reklama

Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

Před pár dny jsem zjistil, že budu potřebovat nové inline brusle. Ozvalo se lupnutí a kus hliníku umožňující pohyb brusle v kotníku prasknul, což docela vadí a nevypadá to, že bych sehnal náhradní.

Tak zvažuju, jaké inline brusle si teď koupit? Doteď jsem měl Powerslide Phusion 2 Open Air. Teoreticky se dají ještě koupit, jenže jen s 84mm kolečkama a já už si na dokoupené 90mm celkem zvyknul. Každopádně se mi líbilo, že brusle slušně větrala.

Dost mě zarazilo zjištění, že třeba Powerslide už 4kolečkové (fitness) brusle prakticky nevyrábí, skoro všechny mají jen 3, velikost většinou 100, 110 nebo dokonce 125.

Máte někdo s tříkolečkovýma bruslema zkušenosti? Výrobce samozřejmě tvrdí, že je to nejlepší řešení na světě - lehčí, kratší, rychlejší, lépe zatáčí... tak by mě zajímaly i zápory, o kterých nemluví... třeba jak moc o život pak jízda je?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.06.2017
Autor: Jrr
  • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

         

    Čím míň koleček, tím menší tření. Ovšem pouze za předpokladu, že ta kolečka už nebudou příliš zatížená a nebudou se už moc deformovat. To je patrně hlavní důvod, proč se nepoužívají jen dvě kolečka. Musela by být už tvrdá a špatně by pružila a kopírovala povrch. Toť teorie.
    Skutečné oduvodnění mne také velice zajímá.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2017
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

           

      Tak já chápu, že ložiska vždycky představují brzdnou sílu, takže větší kolečka budou mít při stejné rychlost nižší otáčky, tudíš tření ložisek bude hrát menší roli. Když bude koleček méně, bude méně ložisek, což kromě brzdné síly má i citelný finanční dopad při výměně. Větší kolečka by měly také lépe přejíždět nerovnosti.

      Na druhé straně, přesně jak píšeš, valivý odpor koleček a možná i chování ložisek, bude závislé na působící síle, což bude tím horší, čím méně koleček bude. Dalším aspektem je méně bodů, ve kterých je brusle v kontaktu s podkladem, takže teoreticky může víc klouzat.

      Není úplně pravda, že by se 2 kolečka napoužívaly. Bývají tak řešené terénní brusle (skoro lyže) a pak jsem viděl brusle s elektro pohonem, přičemž tam výrobce obhajoval, že 2 kolečka stačí. Jo pak u nějakých agresive bruslí zřejmě existuje varinata se 2ma, když ten člověk většinu času skáče, létá vzduchem a klouže po zábradlí, tak mu asi 2 kolečka stačí.

      No teorie je fajn, ale mě by spíš pomohly praktické poznatky někoho, kdo si 3kolečkové koupil. Teorie mi bohužel neřekne, jak moc by přechod z 4x90 na 3x110 byl náročný a kolikrát si rozbiju ústa... ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2017
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

             

        Ještě malinko teorie - větší průměr by měl mít menší valivý odpor. Totéž při menším počtu kol. Adheze v zatáčkách bude víc záležet na směsi materiálu kol, než na jejich počtu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2017
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

               

          Někde jsem četl, že blázni, co jezdí na inlinech sjezdy v šílených rychlostech často preferujou 5 menších koleček.

          Ono taky adheze na ideálním povrchu, kdy se všechna kolečka dotýkají podkladu stejnou silou, nemusí být ten rozhodující faktor. Na hrbolatějším povrchu, se můžou chvílema dotýkat jen některá z koleček... ale zda je v tomhle víc koleček lepší, fakt nevím. :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2017
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                 

            5kolečkové brusle jsou opravdu speciální brusle na sjezd. Specielní je i bota - je vyšší a místo šněrování má přezky, aby noha dobře držela.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2017
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                 

            Tak pokud má ta trať dostatečný sklon, tak nebudou řešit nějaký valivý odpor, ale spíš schopnost brzdit a zatáčet. Tam bude naopak důležitější každý dotyk s podkladem. Ztracenou rychlost jim zas vrátí gravitace. Na rovinatý trati ale hospodaříš se svým výkonem. Podobně sjezdová kola vs žiletky.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.06.2017
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                   

              Jasně, valivý odpor je netrápí, ale kdyby adheze nezáležela na počtu koleček, proč by jich potom měli 5?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.06.2017
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                     

                Čistě jen teoretizování - asi té adheze potřebují výrazně víc než na běžné rovinaté silnici, používají jiný materiál koleček. Požadují jiné vlastnosti bruslí, mají úplně jiné priority vlastností.
                Na kole se pro sjezd taky obouvají široké měkké žvejkačky, na silnici tenké nabušené galdy, co v zatáčce ochotně ustřelí a v porovnání s "bantamem" i bídně brzdí.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.06.2017
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

           

      Čím víc proužků, tím víc Adidas, pravil kdysi dávno moudrej vietnamskej prodavač v tržnici. A s těma kolečkama to bude asi to samý - čím víc koleček, tím víc inline.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2017
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

             

        Ale dvě kolečka budou in line úplně vždycky, což u více koleček platit nemusí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2017
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

         

    3kolečkové brusle o průměru až 125mm?!?
    Ty jo, tak to musí být slušnej hukot.
    To jsem docela zvědavá, co k tomu zjistíš.
    Nedají se někde půjčit?!?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2017
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

           

      No podle téhle stránky to vypadá, že Powerslide už prostě s čtyřmi kolečky nepočítá, i když obchody ty starší ještě (často jako výprodej) mají.
      http://www.powerslide.com/inline/fitness/

      Jak to mají ostatní značky zatím pátrám, určitě jsou konzervativnější, takže je otázka, zda v Powerslide předběhli dobu a je to ta nejlepší volba nebo se tam úplně zbláznili a zrušením starších modelů si podřízli větev?

      Půjčit vůbec nevím kde.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2017
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

             

        Třeba v Bráníku pod skálou je půjčovna. :D
        Typická přesná IT odpověď, která je ti poměrně k ničemu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2017
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

               

          Né tak docela... můžeš si je tam zkusit půjčit TY a potom nám poreferovat, čím se 3kolečkový inliny (někde nazývají triskate) liší od těch normálních 4kolečkových z praktického hlediska.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2017
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                 

            Já jsem to už udělal asi před dvěma lety. Tehdy to ovšem byly čtyřkolečkové. Jelo to náramně, byl jsem velice rychlý. Kousek od silničního mostu se stezka sesedá a jsou tam dlouhé podélné praskliny, které stále někdo doopravuje asfaltem. Bylo horko, asfalt změkl a já se do toho probořil kolečkem a skončil jsem v kotrmelcích. Nic moc jsem si vlastně neodřel, nepoškodil až na to, že jsem si vlastním loktem narazil do hrudníku a zlomil žebro. No a od té doby mne to na kolečka už tolik netáhne.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2017
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                   

              Takže referenční bod už máš, zbývá zkusit stejnou trasu na tříkolečkových bruslích. Pak ti spočítáme žebra a já budu vědět, jestli to mám zkoušet... ;-)

              Já si naštěstí nikdy nic nezlomil, ale jelikož neumím ty kotrmelce, "hezky" odřený už jsem byl víckrát. Zrovna dneska u vody jsem si říkal, že je to na kůži pořád vidět. Ale zatím jsem se nepoučil, tak nevím do které kategorie (nevzdělatelný / nevychovatelný) se mám zařadit... :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2017
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                   

              Aha, takže ačkoli je řeč o půjčení 3kolečkových bruslí, ty mluvíš o 4 kolečkových... Klasika...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2017
              Autor: radka
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
              • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                     

                Paní nepleťte se do zajímavého hovoru blbými připomínkami.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.06.2017
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                       

                  No dobrá, tak teď prosím přidej ještě tu půjčovnu, kde mají ty 3kolečkové brusle.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.06.2017
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

         

    Trošku jsem pohledala u strýčka Gůgla
    http://www.inlinesport.cz/proc-3-koleckove-brusle
    Zaujalo mě, že to je novinka z roku 2016. Nějak si neuvědomuji, že bych na tom někde někoho viděla jezdit, ale na druhou stranu je fakt, že tohle nebudou brusle na nějaký malý bruslařský okruh typu Ladronka.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2017
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

           

      No dobře, akorát to jsou přesně ty marketinkové kecy převzaté od výrobce. Někde jsem se dokonce dočetl, že takové brusle jsou vhodné i pro začátečníky. Taky je úžasné, jak se všude píše, že 3kol brusle jsou výrazně lehčí, ale údaj o hmotností bruslí jsem našel snad v jediném obchodě u několika modelů, takže vybírat brusle podle hmotnosti by stejně nešlo...

      To, že bych někde našel vyprávění někoho, kdo si to koupil, aby popsal, jak náročný je přechod od normálních, jak rychle to jezdí atd, holt asi nehrozí. :-(

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2017
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

             

        No, nejdřív jsem si také říkala, že marketing, ale zrovna tady mi ta recenze až tak marketingová nepřijde. Přece jenom je vidět, že nevaří z vody.
        Jako odrazový bod k tomu, na co jsou 3kolečkové brusle vhodné, mi to přijde dobré. Je to stručné a jasné. Přece jenom je člověk schopný udělat si určitou představu.
        Z toho, co vím o vlivu velikosti koleček na jízdu, z toho, co od bruslení očekávám a z tohohle popisu mi vychází, že třeba já bych je sice chtěla zkusit, ale na moje bruslení to nebude. Na moje bruslení bych měla zbytečně rychle brusle.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

         

    Před lety jsem potkával pravidelně na dunajské hrázi chlápka na inlinech.
    Byl schopen udělat kolečko Bratislava - Gabčíkovo a zpět (100 km).
    Měl vyndané to předposlední kolečko, co jsme jednou hodili řeč, tak říkal že kvůli odporu.
    Stabilita , podle mého, byla stejná, daná osovou vzdáleností(roztečí) první/ poslední kolečko.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2017
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

         

    Taky mě to zajímá, docela hezká vysvětlení jsem našel tady: https://www.koleckove-brusle-praha.cz...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2017
    Autor: JNSK
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

         

    Logicky čím méně koleček, ložisek tím menší hmotnost. Zároveň souhlasím s tím že se s nimi bude lepe zatáčet. Osobně si myslím že budou ale méně stabilnější a tudíž jízda na nich bude náročnější. Jak tu někdo psal že některé firmy jiné než tří kolečkové brusle už nevyrábí, tak si to nemyslím, když koukám sem http://www.sportovni-potreby.cz/rekreacni... tak tu čtyř kolečkových je spousty

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2017
    Autor: johnyy85
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

           

      Že firma Powerslide prakticky už jiné fitness brusle než tříkolečkové nevyrábí jsem psal já.
      https://www.powerslide.com/inline/fitness/

      Tvůj odkaz na obchod, který Powerslide nevede, na tom nic nemění.

      Problém není sehnat inline brusle s 4mi kolečky, dokonce i doprodejových 4kolečkových Powerslide jsou obchody zatím plné.

      Já si chci primárně ujasnit, jestli třeba na 3kolečkové koncepci přecijen něco není, na což by by se hodil někdo, kdo už má praktickou zkušenost, bohužel asi všichni jsme to viděli jen na obrázku a nechce se mi utratit peníze jen proto, abych zjistil, že se na tom jezdit nedá... :-/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2017
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

             

        kdysi dávno, ještě dřív než jsem měl lehokolo a než mě vůbec napadlo, že bych kdy jezdil na kole, sem jezdil fakt hodně na Inlinech.
        V pátek jsem dělávali spanilou jízdu Prahou.
        Pokaždý jinudy a někdy to bylo dost vo hubu, ale sranda.
        Jeden kluk jezdil na outdoorovejch Coyotech. To byla novinka a moc se to neujalo pokud vím.
        Ale mělo to tři kolečka.
        Hle na to, jak byly velký a ty brusle těžký, tak byl fakt hodně obratnej.
        Ale udržet to rovně při rychlý jízdě už zas taková prdel nebyla a ono když jedeš Vinohradskou dolů určitě přes třicet, tak to chce se docela spolehnout na to, že to jede rovně, když chceš.
        Ale nevím jak moc velkou roli hrály ty nafukovací kolečka....
        Na noze sem to měl jen na chvíli.

        Co zkusit si je půjčit v nějaký půjčovně a vyzkoušet na půl dne? Nemaj?
        Nebo už půjčovny nejsou? Tehdy jich bylo docela dost. Dneska netuším

        http://www.skatesetup.com/images/skate/large...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.06.2017
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

               

          jen pro zasmání: http://clickcited.com/motorized-roller-blades...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.06.2017
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

               

          Tak zatím jsem se ptal ve dvou půjčovnách bruslí v Pardubicích, protože dát třeba 50 Kč za hodinu a moct si v klidu vyzkoušet, jak se na tom jezdí, by mi přišlo ideální řešení. Bohužel v mé velikosti mají brusle jen dvoje a čekat, že to bude navíc letošní/loňský model od Powerslide, bylo asi fakt naivní... :-/

          Zřejmě občas jsou nějaký testovací akce, ale všechno, co jsem zatím vygooglil, už bylo.

          Pak je taky varianta objednat přes net a případně do 14 dnů vrátit, ale s viditelně ojetými kolečky už by se mohli cukat, respektive strhnout si dost peněz z ceny... navíc je to zbytečně komplikované... :-(

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.06.2017
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                 

            Tak si těch svých jedno kolečko odmontuj a vyzkoušej to. Můžeš dokonce experimentovat, které je to nejlepší a které naopak nejdůležitější. :D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.06.2017
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                   

              No ze starých bruslí můžu odmontovat co chci, ale jezdit se na nich, díky prasklému kusu plechu na boku, se už moc nedá... asi to i píšu hned na začátku. ;-)

              Nicméně, kdyby někdo věděl, kde sehnat náhradní díl, to by taky pomohlo...

              Myslím, že jsem i viděl na youtube video, kde někdo zkoušel z 4kolečkovch bruslí oddělávat kolečka...
              https://www.youtube.com/watch?v=4fvME-q1QbM
              Jezdit se evidentně dá na ledačem, ale na otázku, zda je opravdu ideální mít prostřední kolečko uprostřed, jak tvrdí propagátoři triskate, mi to fakt neodpoví...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.06.2017
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                     

                Neber to tak vážně, já to myslel jako provokaci. Je jasné, že ty tříkolečkové brusle s většími kolečky jinak umístěnými vůči botě budou mít jiné vlastnosti než čtyřkolečkové bez jednoho kolečka.
                Mám se ti pozeptat, zda v Praze pod Bránickou skálou také půjčují tříkolečkové brusle? Pomohlo by ti to? Na Ladronku to mám už dost daleko a na kole momentálně nemohu jezdit. Také by se dal možná poslat dotaz mailem.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.06.2017
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

                       

                  To já chápu, že to bylo myšleno jako sranda, ale když už jsem před časem narazil na video, kde to někdo vážně realizoval, byla by škoda to sem nedat... :-)

                  Tak ono asi budou ještě půjčovny bruslí blíž, kde bych se mohl zeptat, přecijen do Prahy už by to byl celkem drahý výlet, pokud nebudu mít důvod to spojit ještě s něčím dalším... ale nějak jsem ještě nenašel čas to naplno řešit... :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.06.2017
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

         

    A proč ne 2 kolečka?!?
    https://www.bejvavalo.cz/clanky.php?detail=67...
    :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2017
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

           

      I jedno kolečko by mohlo stačit. Pan Zimmermann by to jistě jen s jedním alespoň zkusil.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2017
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

         

    Já 3 kolečkové brusle nedoporučuji. Jednou jsem si je koupila a pokud je člověk zvyklý na 4 kolečkové, bude se ti na nich špatně jezdit. Jezdí opravdu rychleji a je to s nima tak trochu o hubu. Párkrát jsem se na nich vysekala a pak je prodala. Jinak pokud můžu doporučit tak koukni na tyhle brusle https://www.hokejfloryk.cz/in-line-brusle-c14414/ Vapor kupuju už po 3. a osobně je preferuji.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2017
    Autor: leskie23
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

           

      Děkuji za radu, ale brusle na inline hokej u Vás určitě kupovat nebudu. :-)
      Nic proti hokejistům, ale na ježdění po cyklostezkách jsou lepší brusle, které větrají a hlavně brzdí! ;-)

      Jinak problém výběru nových bruslí jsem odložil na neurčito, protože firma Virussport mi sehnala náhradní (použitý) díl a staré brusle opět jezdí. Sice tedy 50 Kč za díl + 140 Kč za dobírku, ale furt levnější než nový brusle... holt když jsem psal výhradnímu dovozci Powerslide já, tak hráli mrtvého brouka, když jim napsal tenhle obchod, tak to najednou šlo...

      Možná jsem bruslím prodloužil život jen o sezónu, protože na druhé brusli jsou ty plechy taky dost načaté (a další už nebudou), ale aspoň mám víc času.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2017
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

           

      Hele, ale ta firma, to jsou fakt experti ve svém oboru! ;-)

      Píšou: "Inline brusle patří v České republice mezi velmi oblíbené sportovní náčiní a existuje velký počet lidí, kteří denně vyrážejí na nejrůznější stezky a ujedou klidně i více než 10km denně."

      Ehmmm, už jsem měl za den přes 60 km a nijak světoborně jsem si nepřipadal, prostě do práce a zpátky...

      Další perla: "Je nám všem jasné, že in-line brusle jsou určeny primárně na in-line hokej, ale velká část populace si je plete s kolečkovými bruslemi. Některé aspekty jsou samozřejmě stejné nebo podobné, ale v některých aspektech se inline brusle liší od těch kolečkových. V případě, že uvažujete nad výběrem a nevíte si úplně rady, neváhejte nás kontaktovat."

      Opravdu mám chuť konzultovat výběr s firmou, která netuší, že kolečkové brusle jsou buď inline = v řadě nebo quad = 2x2 (jako skateboard), ale s hokejem to nesouvisí, prostě inliny se dělí na fitness, hokejové, agresive, freestyle, speed, terénní...

      Možná by si v Hokejfloryk měli nejdřív o tom aspoň něco přečíst, než budou radit ostatním... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2017
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Inline brusle - tři nebo 4 kolečka?

         

    Tak dneska, skoro rok po téhle diskuzi, jsem měl příležitost tříkoečkové brusle vyzkoušet, stačilo si udělat výlet do Prahy http://inlinefestival.cz/

    Zkoušel jsem nějaké tříkolečkové od K2 a potom od Powerslidu 3x100 a 3x125, myslím, že to byly tyhle ty https://www.powerslide.cz/cs/panske-brusle... https://www.powerslide.cz/cs/panske-brusle...

    No a pocity vesměs pozitivní, ty 3x100 mi přišly hodně podobné mým současným 4x90, žádný zásadní problém jsem tam nepozoroval. Ty 3x125 už mi přišly hoodně vysoké, nicméně ovladatelné ty brusle pořád byly (nenatloukl jsem si), ale tam mě bota tlačila do kotníku, takže tyhle bych si určitě nekoupil a sice měli i jiné 3x125 na vyzkoušení, ale tam nebyla namontovaná brzda, což jsem se bál, protože jinak zabrzdit neumím... :-)

    Takže dilema asi bude jestli nové brusle 3x100 nebo 3x110, které sice Powerslide taky nabízí, ale na vyzkoušení tam nebyly... ale spíš asi tyhle... https://www.powerslide.cz/cs/panske-brusle...

    To jsem zvědav, letos se můj rozpočet asi zapotí, když bude rekonstruované lehokolo, uvažuju o MTB a teď ještě chci nový inliny...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2018
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024