reklama

Zkušenosti s natáčením se steadycam nebo gimball?

Na kamerky se tu ptá každou chvíli někdo, takže neřešil třeba někdo stabilizaci obrazu při chůzi/běhu?

Přečetl jsem si, jak by to mělo fungovat, ale zajímají mě praktické zkušenosti, jak těžké je naučit se s nějakým jednodušším steadicamem točit, čím se liší "levné" provedení od těch drahých a o co je jiné zacházení s gimballem?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.02.2017
Autor: Jrr
  • Re: Zkušenosti s natáčením se steadycam nebo gimball?

         

    Staveli jsme pro kamose gimbal s 90mm motory na az 2,5kg kameru, treba Redku. I s baterkama to melo 1,5 az 2,5kg.
    Fotku mam nekde na kompu.

    Problem byl, ze tak tezkou vec tezko udrzis ve spravne vysce, takze se pouziva ohnuty prut nad hlavou k zaveseni - to cele namontovane na tele.

    Takze vyhoda z absence montaze na telo nastala pouze u kamery do 1,5kg, a pri nataceni behu mezi lidmi na kratkou vzdalenost gimbal prinesl ocekavane zabery.

    Steadicam je u tak velkych kamer montovany na telo a stabilizace zavazim, coz se fakt pronese.

    Kdyz se vse zmensi, je to vse jednodussi, i s gimbalem.
    Urcite se da sehnat obdoba dronoveho gimbalu, ci comba s kamerou uz i ve tride gopro...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2017
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s natáčením se steadycam nebo gimball?

           

      Tak moje otázka směřovala spíš ke kompaktnímu foťáku nebo nějaké mini kamerce (desítky až stovky gramů), nikoliv těžké monstrum...

      Před půl rokem mi kolega na chvíli půjčil jakýsi multifunkční udělátko, že to mělo fungovat jako stativ monopod, držák pro zapření o rameno a steadicam. Bohužel právě tu poslední funkci on nikdy nezkoušel a i když jsem si přečetl, jak se to má vyvážit, přišlo mi, že to vůbec nefunguje... prý možná je 250g foťák na to málo... a nebo je to v rukou?

      Takže kdybych chtěl hračku do ruky (nikoliv obrovský monstrum), tak uvažovat spíš o gimballu nebo steadicamu?

      Aby někdo natáčel foťákem s nějakým protizávažím, jsem na vlastní oči viděl jen jednou, dva kluci s tím pobíhali na jednom orienťáku a když jsem pak koukal na vzniklé video, přišly mi ty záběry hodně dobré, bohužel mě nenapadlo vyzpovídat je hned na místě...
      https://www.youtube.com/watch?v=xX14ciP3ptU
      Určitě to není dokonalé, ale proti tomu, co bych při pobíhání v lese natočil já, to mají krásně plynulé.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2017
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s natáčením se steadycam nebo gimball?

         

    Tedy pánové, vy mě dáváte takhle v neděli po ránu. Musel jsem chvíli hledat abych vůbec věděl o čem je řeč.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2017
    Autor: petrp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s natáčením se steadycam nebo gimball?

         

    https://m.youtube.com/results?q=elkins%20kamera... zkus mrknout na tohohle typka,ma i spiustu dalsich inspirativnich videi

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2017
    Autor: mech
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

327 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024