Hnuso
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mazání vidlice

         

    V časopisu VELO 5/2006 právě vyšlo pojednání o servisu těchto vidlic. Kup si ho a uvidíš. Sám jsem to sice nečetl, ale našel jsem odkaz na www.ivelo.cz.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

397 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024