reklama

výběr krosového kola

Zdravím,

rád bych si pořídil krosové kolo. Mám v plánu, že s ním budu jezdit do práce celkově cca 14 km denně a dále možná nějaké menší výlety po nezpevněné cestě (předpokládám poměr silnice/nezpevněná 85:15). Cenově si představuji tak do 20 tis., když to bude stát fakt za to, tak trochu přihodím (2–3 tis.). Má výška 182 cm, váha 83 kg.

Jsem v cyklistice laik, ale už jsem si něco zjišťoval. Chtěl bych mít pokud možno Deore komponenty a véčkové brzdy. Véčkové brzdy si myslím, že jsou pro mě dostačující, vím, že mají menší brzdící účinek, ale nejsou s nimi problémy (s pískáním, apod.) a servis je minimální. Ale nechám se poučit.

Hledal jsem na internetu a našel jsem toto kolo 2015/2016:

http://www.sport-racing-bike.cz/krosova-kola...

http://www.profilshop.cz/konfigurator/cross28/...

Co na to říkáte? Je to dobré kolo za tu cenu?

V čem se vůbec nevyznám je vidlice, podle čeho vybírat, na co dávat pozor.

Cílem je si pořídit kolo, na kterém se pohodlně dopravím, a které bych si mohl servisovat sám.

Díky moc za reakce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.02.2017
Autor: heylool
  • Re: výběr krosového kola

         

    Podle specifikace jsou obě kola skoro stejná.
    Vzal bych to první. Jen místo kazety 11-34 bych dal kazetu 11-36 a vyměnil vidlici za vzduchovou,
    třeba za Suntour NCX-E RL LITE.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: výběr krosového kola

           

      Můžeš, prosím, upřesnit, proč bys měnil tu kazetu? Na čem závisí výběr?
      A jaký je Tvůj názor na V brzdy?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.02.2017
      Autor: heylool
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: výběr krosového kola

             

        Záleží na tom, jaké chceš mít převody. Proč si nedát vzadu větší kazetu, když to bez problémů jde?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.02.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: výběr krosového kola

         

    Proč V.brzdy?Mám hydrauliky tekro,takže žádná extra kvalita a za 5 let žádnej problém.Brzdí slušně a já měním maximálně jen destičky což není vůbec žádný problém.Když jsem měl V.brzdy tak jsem nikdy neuměl doštelovat aby jedna strana nedobržďovala.To s hydraulikama všechno odpadá.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2017
    Autor: sima222
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: výběr krosového kola

           

      Co je za problém přitáhnout šroubek na straně, kde véčko pribrzduje? :))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2017
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: výběr krosového kola

             

        případně sundat ramínko, očistit a namáznout čep.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2017
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: výběr krosového kola

           

      Dle mého jsou hydraulické brzdy náročnější na údržbu a servis. Protože, nejsem žádný závodník, a tedy velký brzdící účinek tak moc nepotřebuji, tak jsem se rozhodl pro V brzdy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.02.2017
      Autor: heylool
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: výběr krosového kola

             

        Mám na kole kotoučové brzdy a za 22000km byla věškerá starost o brzdy výměna brzdových destiček.Když bylo kolo nové vydávali brzdy zvuky a používal jsem lehké přibrždění jako zvonek.Ale brzy to přestalo.Mám dojem,že véčka jsou krok zpět.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.02.2017
        Autor: jarpal
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024