reklama

Týká se to i cyklistů

Setkali jste se při svých cestách po Praze s poškozeným asfaltem, chybějícím značením, či jinou komplikací, nebo naopak vás napadlo nějaké zlepšení? Na koho, na jakou organizaci se však obrátit?

Datum: 14.03.2017
Autor: Redakce
  • Re: Týká se to i cyklistů

         

    Toz setkali ste sa aj mi mo Pragl s poskozenym asfaltem a s tym ze mozete hulakat jak chcete a neslysyju vas... Posunme to dal ... mame na vic. Doufam...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2017
    Autor: lwbdur
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Týká se to i cyklistů

         

    Tak jsem tam cvičně hned využil ohledně trvajícího problému s Vyšehradem , který byl oficiálně neprůjezdný pro cyklisty a dostal nové značení, které z tamní silnice skrz cyklisty opět vyloučilo.

    Tak uvidíme co bude a hlavně jak to bude fungovat :)

    Ale odepsal mi automat " Dolínek"

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2017
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Týká se to i cyklistů

           

      Hmmm, a ještě začátkem prosince o Nepteche tam ofiko cyklostezka vedla.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2017
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Týká se to i cyklistů

             

        To si tedy vůbec nejsem jistej, bavili jsme se o tom na Prahounakole a ani jejich mapa tam cyklostezku neměla vedenou a dle archivních snímků byla celá silnice od příkopu před Táborskou branou až po Cihelnou bránu značená jako pro cyklisty ( a ostatní účastníky provozu) neprůjezdná....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2017
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Týká se to i cyklistů

           

      na kole můžeš všude,značka nic neříká, neumí mluvit, je jen otázkou zda to člověk zvládne, např sjezdy po schodech,atd

      na Vyšehradě jsem nikdy z kola neslez!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2017
      Autor: chopper
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Týká se to i cyklistů

             

        Hmmm, a možná právě díky takovým jako ty, tam tu cyklotrasu zrušili.
        Pokud dodržuješ předpisy, tak ani na kole nemůžeš všude.
        U obou vjezdů na Vyšehrad je zákazová značka B01 - zákaz vjezdu všech vozidel. Možná se mýlím, ale počítám do toho i kola.
        Bývala tu cyklotrasa, takže průjezd pro kola, ale ta je zrušena.
        Takže pokud se chceš chovat jako účastník provozu, pak s kolem na Vyšehradě nemáš co dělat.

        Asi mi řeknete, že jsem připosr..., ale jsem toho názoru, že buď budeme jezdit podle pravidel a pak si může cyklodoprava určovat nějaké podmínky. Nebo se prostě budeme držet toho, že s kolem můžu všude, ale pak budeme třískat pumpičkou o stůl zcela zbytečně...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Týká se to i cyklistů

               

          Značka B01 - Zákaz vjezdu všech vozidel je běžně nadužívána a proto se všeobecně na ni kašle.

          Nejen v Praze, ale taky u nás na Valašsku se s ní setkávám často kde opravdu není nutno, kde by stačila značka Zákaz vjezdu motorových vozidel. Například do lesa na lesní asfaltce, důvod zakázat vjezd cyklistům tam není žádný, nekontroluje to nikdo a taky tam všichni jezdí.

          Prostě zbytečné nařízení, zbytečný bezdůvodný zákaz a tak to nerespektuje vůbec nikdo. Další příklady by se našly velmi snadno a byla by jich dlouhá řada, jenže proč to rozmazávat? Když to nikdo nevymáhá, nekontroluje a nepokutuje se to nemá cenu se tím vůbec zabývat a tak se tím ani já nezabývám a jezdím si tam prakticky denně v klidu a pohodě.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2017
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Týká se to i cyklistů

                 

            V Uhříněvsi jsme to nechali předělat protože ji flákli i na novou malou silnici pro zemědělce( vvyasfaltované částečně z polňačky při vzniku navazující cyklostezky( za peníze na cyklodopravu) a důvod proč se na to nevykašlat byl jasný.

            Pokud by totiž, na takto proznačené cyklotrase, nějakému cyklistovi něco stalo, tak by na té značce mohl někdo pěkně otočit a třeba snížit náhrady z pojištění, nebo rovnou dát pokutu cyklistovi...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2017
            Autor: újezďák
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Týká se to i cyklistů

                   

              a kolikrát už se tam ta značka ztratila? :-))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.07.2017
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Týká se to i cyklistů

         

    U nás na dědině máme něco podobného:

    https://www.brnaciprobrno.cz

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2017
    Autor: Radler
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Týká se to i cyklistů

         

    Tak v této doporučované aplikaci se radní Dolínek
    zavazuje, že odpoví do 30 ti dnů. Dal jsem jim podnět (umístěný zákaz vjezdu cyklistů na dříve veřejně užívanou cestu), je to již několik měsíců a odpověď žádná

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2017
    Autor: senior
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Týká se to i cyklistů

           

      S panem Dolínkem mám stejnou zkušenost. Rovněž jsem mu posílala dotaz (pěkně podle z. 106, aby se nemohl na nic vymlouvat) a pro jistotu v kopii i na vedoucí jeho sekretariátu a více jak 2 měsíce absolutně žádná reakce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2017
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Týká se to i cyklistů

             

        já bych řekl, že je všude stejné. tady ve Zlíně taky dostat na něco odpověď z města...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2017
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Týká se to i cyklistů

           

      Mě nakonec odpověděli ( na výše uvedený podnět ohledně cyklistů nahoře na Vyšehradě) tím, že sorry, ale že to je tím, že tam jezdí tramvaje, je tam skála a řeka, ale že se v dohledné době chystá nějaké řešení v podobě snad lávky kolem skály :)

      Napsal jsem jim, že reagují na úplně jiné místo, které v mém podnětu nebylo a ať se laskavě vyjádří k tomu, ale už nereagovali...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2017
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Týká se to i cyklistů

         

    Asfalt chybí leckde, zato cedulí začátek/konec cyklostezky je všude dost.....

    Treba na Michelské, 10 cyklistů denně, na jednoho připadají 2 značky.

    Chce to mít firmu na značky, a pak pár známých cykloaktivistů.

    Značek víc než stromú pak jako prd...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (15 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024