reklama

Jaký stan?

Chystám se na delší cykloputování a po cestě spát v přírodě. Může mi někdo dát tip na správný lehký stan, na co mám brát ohled při koupi a eventuelně kde koupit a za jakou cenu?

[ Zpět ]
Datum: 14.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Karel P)
  • Re: Jaký stan?

         

    Ahoj, já osobně mám velice dobré zkušenosti se stanem Jurek Velo. Jinak co se týče výběru, zaměř se na nepropustnost tlaku vodního sloupce (udávaná v mm). Já osobně jsem při výběru stanu nehleděl na váhu, gramař nejsem :). Jinak ten Jurek Velo je pro 2 osoby a váží necelé 4kg. Nabídka stanů je široká, jen si vybrat. Ono je logické, že stan vyrobený z kvalitnějšího materiálu bude i těžší. Pokud jezdíš sám a koupíš si stan pro jednu osobu, pak se dostaneš někde na váhu 1,5-2kg, počítej však s tím, že je třeba i bágle někam na noc umístit.

    www.klaudy.net

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cody ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký stan?

           

      Cody díky za prvotní informaci. Díval jsem se na tvůj web a s potěšením našel spoustu zajímavých informaci. Na které fotce je ten popsaný stan a jaké barvy? Jsou tam většinou dva - díval jsem se zatím na Transalp galerii.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Karel P)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký stan?

         

    Taky jsem uvažoval o novém stanu (minulý rok), rozhodoval jsem se mezi dvěma:
    http://www.jurek.cz/view.php?cisloclanku...
    http://www.holan.cz/DetailPage.asp?DPG=9288
    Nakonec jsem nic nekoupil, ale jel jsem s půjčeným Jurkem Beskyd(asi 200x140). Cesta do Alp na kole, plus brašny, dva lidi a vešli jsme se. Takže teď, až někam pojedu, si koupím Jurek VANDR2 (levnější, lehčí, bez předsíňky). Jurek ty stany umí, nejsou vzhledově bůhví co, ale jsou praktické.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2006
    Autor: petjo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký stan?

           

      Ano musím souhlasit, Jurek stany opravdu umí a co je důležité, člověk nezmokne ani při té největší alspké bouřce. Vzhled je docela podřadný pro toho, kdo od stanu očekává to co by stan měl plnit.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Cody ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký stan?

         

    Pokud chceš stan na cykloputování, je pro tebe rozhodující nejpíš jeho váha. Vybíral bych teby mezi cyklo strany, viz třeba zde:

    www.bartsport.cz/cyklo-turisticke-stany/

    :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2006
    Autor: james74
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký stan?

           

      Lehký stan je sice pěkná věc, já osobně se snažím snížit hmotnost bagáže tím, že nevezmu relativně zbytečné věci, naopak si myslím, že ušetřit kilo, kilo a pul na stanu není ten správný postup. Navíc je jasné, žetam, kde podlážka zvládne 10 000mm bude jistě těžší než ta co zvládne 2500mm. Také naimpregnované materialy budou vážit více. Počet prutů a použitý materiál dělá taky svoje. Rozhodně si myslím, že při výběru by měl každý hledět zda mu bude vyhovovat jeho představám, nikoliv kupovat dle váhy. Něco jiného je samozřejmě pěší turistika.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Cody)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký stan?

             

        Souhlasím s Codym. Mám stan Aure od Loap, který při své hmotnosti je obrovský. Nepromokl mi ani pořádném slejváku. Je nejvhodnější pro dva, ale vyspí se v něm i víc lidí. Najdeš ho na www.loap.cz

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (papji ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký stan?

         

    Ahoj.
    Jukni se na tenhle:
    http://www.hanibal.cz/pinguin-gemini-150

    Mezi outdoor lidma je hodne oblibenej a ziskal i cenu nejlepsiho stanu za rok (ale ted uz nevim za jakej:-)). Ja ho mam a vozim ho i na kole (dost casto). A maximalni spokojenost. Za minutu postavenej, vydrzi kde co.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (imrvere neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký stan?

           

      Taky ten stan máme ale po roční zkušenosti jsme koupili jiný bez apsid. Apsidy-předsíně nelze jinak využít než pro odkládání věcí (v našich kempech se krade, ty věci jsou neozorovaně vytáhnout). Koupili jsme stan, který neměl apsidy ale o to větší obytný prostor. Když je třeba vařit ve stanu, přeskupíme bágly a vaříme, to u tohoto stanu nejde.
      Navíc tenhle typ stanu se musí vždy kolíkovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2006
      Autor: Marco
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký stan?

             

        Tenhle typ stanu je samonosnej, to znamena, ze se kolikovat vubec nemusi (pri dobrem pocasi).Ja ho vubec nekolikuju...jen kdyz to vypada na poradnou fujavici, coz se mi stalo jen 1x. A nekolikrat jsme prezili bourku bez koliku. Capnes ho za tyce a muzes s nim chodit, kam chces. Nesamonosne jsou stany typu A a pak ruzne provedeni tunelu. Tenhle stan se radi mezi vyssi tridu urcenou pro VHT. Takze vydrzi dost.
        Apsidy. Apsidy jsou urcene na odkladani veci, ale to nesmis chodit do kempu. Ja do nich nechodim, takze apsidy jsou uzitecne. Jinak jestli varis ve stanu na plynu nebo benzinu, tak si docela koledujes. Staci nepozornost a horis...nemluvim o zplodinach, ktere z plynu i benzinu jsou. Od toho jsou apsidy...sice primarne nejsou urcene pro vareni a vyrobce to ani z bezpecnostnich duvodu nedoporucuje, ale ja to tak delam...rano se valim ve spacaku a pri tom muzu uz varit. Jinak tenhle stan ma dva vchody....obrovske. Takze kazdej clen ma svuj vlastni vchod a to je dobra vec...nemusis stat frontu. Je dobre vetratelnej....kdyz oba vchody otevres do koran. Velice dobre schne oproti Jurkovi (vlastni zkusenost). Postavis ho za 1-2 minuty.
        Jinak k tem kradezim ve stanu....znam uz tolik pripadu, kdy ti narizli stan a v klidu te vybrali...takze ani veci ve stanu nejsou v bezpeci.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký stan?

               

          V úvodu svého příspěvku pišu, že tenhle stan máme ale třeba se ty rady budou hodit někomu jinému. Ač nerad po několika dnech do kempu musíme (vykoupat, vyprat a dobít akumulátory).

          [ Zpět ]
          Datum: 18.04.2006
          Autor: Marco
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaký stan?

                 

            Juju...to je v poho...ja zas psal sve zkusenosti...kazdopadne tenhle stan je samonosnej, takze koliky nemusis mit. A kamarad ho ma taky a stanuje s nim i v zime, pred dvema roky s nim byl na Silvestra pod vrcholem Snezku, jezdi s nim do hor (Ural, Alpy, rumunske hory) a v poho...

            [ Zpět ]
            Datum: 18.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024