reklama

Bolest z treter

Zakoupil jsem poprvé nášlapné pedály, tretry a vyjel na kolo. Při jízdě mě ale bolí chodidla a po čase i brněj prsty. Je to normální? Myslíte, že až si na to zvyknu, tak to přestane?

[ Zpět ]
Datum: 12.04.2006
Autor: Špunt
  • Re: Bolest z treter

         

    me taky brnej prsty, obcas, ale vzdycky jen chvili, tak zhruba v 70-80% denni trasy. pak nakonec se to zase nejak rozhcodi

    nemam blbe kufry? (taky mi nove bolej kolena, nevim proc)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: mdk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolest z treter

         

    A máš je dobře nastavený?Když si zapneš tretry do nášlapu a dáš kliky vodorovně, tak by konec holení kosti(ten důlek z boku kolena)měl protínat kolmo kloub palce. Toť teorie, v praxi mě taky bolely nohy až pálily a tak jsem vždycky vyndal nohu z SPD a protřepával zuřivě až se mravenčení zastavilo. To bylo každou půlhodinu, takže jsem 2x za hodinu nadával kámošum, kteří mě do toho uvrtali. Ale vydrž zlepší se to!

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ála)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolest z treter

         

    Mám stejný pocity jako ty, ale časem se to vždycky nějak poddá. Taky ty boty chtěj trochu "rozhejbat", pak povolej.

    Mdk já to mám s těma kolenama stejně, letošní novinka. Neni to nějaká nová letošní nemoc :-) Abychom to tady na fóru nezavirovali.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolest z treter

           

      i hope fcking not! :)
      doufam, ze je to jen trest bozi, ze sem se flakal a nemam nohy roztocene. na sjezdovkach ani bezkach celou zimu mi to nebolelo ani ni.
      jeste nebudu panikarit


      a ANO PROTREPAVAT! :)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: mdk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolest z treter

         

    Mě taky brnívají taky občas nohy, ale to přejde. Těch 120 km sem ujel a nohy mě tak po 20 km přestali brnět a nakonec NOproblem. Prostě pohoda. Si zvykneš, boty povolej. Možná si zkus srovnat kufry.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolest z treter

         

    Právě prozkoumávám trh, protože jsem se rozhodla koupit tretry a vy mi tady mé nadšení nějak kazíte !!!

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: Tutorka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolest z treter

           

      Neboj, jdi do toho, to jsou takové dětské nemoci, kterými si musí projít každý.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolest z treter

         

    Podle mne je máš jen hodně utažené... Jako v bruslích... Mně se to občas stane také, stačí je trochu povolit...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolest z treter

           

      No už jsem si říkala, jak je možné, že tohle ještě nikdo neporadil. U utažené boty bych začala. Jestli máš tkaničky, tak se neboj povolit šněrování směrem ke špičce. No a jestli máš pásky na sucháče, tak si je tolik neutahuj. Nech noze trošičku vůli.
      Jinak je ale fakt, že si musíš zvyknout, že nemůžeš s nohou hýbat jako si byl zvyklí dřív. Noha je prostě zfixovaná a pohyb je omezený.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolest z treter

           

      Já mám zkušenost, že když jsou boty právě příliš povolené, tak mě brní prsty (jakoby se odkrvujou) - hlavně do kopce.. Když to utáhnu, tak ok. Když to utáhnu moc, tak je to taky blbý.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolest z treter

         

    Včera jsem si osvěžil ten strašidelnej článek ("Achilova pata cyklisty - zadek") a zmiňují se tam o tom, že špatné posezení může mít vliv i na nohy. Píší o špatném sedle jako o možné příčině předčasných křečí, ale třeba se to může týkat i bolení a brnění.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolest z treter

           

      Teda teď mi padla sanice - Žofka, ty takový zkušený cyklista a o tomhle si neměl potuchy?!? To se mi snad ani nechce věřit...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bolest z treter

             

        Já míval s nevhodným sedlem brněnní jinde. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolest z treter

         

    To má asi každej, noha je stažená v tuhý botě a prsty mají tendenci se "zatínat". Mně se osvědčilo občas nohu uvolnit a prsty procvičit.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2006
    Autor: Tomsa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolest z treter

           

      Taky jsem tim zpočátku trpěl. Po 10-20 km mě začaly šíleně brnět prsty na nohou. A náhodou jsem zjistil, že nevědomky tlačím prstama do podrážky. Stačilo si to pak párkrát ohlídat, trochu na to myslet a problémy skončily.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2006
      Autor: Kominík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolest z treter

         

    ahoj nezacina Ti to trnuti nohou jako kdyby od kloubu prstu resp.nehtu na noze? To by mohly byt nizke tretry v spicce. Pokud jsou kozene pomuze namocit napr lihem, prizpusobi se noze. Pokud trnuti zacina od plochy chodidla mohou to zpusobovat bud spatne vlozky v bote /ne-anatomicke/ nebo prilis mekka podesev- to by te vlastne tlacil kufr.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi-neprihlasen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024