reklama

Výměna řetězu

Skoro se stydím za takovou banalitu a notoricky známou situaci.
Po výměně si nový řetěz nerozumí s ostatními komponenty. Samozřejmě. Zkusil jsem to rozjezdit, ale projevuje se chyba, která se, myslím si, asi nerozjezdí. Je to Deore LX na Meridě. Když je řetěz na nejmenším převodníku a musím víc zabrat tak se jakoby namotá. Řetěz udělá jakoby vlnku ve spodní části, ta se nadzvedne a řetěz se narve mezi rám a velký převodník. Takže dolů z kola než něco praskne, trošku o ústa je potřeba z nášlapů dost rychle vyjet ven. Tak jsem to vrátil k mechanikovi. Snad tomu pomůžou nové převodníky a snad je rychle u nás sežene. Taky ještě jakoby sebou trhala přehazovačka, když byl řetěz na malém převodníku. 100 km jsem to zkusil rozjezdit, zlepšilo se to, ale pořád je to špatné. Tak prosím rady jak co nejrychleji z toho ven.
Napadá mne existuje třeba i v Praze nějaká rychloopravna, jestli mi to nebude příští víkend fungovat?

[ Zpět ]
Datum: 17.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
  • Re: Výměna řetězu

         

    Vypadá to jako špatně snýtované... Teda, nedostatečně rozhýbaný článek, který byl nýtován...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna řetězu

           

      Řekl bych, že proti tomu mluví jedna věc - mechanik mi tam dal řetěz se spojkou. Normálně bych se tomu bránil (nedůvěra) , ale už jednou jsem ho měl a po počátečních potížích (50 km) to najednou bylo vše výborné. Tak nevím. Musím to mít co nejdřív pohromadě. jestli se v úterý dozvím, že nejsou převodníky Deore LX, na Meridu z r. 2004 což očekávám, tak se kácím.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna řetězu

             

        A proč musíš mít zrovna převodníky Deore LX. Jenom proto, že tam jsou?

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna řetězu

         

    Mirku, najdi si článek který ti to dělá a pak jej rozhýbej.(k sobě a od sebe ) většinou to pomůže.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna řetězu

         

    Presne tohle se stalo Airlinovi. Rikal, ze je to sjetymi zoubky tusim na prednim tacu (mozna rikal na kazete, nevim presne).

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna řetězu

         

    Mas sjetej, vymackanej, prevodnik ktery zadni stranou zubu zdviha novy, kratky, retez nahoru. Zkus zbrousit zuby, otocit prevodnik, pokud je rovny a nebo kup prevodnik novy.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna řetězu

           

      Přesně tak. Odmontovat převodník, z boku zbrousit omačkáním "přeteklý" materiál zubů, za který se řetěz pravděpodobně zachytává. Při té příležitosti kulatým pilníkem vylepšit tvar zubů (když už to máš vymontovaný), aby to nestřílelo.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna řetězu

         

    Ahoj, mirku. Mně se tohle stává prakticky pravidelně při každé výměně řetězu na HT meridě (a to je nijak nevytahuju, měrka pořád drží na posledním zubu). Když to není zatuhlým článkem (a ono to asi není, že jo), tak budeš muset jemně zbrousit zuby na tom převodníku, co to dělá. Funguje to ale obvykle tak na 2 - 3 řetězy, pak se ten převodník musí vyměnit.
    Kdybys měl ty převodníky doma, tak to je oprava na 10 minut (v servisu na počkání). Já si objednal převodníky přes e - shop zásobní, takže když je nejhůř, tak jsou po ruce (teď tam mám v plánu zase napsat, anžto jsem ho použil na podzim).

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna řetězu

         

    Svěřil jsem vše ještě v pondělí do rukou mechanika. Zatím díky za rady, myslím, že se trefujete i do jeho slov a činů. Je to třetí řetěz na stejných převodnících, pokusil se to trochu zbrousit. Takže teď čekám jestli bude mít včas převodníky. Ono u nás ve vidlákově je ve všech oborech vytvářen umělý nedostatek, s odůvodněním, že není poptávka, takže čekám zprávu, že převodníky nejsou. Ale mám pocit, že na e-shopech by byly a včas. 27.4 už letím do Maroka a tak jsem z toho takový nesvůj. Jde mi o to, že to nestačím zajezdit. Ale zase, když tam budou nový převodníky, tak by to zajetí neměl být snad až takový problém. Docela se bojím dát tam případně něco jiného než co tam bylo - tedy Deore LX.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna řetězu

           

      Ten nedostatek ve shimanovských dílech se zřejmě netýká jen vidlákova, ono to panuje už několik měsíců obecně (včetně"mého" e- shopu).
      Nouzové řešení by bylo (kdybys nesehnal ten převodník), že bys tam nasadil zpátky ten původní řetěz a odjel to na něm.
      A mé doporučení na závěr - nejvíc se ojíždí střední převodník - dát místo toho LX totéž (od shimana), ale ocelové, vydrží to déle. Nicméně tohle až po dovolené.
      A úplně na závěr - teď, co jsem byl na neschopence, tak jsem se hrabal v mapách a mám na Tebe několik všetečných dotazů na oblast dole v Pohoří na Šumavě - tak až se vrátíš, dovolím si Ti napsat na soukr adresu :-).

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (nepřihlášený Ai.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna řetězu

             

        Všetečné dotazy klidně pošli hned, ale nevím jestli rychle odpovím. Přece jen už radši věci pouštím z hlavy a tak se doma musím podívat občas do mapy.
        Ale - právě mi oznámil mechanik, že Deore LX převodníky nejsou. Jak jsme intuitivně čekal a vy jste to říkali. takže pobjednal nějaké české GEPHARD, pry tz nejlepsi od teto znacky. Vite neco o nich<

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výměna řetězu

               

          Česká značka, obecně k ní mám důvěru, i když jsem je nikdy neměl. Četl jsem na ně (jak už to bývá) velké kladné ohlasy i úplné zatracení. Podstatné je, že jsou kompatibilní a myslím, že určitě nebudou horší než originály shimano. Možná se budou lišit náběhy, což je jedno.
          Shimánovské převodníky + kazety až do řady LX včetně mívaj hotově na skladě v té prodejně v Jindřichově Hradci u nemocnice, ale telefon mám doma, tak zítra Ti ho sem dám.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai.)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výměna řetězu

                 

            Je to BIKESPORT JOMA, Václavská 544/III, J. H., tel. 384 323 433, [email protected].

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai.)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna řetězu

         

    jak je raz reťaz vyťahaná sluší sa vymeniť aj koliečká (väčšinou sú zošľahané, a reťaz padá a padá ...), inak vznikne rychlé opotrebenie všetkého a celkové uvedenie do stavu jazdy schopného sa predraží

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cycle)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

222 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024