reklama

Koupě ojetého kola

Současné trekingové kolo JOKO mi už dosluhuje a rád bych si koupil něco nového. Ale nechci do kola zase tak moc investovat a moc toho nenajezdím tak bych rád něco ojetého - trekingové nebo krosové, přibližně za 4000-7000 Kč, nejlépe s výbavou (nebo si ji dodělám, a s přední odpruženou vidlicí.) Na co si dát pozor ? Jaké značky doporučíte a jakým se naopak vyhnout ? Vyplatí se nějaký bazar (jaký - Praha, Kladensko) nebo radši soukromníci ?
Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.05.2017
Autor: jirka766
  • Re: Koupě ojetého kola

         

    Zkontroluj si viklavost a zlověstné šustění veškerých ložisek. Zkontroluj otlučení a rezavost rámu a zejména potenciální praskliny. Zkontroluj stav řazení a viklavost přehazovačky a přesmykače. Zkontroluj stupeň asymetrického ojetí zubů kazety a převodníků. Na značku kola nehleď, ale ten rám by ti měl velikostně vyhovovat. No a také to celé potěžkej, zda to uneseš do schodů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2017
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Koupě ojetého kola

         

    "rád bych si koupil něco nového" ... proč sháníš ojeté?
    Za 4 600 Kč jsem si koupila skoro všechny nové součástky, vidlici tedy ne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2017
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupě ojetého kola

           

      tak na to moje ježdění nemusím mít nové a říkám si že něž kupovat za tu cenu nové tak proč nemít trochu ojeté s původně mnohem větší cenovkou

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2017
      Autor: jirka766
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupě ojetého kola

             

        Pokud ale uděláš to, co říká Quatsch, tak budeš mít vlastní kolo, které ti sedí a znáš ho se zcela novým osazením.
        Výhodou takové repase je, že nemusíš shánět kolo, které ti sedne a nelámat si hlavu s tím, v jakém stavu je osazení.
        Ve finále tě taková repase vyjde levněji než kdybys kupoval neznámé ojeté kolo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupě ojetého kola

             

        Třeba budeš mít štěstí na nějaké bazarové kolo, ale myslím, že další investice na sebe nenechají dlouho čekat.
        U mě to bylo tak: V servisu mi řekli, že oprava kola mě bude stát asi 7 000. Reagovala jsem tak, že jsem si nechala objednat podle svého výběru kolo nové za 15 000, pak jsem si ho ale nekoupila. Šla jsem se svými požadavky (vím, komu zde vděčím za rady) do jiného servisu, aby mi sestavili nové kolo. Ochotný pán si napsal, co jsem mu nadiktovala, a pak mi nabízel po několik dnů již hotová kola, která může objednat, zřejmě s tím nechtěl mít práci. Já po těch několik dnů studovala na internetu a podařilo se mi v jednom obchodě sehnat vše podle toho mého seznamu. Doma mi to manžel namontoval na můj starý, ještě použitelný rám, střed doladil jeden servisman, protože nemáme doma klíč (nevím teď ten jeho název). V té ceně tedy nejsou kola. Takže mám na 1. pohled stále stejné, staré kolo, ale ... nové :)
        Já bych nechtěla kupovat kolo s opotřebenými komponenty.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2017
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Koupě ojetého kola

               

          Takže ti zbyl ten starý těžký otlučený rám...
          Já takhle přestavěl Esku a nakonec vyměnil ten rám za Favorita. Teď ty Favorití kola přišly do módy, tak si nestěžuji, ale jinak :)
          No na to moje ježdění je ten přestavěný Favorit vlastně príma a taky ho mám rád, ale kadý kdo jde do podobné přestavby by si měl uvědomit co tím získá.
          A také by si měl nechat poradit s kompatibilitou těch kupovaných součástek. Ne vše do sebe pasuje.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.05.2017
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Koupě ojetého kola

                 

            Proč si myslíš, že jí zbyl "starý těžký otlučený rám"?!?

            Já jsem takhle třeba repasovala 10 let staré GT, když jsem ho přenechávala bývalému zeti.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2017
            Autor: radka
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Koupě ojetého kola

                   

              Asi proto je bývalý :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.05.2017
              Autor: miro5
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Koupě ojetého kola

                     

                To bych neřekla, protože kolo si vzal sebou.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.05.2017
                Autor: radka
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Koupě ojetého kola

                       

                  aby jsme se o něm nedočetli v černé kronice..

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 22.05.2017
                  Autor: Grille
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Koupě ojetého kola

                         

                    Já se spíš bála, že si ho nevezme :o)))
                    Ale dostal ho k narozkám, tak si ho odvezl.
                    U nás už bychom ho nevyužili. To kolo... Ale vlastně jeho už také ne... :o)))

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 22.05.2017
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koupě ojetého kola

                 

            Nezbyl, mám ho osazený a jezdím na něm :) Těžký se mi nezdá. Kompatibilitu jsem náhodou trefila. Kliky, kazeta, přesmykač, přehazovačka, páky, řetěz, madla, sedlo ... vše krom řetězu už skoro rok funguje bez údržby. Jen kolo díky rámu vypadá staré, no.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2017
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Koupě ojetého kola

                   

              Kolo kvůli rámu vypadá staré. A pročpak asi. Asi tím, že ten lak není vyrudlý a nejsou na něm žádné šrámy. :D Mně tehdy zůstal ještě docela těžký rám od Esky, ale pak jsem ho vymněnil za Favorita a rázem je to IN :) Teď jsem ten rám znovu nově nastříkal, takže lak je zase lesklý, hladký, nádherný a jako nový. Jen si teď k němu ještě musím nechat opravit koleno a pak už budem oba jako úplně noví :D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.05.2017
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Koupě ojetého kola

         

    Si myslím, že z druhé ruky nekoupíš hotové kolo, jaké ti bude vyhovovat. Ale Quatsch má pravdu. Nejdřív posuď, co chceš na tom starém jiného, nebo co vlastně dosluhuje. Pak se na tu onu věc zaměř, ať už v bazaru, nebo v obchodě s novými komponentami (podle toho, co to je). A seskládej. Tak se vejdeš do rozpočtu a budeš mít co chceš.

    Já chtěla kolo s lehkou vidlicou na velkých kolech. Kolo s pevnou vidlicou jsem měla, ale mělo malý kola. Koupila jsem za pětikilo šrot, co měl kola velký, že to přehodím. Nakonec se ten šrot ukázal jako aristokrat v nesnázích a mám Růženku, která vznikla kompletním osázením novejma komponentama a moc ráda se na ní vozím.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2017
    Autor: bara2
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupě ojetého kola

         

    Klidně se podívej po bazarech, ale pravděpodobnost, že potkáš slušné kolo je docela malá. Mnohem lepší je se podívat po inzerátech od lidí, mrknou třeba na Bazoš, Aukro apod. Dají se tam vidět dost pěkná kola a slušnou cenu.

    Je docela rozumné poslat kolo JOKO do šrotu a pořídit jiné.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Koupě ojetého kola

         

    Hlavně si dej pozor, aby to nebylo JOKO :-D

    Z běžných bikových značek, Merida, Author, Trekking Fox, ... když se vyhneš nejlevnějším modelům, nemůžeš moc udělat chybu.

    Koukej na zadní náboj, kvalitnější bývají s rychloupínákem, ať je to Shimano nebo nějaká spolehlivá značka (Novatec, výrobce kola tj. Author, Merida, obvykle bývají v kvalitě odpovídající celému kolu).

    Pak je mrak věcí, co je dobrý na jetým kole zkontrolovat - ťuknutý ráfek, vůle rachtání v středu, prasklá pružina v laciné vidlici..., u kola v této cenové relaci je oprava nepříjemný výdaj navíc. Nejlepší je vzít si kamaráda, který kolům trochu rozumí.

    Důležitý je koupit kolo správné velikosti rámu. Změř si u svého kola vzdálenost sedlo-řidítka (výšku nastavíš snadno, délku ne), případně si řekni, jestli by mohlo být maličko delší či kratší a hledej stejně velké kolo. Sebelepší kolo ve špatné velikosti je Ti k ničemu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2017
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupě ojetého kola

           

      Co máš proti kolu JOKO? Někdy v roce 1990 jsem vyrazila do cykloprodejny vybavená výplatou v peněžence,za to s naprostou neznalostí o velikostech rámu a vůbec něčeho o kolech. Chtěla jsem jen, aby mělo vidlici nahoře celistvou kulatou, ne hranatou jak to bývávalo a trochu víc těch zubatých koleček než dvě. Vlezla jsem do obchodu a bylo tam! FIALOVÉ s černýma šmouhama-láska na první pohled. Ani jsem na něj nesedla,protože jsem se bála o hubinku-jéje brzdí se to rukama ne nohama. Na nádraží jsem ho odvedla a sedla na něj až u nás v dědině a nikde nikdo v dohledu. Stálo 3500,-Kč(celá výplata). Pár zájezdů a výletů pojezdilo i na těžko si to zkusilo. Mám ho dodnes. Protože má košík,do obchodu ideální. Ani zamykat ho nemusím. Letos jsem pořídila své třetí kolo a z výplaty mi i něco zbylo. Je úponě o něčem jiném, ale na první lásku se nezapomíná!:-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2017
      Autor: plusjedna
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupě ojetého kola

             

        než-li kolo od Joka, radši drátem do voka. to neznáš? :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2017
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Koupě ojetého kola

               

          To je podobny, jako kdyz se strasne divil zahranicni prodejce motocyklu YUKI, proc mu vsude ksefty jdou, jen v CR to po kratke dobe zacalo silne vaznout.
          Jsou to motorky predevsim pro zacatecniky, pubertaky. A rozkrikla se takova rikanka -Kdo ma YUKI, szuka kluky. :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2017
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Koupě ojetého kola

                 

            Však i IKEA musela pro český trh přejmenovat koberec s původním názvem HOVEN. :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2017
            Autor: Ifča
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Koupě ojetého kola

                   

              To byl ten výprodej hoven, že? :D

              Ono i ty ostatní názvy v ikey jsou za trest

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.05.2017
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koupě ojetého kola

                 

            U kol JOKO je to ale o něčem jiném.
            Tam byl problém (ne)kvalita. Svého času se dalo občas najít na výloze cykloobchodu ornámení: "kola JOKO neopravujeme".

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2017
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Koupě ojetého kola

                   

              Aspoň se nemusím bát, že JOKOnku někdo ukradne. Stála i tři dny před nádražím v Břeclavě, teda zamklá a počkala tam bez úhony.:-) Před obchodem taky poslušně čeká. Za ty roky je už vycvičená!:-))
              Kvalita? No o přesnosti řazení si může JOKOnka nechat jen zdát,kliky se uvolňují atd.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.05.2017
              Autor: plusjedna
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koupě ojetého kola

                 

            Yuki - starodávné čínské učení o tom, jak nahradit rychlost dostatkem času...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2017
            Autor: Radler
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Koupě ojetého kola

                   

              :-)) Presny

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.05.2017
              Autor: ronda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

294 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024