reklama

Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

Zdar, hledám inspiraci. V brzké době budu nucen skladovat kolo v jiných prostorách, než dosud. V úvahu tam přichází jediný volný výklenek.

Výklenek má půdorys 108 x 60 cm. Viz náčrt půdorysu výklenku. Můj Favorit má největší výšku 100 cm. Čili přichází v úvahu uložení kola svisle, na výšku. Žlutě naznačené stěny výklenku jsou betonové, hnědě naznačená stěna je z překližky. Případný držák bych raději montoval do překližky, lze projít skrz a použít z druhé strany matku na velkoplošné podložce. Vzhledem k nebezpečí umazání procházejících osob od řetězu by to znamenalo polohu řídítky nahoru. I když se mi zavěšení za přední kolo (vidlici) nelíbí.

Potřebuji uskladnit minimálně jednoho Favorita, v ideálním případě dva. Používám velmi úzké berany 40 cm, malý přesah kol z výklenku lze akceptovat.

Hledat na internetu umím, držáky se v obchodech samozřejmě nabízejí. Ale zajímají mě Vaše osobní zkušenosti. Fotka by potěšila! Ď.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.03.2017
  • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

         

    By mě zajímalo, zda se "tuto fotografii" konečně už hergotfix podaří nahrát.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

           

      Já kolo věšel za řídítka na samoróbo dvojhák, přišroubovanej na zeď.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2017
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

             

        Aha. Představuji si konzoli se vzpěrou ze zadní stěny výklenku.

        Nevýhody:
        - Nutnost zakoupit konzoli (chystal jsem se na vytvarování závěsného háku použít kus prastarého a pekelně tvrdého hromosvodného drátu).
        - Nutnost kotvit do betonu.
        - Namáhání představce.

        Výhody:
        - Kolo pevně visí a nebimbá se do strany, jako na háku ve vlaku.
        - Kolo se snadno a jednoduše nasune berany na konzoli, není nutné kolem různě vendlovat, jako při lovu háku na ráfek ve vlaku. Snadná obsluha tohoto řešení je v mých očích největší předností.

        Tímto směrem mě vůbec nenapadlo uvažovat. Zajímavý názor! Díky za něj. Prosím další zkušenosti (a fotky).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

             

        Takže rovina bicyklu byla kolmo ke stěně? Řídítky ke zdi, koly ode zdi? Nebo jak?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

               

          Kolo visí za řídítka (jsou vodorovně) a sedlem se opírá o stěnu, na níž je do jedné osmičky hmoždinky přišroubován i hák. Kola trčí do prostoru.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.03.2017
          Autor: abernathy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

           

      Mám to podobné, obě kola věším za předním kolo na hák a kola jsou opřená o zeď. Kola jsou zadním kolem vahou opřená o podlahu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

           

      Já to mám takto

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2017
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

             

        Přesně tak, v malém prostoru je to asi ten nejlepší způsob.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

         

    Obě kola vedle sebe. Jedno za zadní, druhé za přední kolo, kvůli úspoře prostoru. Nejsou z perníku, zavěšení kolu nijak neuškodí.
    Věšel jsem roky kolo podobně, jen hák jsem měl ve stropě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2017
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

         

    Už jsem sem tuhle fotku jednou dával, ale než bych ji našel, to ji radši nahraju znova :-).

    Věšení za ráfky není problém, ani holé železo mi je nikdy nepoškrábalo. Hlavně bych doporučil věšet volně za jeden bod - když se do kola náhodou drcne, jenom se zahoupe a nic se neohne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2017
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

           

      No nic, tak ještě třetí pokus o fotku...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2017
      Autor: NightRider
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Už je to uděláno, už je to hotovo.

         

    Děkuji za Vaše názory. Byly mi inspirací.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

         

    Nade dveře kolo třetí,
    cyklistika dneska letí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

         

    Kvůli skladovacímu miniprostoru mám kolo zavěšeno na výšku za přední vidlici bez kola otočenou o 90 stupňů, takže řídítka jsou podélně a nezabírají žádný prostor navíc. Samozřejmě je nutno pokaždé sundat přední kolo, ale to zase není taková práce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2019
    Autor: OVG
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na výšku zavěsit skladované kolo?

           

      Měl jsem ho cca stejnej jako kolega, akorát tam visela jen dvě kola.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2019
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

344 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024