reklama

Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

Ahoj,

jake mate prosim kdo zkusenosti s branim kolobezky do prazske MHD? Hlavne takhle ve spicce rano do prace a odpoledne z prace? Nasel jsem si prima cestu dolu k naplavce a tramvaji az do prace. Z prace pak metrem na Kacerov a autobusem do Modran.

Mam Oxelo Town 9EF ale bohuzel je to dost kostitras :-( Navic me v okoli nasazeli kocici hlavy. Mam jeste starou Mibo Crazy Jet, ale ta uz je hodne velka a obavam se, ze obzvlast po praci na Kacerove se s ni nedostanu do autobusu, byt nemam problem pockat na prazdnejsi.

Mibo Master se da slozit, ale uz je to zase investice a ne zanedbatelna ... a obavam ale ze s nejistym vysledkem, protoze i slozena uz je dost velka.
Poradite neco jineho? Mikro kolobezky (Micro, Oxelo, Hudora) jsou perfektne trasnportni, ale bez brzd a na kocicich hlavach je to s mejma 100kg utrpeni.

Diky
mech1

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.05.2017
Autor: mech1
  • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

         

    Mám střední koloběžku a jen jednou se mi stalo, že mě s ní řidič nepustil do tramvaje.
    Jinak v pohodě.

    Co vídám, tak se s malýma koloběžkama jezdí tramvají i busem dost často a bez problémů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2017
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

           

      Diky!
      Muzu se te prosim zeptat, jakou mas kolobezku? Staci rozmer predniho kola ...

      Vcera a dnes rano jsem si to cestou domu ocihl, schvalne jsem to Oxelo neskladal a pockal si na prazdnejsi tramvaj/bus. Problem je ze nez dojedu do sve stanice, tak se to pomerne slusne naplni a pak se dostat ven (stavim se abych neprekazel) je neprijemny ...

      ... asi nejsem dost ageresivni , nebo jsem prehnane starostlivej a nechci prekazet ... ale nedovedu si predstavit jak to delam s neslozenym Mibo Crazy na 16" :-(

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2017
      Autor: mech1
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

             

        Mám GR400 (GigaRide - myslím). Přední kole je 20", zadní 18".

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

             

        Diky!

        ja vetsinou jezdim na kole a tam nejsem na MHD vazan. Nekdy na kolo chut nemam, ale chci alespon kolobezku. To micro Oxelo je dobre tak dojet na stanici, kdezto kolobka s kolama by dala i nejaky sjezd ci delsi usek. Tam to ale, narozdil od kola, prolozit MHD chce.

        Jezdim ve spickach a je to narvany a nemam odvahu vzit 16" Mibo Crazy a bourat do lidi. Nemam na to povahu.
        Kupovat Mastr za 10 se mi zatim nechce, uz proto ze skladani neni uplne pohodlny a stejne by chtelo si vyrobit aspon nejaky kryt na horni kolo (tady je to videt na videu https://www.youtube.com/watch?feature=player... a jestli me to skladani a baleni pak uz nebude otravovat :-(

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2017
        Autor: mech1
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

               

          skládání mastra je v klidu. povolíš rychloupínák na řidítkách, otočíš je. povolíš rychloupínák na kloubu, otočíš ho a zlomíš kolobku.
          kolem představce mívám omotaný gumicuk, ten jen obtáhnu kolem zadního kola a zaháknu.
          práce celkem na půl minuty

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2017
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

                 

            Mno ano, tak to Ladia ve videu ukazuje a i sam jsem si to i na Mastru zkusil. Ten gumicuk nebo neco je tam treba, aby jsi nemusel kolo pridrzovat a mohl se venovat predni brzde.

            I kdyz bych na zadnim kole mel blatnik, presto bych chtel mit nejakou "kapucu", kterou bych to zakryl. Tak bych snad dokazal stat i v narvanem buse, kterym jezdivam ...
            Az na tu cenu ... nechcete nekdo Mibo Crazy Jet 16/12 a Oxelo Town 9 :-DDD

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.05.2017
            Autor: mech1
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

               

          Tak ono to vždycky bude kompromis mezi jízdníma vlastnostma, složitostí skládání a složenými rozměry.

          Mě se na Oxelo 9 líbí, že před nástupem do vlaku stačí jen vteřina ke složení na půlku. V Regionově nebo prázdným osobáku ji takhle strčím pod sedadlo nebo ještě zasunu řidítka. Vyndávání rukojetí (většinou stačí jedna) je potřeba jen v některých vagónech a autobuse. Před výstupem cestou ke dveřím řidítka vytáhnu, takže vylezu z vlaku, udělám tři kroky, za vteřinu rozložím a už jedu...

          Skládat/rozkládat koloběžku třeba 30 sekund by mi přišlo jako hodně, navíc větší koloběžka se taky obtížněji ponese... na druhou stranu určitě lépe pojede. Na občasný výlet dobré, ale každý den bych to dělat nechtěl.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2017
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

                 

            těch 30 vteřin vypadá proti vteřině hodně, ale ten čas se ti velice rychle vrátí díky rychlejší jízdě.
            ve vlaku jsem za nesloženého mastra platil jen jednou ze Zlína do Otrokovic, jinak to bylo vždy zadarmo. respektive stačilo pěkně pozdravit a slušně se zeptat průvodčího, jestli ho mám složit nebo můžu nechat rozložený

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.05.2017
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

                   

              Tak 30s jsem střelil jen od boku...
              Já si skládací koloběžku pořídil jako protiklad k lehokolu, na kterém se sice krásně pohodlně jede, ale přepravit ho vlakem, to je prostě utrpení! Proto jsem vybíral takovou kolobrndu, která se vejde do limitu ČD (bez nutnosti diskutovat) a složená je hned.

              Samozřejmě lze najít různé kompromisy mezi tím jak to jede a jak se to skládá. Delší skládání pak implikuje delší vzdálenost, kvůli které se vyplatí koloběžku skládat/rozkládat. Já Oxelo klidně rozložím kvůli přejetí nádražní haly nebo podchodu mezi nástupišti... :-)

              Nicméně přiznávám, že na žádné jiné koloběžce jsem se nesvezl, tak ani nemám představu o kolik lépe by větší koloběžka jela. Předpokládám, že na hladkém rovném asfaltu, to zas tak velký rozdíl nebude. Nicméně zatím jsem neujel za den víc než 2x6 km a s kopce si nedovolím víc než cca 30 km/h... :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 06.05.2017
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

                     

                mám za to, že do limitu bez kecání se vejde koloběžka s koly 12/12, což je ze skládacích tak mibo tiny, případně k-bike k5/k6 bez skládání

                se složenou jsem zatím problém v žádném vlaku neměl, většinou jsem jen otočil řidítka, aby se dala koloběžka opřít o zeď.

                na přejetí nádražní haly se rozdělávat mastra nevyplatí, to je jasný.

                větší kola jedou líp, není to takový kostitřas, jak koloběžky na kolech z inlinů

                na velké 26/20 jsem dal bez problémů 45 km kopci, na mastrovi 16/12 jsem otočil zlín-UH a zpět, ale finále už bylo tak tak (hlavně jsem zapomněl jídlo a hlaďák mě odrovnal)
                na mastrovi mám zatím rekord 65 km/h z kopce. s kanystrem benzínu na zádech. to abych se v případě pádu dlouho netrápil :-D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 06.05.2017
                Autor: Bruca
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

                       

                  Tak nepochybuju, že nafukovací kola budou pohodlnější a umožní jízdu po horším povrchu, ale je nějaký důvod, aby koloběžka s většími koly jela po rovině na kvalitním asfaltu výrazně rychleji?

                  Bohužel praktické srovnání (zatím) nemám, ale vycházím z toho, že postoj i způsob odrazu bude na všech koloběžkách skoro stejný (velké koloběžky mohou mít stupátko výš, což bude mínus), odpor vzduchu je podobný, hmotnost trochu menší a nezdá se mi, že by tvrdá 20cm kolečka měla o tolik větší valivý odpor než nafukovací 16"?
                  Ložiska myslím problém nebudou, kolečka na Oxelo se po roztočení dotáčí desítky sekund.

                  S kopce dolů je to samozřejmě jiná situace, tam je aktuálně limitem strach, že bych to s uzonkými řidítky nemusel (nejlépe na nějaké nerovnosti) uřídit, natož pak ubrzdit...

                  Navíc kdyby nejzásadnějším kritériem byla velikost koleček, těžko bych na inlinech s polovičními kolečky mohl jezdit rychleji (20 km/h) než se mi zatím na koloběžce povedlo (nej prumerka 17 km/h)...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 06.05.2017
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

                         

                    Lidi ja dekuju moc za prispevky!!!, ale ta diskuse se staci mimo muj dotaz :-( Pokusim se vratit smer ...

                    Mibo Crazy Jet mam asi tak 12 let. I kdyz to je jen 16/12 a neni na prumyslovejch lozizcich, vim presne jak jezdi! Taky vim ze Mibo Mastr jezdi jeste o kousek lepe, jel jsem na ni okolo Velorama.cz

                    Jezdim do prace na kole asi tak 8 let. Obcas ale mam chut si vzit kolobezku jen jako DOPLNEK MHD. Uz jsem mikrokolobezek i s nafukovacima koleckama mel az hruza! Oxelo Town 9 mam asi rok.

                    Cestou do prace se ale muzu krasne svest z kopce lesem Hodkovickama az na tramvaj. Cestou z prace uz ale musim do metra (tam to je dobre) ale z Kacerova jedu autobusem. Vybiram si prazdnej, i tak se to zaplni.
                    Navic tam co delam je ted vsude dlazba nebo kocici hlavy. A vazim uz 20 let tolik kolik vazim.
                    Todle vse uz je na Oxelo prilis!

                    Jenze sezente skladaci kolecku s nafukovacima koleckama 11"-12" a brzdamaa :-(
                    Je mi to lito, ale to, ze muzu vzit Mastra do vlaku CD me proste nepomuze. Potrebuju nekoho kdo s tim jezdi casto jako doplnek MHD, protoze se me to za 10 nechce zkouset a mam pochybnosti ze to bude fungovat, neb me prijde velka.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 06.05.2017
                    Autor: mech1
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

                           

                      Hmm ... toho jsem se trosku bal :-(
                      Ze budto nikdo Mibo Mastr nepouziva jako doplnek MHD (bus, tram), anebo se mi ho tady nepodari sehnat.

                      Kazdopadne diky vsem za podnety! Jinou (ne)micro-micro kolobezku jsem stejne nenasel. Vsechny ty Kostky, KickBiky i SideWalkery jsou slozene velke.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 11.05.2017
                      Autor: mech1
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

                             

                        já mastra ve zlíně s mhd používal, když jsem měl po úraze a v nějakém rozumném čase bych těch 7 km do práce nedojel. takže jsem na něm dohopsal kilometr na zastávku, pak ho složil, přejel trolejbusem, vysedl, rozložil a hopsal dál. odpoledne zase obráceně, případně jsem se svezl půl cesty z kopce a zase si to zkrátil mhd.
                        vlakem je to s mastrem v pohodě, v linkovém busu jsem se dohadoval jen jednou, ale jinak taky v pohodě (většinou "jen" příplatek za zavazadlo, ale to je pětikačka, a stojí mi to za to)

                        mibo tiny by pro tebe asi byla lepší, ta má kola jen 12 palcová. nebo koukni na kbike k5 nebo k6 - ty jsou prťavé a pan Vavruša k nim má i brašnu (když je schovaná, tak řidiči nebuzerují)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 11.05.2017
                        Autor: Bruca
                        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

                               

                          Diky!

                          Mibo Tiny se uz nevyrabi. Udajne nebyl o moc mensi nez Mastr, spis psychologicky. Jizdni vlastnosti 16" jsou naopak velke.
                          Otazka je jak velkej opruz bude skladat Mastra, pripadne ho balit do vaku :-(
                          ... trosku jsem doufal v nekoho s prazskou zkusenosti.

                          K-Bike je sice mrnavy, ale ten se slozit neda, kdyz nepocitam vyndani riditek.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 11.05.2017
                          Autor: mech1
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

         

    S koloběžkami by snad neměly být problémy. Se skládačkou jsem ani ve špičce problémy neměl. Pravda je, že se mi řidič na 147 svěřil, že vlastně neví, jak by se k tomu třeba chovají revizoři. Řidiči jsou ale skládačky tolerovány.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

           

      Ale samozřejmě musí být kolo složeno.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Koloběžka (Mibo Crazy, Mastr) v PID (3, 17, 139, 150, 157)

         

    Taky mám Oxelo 9 a způsob skládání je podle mě super! Naštěstí se nevyskytuju v Praze, mám kliku na použitelnou cestu od vlaku do práce i na další místa, kde to jako přibližovadlo spokojeně používám.
    Po pěkném asfaltu to jezdí dobře, po dlaždičkách na chodníku je to horší a po dlažebních kostkách ja každý metr utrpení, to radši koloběžku nadzvednu a kousek popoběhnu.

    Ono se 100 kg už jsi u Oxela na horní hranici, takže pružina u předního kolečka nejspíš moc nepomáhá. Myslím, že u nějaké Micro se psalo, že existujou i nafukovací kolečka, ale neměl jsem důvod to dál zkoumat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2017
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

299 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024