reklama

Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

Ve čtvrtek 9. 2. dopoledne jsem si na Kupkole objednal kazety. Tentýž den odpoledne mi Kupkolo mejlem sdělilo, že to odeslali. Chtěl jsem to dobírkou Českou poštou, adresu udávám jako vždy - už nejmíň 10 roků - ke mně do práce (na podatelnu).
Ve čtvrtek v pozdním odpoledni mi Česká pošta poslala SMS a mejla, že převzala zásilku a doručí ji v pátek 10. 2. v době od 8:00 do 14:00 hodin.
V pátek ve stanoveném rozmezí nikdo nedorazil. Nevadí, požádal jsem podatelnu, že až dorazí (později), ať mi nechaj lístek a uloží to tady u nás v Uhříněvsi na poště.
Dnes = 13.2. jsem hned ráno zašel na podatelnu, s výsledkem, že v pátek tu pošta vůbec nebyla. Takže jsem si hned v kanceláři otevřel "sledování zásilky" a tam jsem se dočetl, že v pátek tu byli (!) a nikoho nezastihli (!) Současně tam ale s datem 10. 2. je poznámka "pokus o doručení neuskutečněn z důvodu potřeby upřesnění adresáta" (?).
Dnes dopoledne jsem zašel na poštu - nic o tom nevěděli, balík u nich uložen nebyl. Po poledni se ale ve sledování zásilky objevilo s dnešním datem "uložení zásilky na žádost adresáta", následně že mi poslali SMS a mejla (nic neposlali) a že tady dnes byli (ve skutečnosti samozřejmě nebyli, na podatelně jsou dvě holky a jsou tam pořád) a že to uložili na poště.
Tak jsem teď zašel na poštu a hurá! mám to doma.
Chtěl jsem na poště hned podat stížnost - ale to prý nejde, stěžovat si lze pouze v Praze - Malešicích. Tam samozřejmě nepojedu.
Problémy s doručováním Českou poštou mám asi tak rok - každá cca čtvrtá zásilka z e - shopu se někde toulá. Což mě vždycky nase.e!
Je mi vpodstatě jedno, jestli mi kazety dojdou o dva dny později, ale co mi jedno už není, že místo aby mi napsali "nestíháme, jsou zacpaný ulice", tak kecaj tyhle nesmysly že tady byli atd atd.
Je to asi boj s větrnými mlýny, ale mně tak nějak stačí boj s Českými drahami a válčit na další frontě mě jednak nebaví, jednak na to ani nemám čas.
Dokážete mi poradit, kam mám poslat aspoň tu jednu (dnešní) stížnost?
:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.02.2017
Autor: Airline
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    https://www.ceskaposta.cz/o-ceske-poste...

    A tam se píše : v případě STÍŽNOSTI můžete záležitost projednat na jakékoli pobočce České pošty. Stejně tak můžete využít naše Call centrum nebo e-mailovou adresu [email protected]

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2017
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    U prodejce. Požaduj jinou přepravu než ČP. Dělám to tak už několik let a poslední rok už nenakupuju tam, kde jinou přepravu nenabízí, jen jim pošlu maila, co vše jsem si chtěl objednat ale bohužel kvůli dopravě pouze ČP neobjednám :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2017
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      Nejzajímavější je, jak to nelze generalizovat. Já to mám přesně obráceně. e-shop, který nedodává přes ČP vynechávám. Jednou jsem dokonce zboží z toho důvodu vracel. Chci mít zásilku uloženou na poště, kde si ji v klidu vyzvednu až půjdu okolo a ne být přivázaný doma kvůli tomu než se do našeho kouta dohrabe hoch z nějaké zásilkové služby. Na nějaké jejich přijedu mezi 14. a 16. hodinou, (což je někdy i 18.) podle toho jak to k vám stihnu, nejsem zvědavý.

      Jak vždycky rád vyprávím, my jsme přes ČP posílali i synovi do Prahy oběd. Odpoledne před tím než odjíždí z naší pošty auto jsme ho vytáhli z mrazáku a on si ho druhý den před polednem vyzvedl na poště na Masaryčce, akorát tak rozmrzlý, že ho šlo pohodlně ohřát.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2017
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

             

        potvrzuju!čím dál horší zkušenost s ostatníma dopravcema-napsali co chtěli beze snahy o doručení; teď co sem změnil místo doručení o 20 km je to ještě znatelnější, když mám poštu přes zeď kanceláře (to balík dostanu před snídaní, když jde pošťačka na kouřovou) ((-:

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2017
        Autor: brum
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

               

          Z DPD bylo schopní mi poslat e-mail, že na mě nemají kontaktní údaje, například e-mail a dokud jsem si nestěžoval, tak mi balíček nedovezli (zboží z AZUB). PPL má u nás několik úložných míst, ale v konkrétním e-shopu se dá vybrat jen jedno (samozřejmě to nejdál) a nejde to změnit. A pošta někdy funguje a jindy balíček, který jsem si předisponoval k uložení na poštu stejně vozí celý den v autě a dostanu se k němu až o den později. Si nevybereš...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2017
          Autor: JNSK
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                 

            to sem chtěl naznačit, že to je o konkrétní osobě a jak si to organizuje...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.02.2017
            Autor: brum
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

               

          Já to mám naopak. PPL 30 metrů od baráku a zasilkovna.cz dalších 50. Obě bez front.
          Do PPL stačí přinést balík bez jakéhokoliv štítku či adresy, nadiktuješ adresu a telefon sebe a příjemce, obsluha vypíše, vytiskne štítek a potvrzení a je to bez fronty a levnější než pošta.
          Do Zasilkovny si předem vypíšeš objednávku na webu, vytiskneš štítek, a umí to i dobírku a to bez jakékoliv platby předem, přepravce si to strhne z doběrečného. Teď se mi stalo, že mi obsluha nevytiskla potvrzení a nevybrala prachy a balík je na cestě, jestli to projde, tak umí i dopravu zdarma, hehehe :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2017
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                 

            Tak bohužel, zadarmo to není. Poté, co příjemce převezme zásilku, mi mailem přijde faktura se splatností 7 dnů.
            ČP: Balík na poštu 110 korun
            Zasilkovn.cz: 58 korun

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.02.2017
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

               

          Potvrzuji naprostý opak, PPL, DPD, Geis a další, naprosto v pohodě a balíčky mně vynesou až do 1 patra i když nemusí.
          Služby na perfektní urovni, za mnoho let co objednávám zboží na netu se mně nikdy nestalo že by něco nedoručili. A objednávám 4-6x do měsíce.
          Zato ČP přímo katastrova, poštu raději nikdy.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2017
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

             

        Jistě, to jsme si vyměňovali zkušenost už několikrát.
        Jenže tady otázka nestojí jestli českou poštu nebo ne, ale jak řešit situaci, když s poštou není uživatel spokojen.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.02.2017
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      Kupkoláci bohužel používají jenom českou poštu, není výběr.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

             

        Není výběr? :-)))
        bikestore, kolaonline, mojekolo, koloshop, bikero, cyklonemcik, bezvakolo, cyklomania, kola-radotin, ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.02.2017
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

             

        Je, do kupkola si pro zboží jezdím na kole.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.02.2017
        Autor: HonzaK
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

               

          Já v naprosté většině také, zvlášť když to je pár menších věcí co dám snadno do tašky.
          Pokud už toho je nad 2000, tak to doveze pošta a zatím jsem s dopravou od pošty neměl nejmenší problém.
          Jediné co mi u pošty vadí, že zatím nejde platit kartou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2017
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                 

            U nás na poště se kartou platit dá.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.02.2017
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                   

              No jo, to víš Praha, ta má vždycky něco :-)

              Tak na naši pobočce u baráku zatím ne, ale já jsem myslel platit kartou když ti to pošťák přiveze domů. PPL a další dopravci mají v tomhle slušný náskok.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.02.2017
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                     

                Už se to chystá, zrovna včera jsem to někde četl nebo slyšel ve zprávách.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.02.2017
                Autor: Bobbob
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                   

              ....u nás taky- ale jen kartou Poštovní banky..:-(

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.02.2017
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                     

                Máš na mysli ČSOB ne? Mám poštovni banku a kartou platím všude kde se dá.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.02.2017
                Autor: Bobbob
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    Na netu u sledovani zasilky je dialog, kde muzes napsat, jak jsi s dorucenim spokojeny.
    Me taky takhle nedorucili, i kdyz jsem byl doma - vypsal jsem to do toho okynka a myslel jsem si, ze je to o nicem.
    Za ctrnact dnumi sel doporuceny dopis a baba mohla asi napetkrat strhat zvonek. A od te doby mi v pohode dorucuji.
    Takze to asi kupodivu funguje jako takova lehci forma stiznosti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2017
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    ...a nebo to zaplať předem, to nechaj i na podatelně...dělalo to tak víc osob různého pohlaví...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2017
    Autor: brum
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    Perlička na závěr: dnes ráno mi skutečně naběhnul mejl, který mi Česká pošta odeslala včera. Stojí v něm, že se mi omlouvají, že zásilku v pátek 10. 2. nedoručili. Důvod nedoručení: adresát (já!!!) požádal o uložení na poště.
    Tomu se snad už ani nedá zasmát :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2017
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      Tak to je na lékaře, přinést mu ten mail a říci, že si vůbec nepamatuješ události z 10/2/2017...

      :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.02.2017
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      mají pomalý trpaslíky v počítači. asi je špatně krmí :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.02.2017
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      No vidíš, vždyť ty už ani nevíš co děláš. Nejsi ty dvakrát?!? :o)))

      Ale tady bych na nich žádala doložení mé žádosti.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.02.2017
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    S Českou poštou většinou problém nemám. Když doručují balík, ráno zavolají, jestli budu např. mezi desátou a třináctou hodinou doma, když ne, nechám si to zrovna uložit. Když došel velký balík a nebyl jsem doma, domluvil jsem si dosílku odpoledne (zdarma).
    Jen jednou byl problém. Čekal jsem balík a pořád nic. Pak jsem na netu zjistil, že byl balík odeslán zpět na podací poštu, z důvodu, že adresát odmítl zásilku převzít. Tak telefon na podací poštu, ať nic nevrací a pošlou zpět. A pak taky telefon na místní Depo (které rozváží zásilky), co to mělo znamenat. Druhé doručení už v pohodě.

    PPL je dobré, když jsi celý den doma nebo si to můžeš nechat doručit do práce.
    Osobně raději poštu. Balíček na mě klidně několik dní počká.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2017
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    Před rokem jsem objednával dárek poro manželku. Mělo to být překvapení, tak jsem zvolil ČP s volbou Balík na poštu. A opravdu bylo ...
    Vše jsem zaplatil, e-shop odeslal zboží. Ale asi týden nic, žádné info o uložení balíčku (ani SMSka, ani lístek ve schránce). Tak v pondělí ráno volám na poštu s dotazem. Paní mi hlásí, že balíček tam mám. Zaraduji se a domluvím vyzvednutí ten den odpoledne, paní potvrzuje. Odpoledne jdu pro balíček a ejhle. Prý ho dnes odeslali zpátky do e-shopu, protože jsem propásl týdenní lhůtu k vyzvednutí. O mém ranním telefonátu nikdo nic nevěděl !!! Tak jsem našel jiný e-shop, zboží znovu objednal, zaplatil, zvolil jiného přepravce a dárek jsem měl třetí den v zásilkovně. Narozky jsem stihl :-)
    Za mě ČP už nikdy !!!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2017
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    jediné stížnosti, které v poslední době podávám jsou v tomto duchu.
    https://www.youtube.com/watch?v=3O13MzpQG54

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    Napiš klasicky na [email protected] , bohužel poštu doručují lidé a ti jsou jak víme blbé a ...., a je jedno o jakou doručovací firmu jde, jedna pošťačka mi donese balíček z číny až na práh(to jsem čuměl když to bylo zadarmo) a jiný pošťák nesvede zavolat na číslo uvedené na balíku a zazvonit u domovních dveří, ale nejlepší bude hodit se do klidu, dát si panáčka, obalit nervy něčím dobrým a pustit to z hlavy, škodí to zdraví se stresovat, vředy na žaludku jsou horší než zprasené doručení zásilky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2017
    Autor: miro5
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    já ti nevím, včera mi odeslali od vás z Prágla balíček poštou, dneska ho mám tady, dokonce nepotrhaný (což ze zlínské pošty je vzácnost). chtěl jsem se ke stížnosti přidat a nemůžu. asi si půjdu postěžovat na to, že si nemůžu tentokrát stěžovat :-D

    jen jsem teda objednal nabíječku a držák z jednoho eshopu, a na faktuře je stejná cena bez daně i s daní, DPH asi 0 %. to je u plátců divný, ne? musím jim zítra napsat, že je někde chyba

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2017
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      Ber to takhle - výjimka potvrzuje pravidlo :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2017
      Autor: miro5
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      A nemají tam slevu 21 %? Už jsem několikrát viděl inzerovanou slevu ve výši DPH, takže výsledná cena je stejná jako cena bez daně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

             

        I kdyby tam ta sleva byla, tak by přece stejně DPH muselo být vycislene, ne?

        Před registraci se mi ukazovali "normalni" ceny, po ní se zvetsily ceny bez DPH a za ty to i naskakalo do košíku.

        Zítra jim napíšu, kde je chyba. Ušetřit 250 je sice příjemné, ale...
        Ledaže bych to zkusil prubnout ještě na nějakém telefonu za dvacku. To už by byl slušný rozdíl :D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2017
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    a ještě si dej pozor na falešné SMS od DHL (-:

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2017
    Autor: brum
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      A to je co? Neslyšel jsem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    Dobrý den, řeším prodej kola. Bohužel, zatím všichni zájemci by ho chtěli poslat. Chtěla jsem ho prodat s osobním předáním, ale naneštěstí bydlím v takovém zapadákově, že se nikomu nevyplatí pro něj zajet. Mohli byste mi doporučit jakým způsobem přepravujete kola? Poštou, nebo nějakým jiným přepravcem? Zároveň aby to bylo nějak finančně výhodné, a doprava nebyla vyšší než hodnota kola. Mockrát děkuji.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2019
    Autor: Michaelacz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      A co takhle se s kupujícím dohodnout a buď ať si přijede a slevit z ceny třeba 500 nebo jim ho dovézt a mít o něco nižší příjem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      Kolo mi vzal Toptrans.
      (zabalené v bublinkách)- přijeli si pro něj.

      Dále jsem posílal kolo s DHL, ale přijel si pro něj "lokální partner" - opět Toptrans.
      V tomto případě zabalené v krabici.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2019
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      Já bych šla do řešení domluvit se s kupujícím na nejbližší vlakové zastávce, odkud si ho může vlakem odvézt kam chce. Na nádraží dojet po ose, u nás je jedna z nejhustších vlakových sítí, tak by to, ať už odkudkoliv, nemělo být zas tak moc daleko k vlaku. I když kupující neumí jezdit na kole, může si ho domů od vlaku odvést. Cenu za vlak ať zváží kupující, to je jeho problém, cokoliv jsem kupovala z druhé ruky, tak buď jsem si pro to musela dojet (to většinou), případně k ceně uhradit v plné výši poštovné. Často byla možná domluva někde na nádraží.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2019
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      Souhlasím, jak píše cibi. To je asi nejlepší způsob. Já na tohle používám přepravu od https://www.zaslat.cz/ funguje to tak jak píše. Pro kolo si dojede přepravce a odveze ho.. Myslím, že ti o něco dražší, jako je Top trans nepožadují balení do krabice takže to kolo odvezou tak jak je.. PPL by ho chtělo nejspíš zabalit do krabice. Jinak dopravu ať určitě uhradí kupující.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

             

        Zatím všichni dopravci upozorňují na nutnost
        zboží zabalit tak aby nedošlo k jeho poškození.
        Jen bublinky jsou "na hraně", jistotou je krabice, ideálně s rozpěrkami pro případ složení "naplocho" a zatížení dalšími balíky.



        hele a tu reklamu pro "zas..." máš dohodnutou, viď?
        https://www.nakole.cz/clanky/810-inzerce-nakole...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.12.2019
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

               

          I kdyby to byl reklamní komentář, tak Zaslat je dobrá služba, cena přes DPD je o víc jak 40% nižší než při objednávce dopravy přímo na webu DPD. Jestli znáš něco lepšího tak sem s tím, jinak sklapni.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.12.2019
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                 

            xtondo, promiň ale nespletl jsi se?
            Nechtěl jsi mi napsat něco jiného než to "sklapni" ?
            jako nápověda proč jsem napsal tu noticku o inzerátech:
            -Michaela cz má 1 příspěvek
            -Polesny,Antonin má 2 příspěvky, oba jsou reklamní
            (druhý viz:https://www.nakole.cz/diskuse/26020-lehokolovy...
            zavřít)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.12.2019
            Autor: cibi
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                   

              Každý se zde jednou zaregistroval a napsal první příspěvek, nebuď paranoidní.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.12.2019
              Autor: xtonda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                     

                Jistě. Ale když někdo jako první příspěvek napíše odkaz na nějakou firmu, tak v 99% případů je ta paranoia oprávněná.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 18.12.2019
                Autor: Ifča
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                       

                  Ale s tím prvním (triko) potěšil, jak to tam "zakomponoval", jako prej poznávací znamení. Aspoň malá špetka invence v jinak obvyklých nudných reklamních "doporučeních".

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 18.12.2019
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                         

                    ano i v tomto případě to zní téměř jako opravdová odpověď.
                    Asi jsem paranoidní :-)
                    nebo po mně jdou :-) :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 18.12.2019
                    Autor: cibi
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

         

    Znovuobjevené téma pošty mě připomnělo starší mail od mé bývalé spolužačky. Protože ji znám víc než dobře, myslím, že si to nevymyslela:

    Objednal jsem si zboží z ciziny - ze země mimo EU.

    Vše probíhalo bez problémů až do chvíle, kdy mi místo zásilky samotné byl doručen dopis od pošty, ve kterém mi ve stohu lejster oznámili, že zásilku určili k proclení a tudíž zablokovali z další přepravy a uložili na proclívací poště.

    A teď začíná ta zábava.

    1. dějství - Příprava
    Člověk má dvě možnosti jak se k zásilce dostat: buď mu proclení zprostředkuje pošta, nebo si jej zajistí osobně přímo na celnici.

    Vtipné je, že i kdyby se člověk v tuto chvíli rozhodl, že si zásilku proclí svépomocí, tak stejně už poště dluží 103 Kč. Za co? Za to že adresátovi místo zásilky poslali oznámení obsahující de facto jedinou informaci: skladovací číslo balíku (vše ostatní jsou automatem generované informace... kam a kdy si pro to má člověk dojít, co má mít s sebou apod.).

    Tím to ale samozřejmě teprve začíná, protože aby si člověk mohl nechat vyměřit DPH (u všech zásilek nad 22 EUR) a CLO (u zásilek nad cca 3000 Kč), tak si pro to sám musí připravit veškeré podklady - výpisy z účtu/PayPal, fakturu, objednávku, screenshoty z obchodu ze kterých je patrná cena a kategorie zboží.
    Očekávatelný podraz je v tom, že první věc co po člověku chtějí je ORIGINÁL oznámení od pošty, ačkoliv se to přímo v oznámení nikde nepíše(!!!) - je to asi kreativní výklad úředníků, reálně by jim mělo stačit vědět skladovací číslo i slovně řečené, nicméně asi by s tím člověk mohl mít problém kdyby to neměl.
    Vtipné je také to, že pokud není explicitně uvedeno kolik stála doprava, tak celníci automaticky k hodnotě zboží připočítávají nějakou paušální částku (nevím kolik) jakože za dopravu (aby to proclení nebylo moc levné), což zrovna v mém případě byl problém protože poštovné bylo zdarma a obchodník nikde neuvedl explicitně že by to bylo 0,-

    Pokračování...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2019
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      ...
      Pokud by se člověk rozhodl, že to nechce řešit a nechá to na poště*, tak musí poště zaplatit 700 Kč a to bez ohledu na to, jakou hodnotu má balík (takže ve výsledku člověk klidně u balíku za 600 Kč zaplatí poplatek 700 Kč poště a pak ještě 126 Kč za DPH). A bohužel to že to člověk nechá na poště neznamená, že by to měl bez práce, veškeré výše uvedené podklady totiž stejně musí člověk obstarat, jen je tam nenese osobně ale pošle to emailem poště. Ve výsledku tedy člověk zaplatí 700 Kč za to, že si poštovní úředník otevře email, klikne na "vytisknout všechny přílohy" a tyto pak vezme a donese to přes chodbu celníkům. Nic víc!

      A ještě aby to nebylo tak jednoduché, tak se v oznámení člověk dočte, že ať už se rozhodně jakkoliv tak pošta si zhruba po 10 dnech uložení zásilky začíná účtovat poplatek za uskladnění 10 Kč denně(!).

      2. dějství - Proclívací peklo
      Protože jezdím služebně do Prahy rozhodla jsem se že si to proclím sama (komukoliv kdo není z Prahy se ale nemůže vyplatit kvůli tomuhle jezdit do Prahy) jednak proto abych viděla nakolik je to ve skutečnosti komplikované a jednak z principu abych nedotovala nenažrané pošťáky.

      Proclívací pošta je v ulici Plzeňská (Praha Smíchov) a je to celý barák jen na balíky ze zahraničí. Přímo v tomto poštovním baráku jsou pak hned přes chodbu celníci (detašované pracoviště).

      Celý barák je velký a ohyzdný a vyloženě na člověka zavane závan totáče a stejně tak to nejen vypadá, ale i funguje uvnitř. Veškeré vybavení, okna, schody, dveře, přepážky atd. pamatují ještě socík a pracovní režim nasvědčuje tomu, že zde se čas zastavil - snad u každé přepážky sedí ne jeden, ale dva úřednici (!) a to jak v poštovní, tak i v celnické části. Tzn. každý druhý úředník tam nedělá zhola nic, jen blbě čumí a v teploučku a pohodlí než mu dorazí na účet další výplata.

      Pokračování...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2019
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

             

        ...
        Aby celý proces nebyl tak jednoduchý, tak člověk sice potřebuje na celnici, ale nejdříve musí k poštovní přepážce kde k balíku dohledají jakýsi "interní papír". S tímto pak člověk maže přes chodbu k další přepážce ("celní-byrokratické") kde sedí celníci a zde nastává pravý závan socíku - co je v balíku, kdo vám to poslal, k čemu jste si to objednal, na co to budete používat, jakou to má hodnotu, kde k tomu máte papír X, kde papír Y, kde papír od pošty atd. atd. - když má celník pocit že toho ví už dost, začne kalkulovat DPH (a případně CLO).

        Pozn.: Tento okamžik mě osobně zaskočil a příště si dám na to pozor (resp. doufám že žádné příště nebude), protože když to celník kalkuluje tak pošle člověka do čekárny s tím, že až bude hotovo, tak si ho zavolá. Když si mě zavolali k hotovému tak totiž DPH bylo o několik Kč vyšší než jsem si spočítala že by mělo být. V tu chvíli jsem to neřešila protože to bylo pár korun a nechtěla jsem to komplikovat, nicméně doma jsem na to pak v klidu koukala a ty blbci nikde neuvádějí z jaké částky to počítají, píšou tam jen kurz a výslednou částku DPH k zaplacení. Doteďka tedy nevím, proč to počítali z jiné částky než jakou jsem jim přinesla v "důkazních materiálech", ale budiž.

        Zde nastává podivný okamžik, kdy má člověk zaplatit DPH a CLO,. avšak vlastně vůbec nemá a nikdy neměl v ruce balík, za který ty daně platí. Takže pokud to pošťáci v mezidobí poškodili/rozkradli, koneckonců i pokud se to rozbilo během přepravy, tak se může stát že člověk zaplatí daň za balík který je totálně na padrť a může ho tak akorát vzít a rovnou vyhodit do popelnice. No jo, ale když to chce člověk vidět, tak mu celníci musí vystavit další lejstro "souhlas s otevřením zásilky" a musí s ním zpět do poštovní části, tentokrát na jinou přepážku ("poštovní-vydávání balíku") - a tam zas vytvoří další lejstro - protokol o rozbalení zásilky - aby se na obsah mohl člověk vůbec podívat.

        Pokračování...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2019
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

               

          Po této odbočce musí člověk zpět k celníkům, ale zase pro změnu k jiné přepážce ("celní-pokladní") - kde smí tedy zaplatit vyměřené daně. Následně musí zase k jiné celní přepážce - té co byl na začátku, kde mu oproti potvrzení o zaplacení vystaví "propouštěcí papír" pro samotný balík. Pochopitelně s tímto papírem zase musí člověk do poštovní části, ale ne na výdej, ale zase zpět k první přepážce ("poštovní-byrokatické") kde mu naúčtují těch 103 Kč za jejich velkou námahu a vystaví další lejstro "propouštěcí papír 2". Když má člověk konečně oba dva propouštěcí papíry tak může vítězoslavně na poštovní přepážku "vydávání balíků" a tam konečně dostane svůj pracně vyběhaný balík...

          Doslov
          Dodat už lze snad jen to, že jsem náhodou v kontaktu s nějakým člověkem z Francie a tam samozřejmě podobné martyrium funguje také, ale s tím rozdílem že oni za to zprostředkování platí prý jen kolem 300-400 Kč (a to samozřejmě mají mnohonásobně vyšší platy), takže jen doklad toho jak je Česká Pošta nenažraná.

          Jo a pozor - celý tento proces se týká i darů. Ty jsou sice do určité hodnoty od DPH a CLA osvobozené (tuším do 45 EUR), ALE pokud není v balíku "čistě náhodou" čestné prohlášení odesilatele o tom, že zasílá dary v hodnotě XY Kč, tak to celníci stejně stopnou. V takovém případě tedy člověk musí tento proces absolvovat i přesto, že se jedná o dar a i přesto, že je ten dar v hodnotě nižší než 45 EUR (!!!).


          * Ta možnost zastupování poštou je navíc sama o sobě zrádná, protože člověk musí podepsat "časově neomezenou plnou moc", což v praxi znamená, že buď jí musí po vykonání tohoto jednoho proclení písemně doporučeným dopisem zrušit a nebo mu pak bude pošta úplně každou zásilku rovnou proclívat = pošta už se nebude ptát jak to chce člověk řešit ale v budoucnu automaticky vyměří poplatek 700 Kč za každý balík.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.12.2019
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

               

          Jo a ještě jedna věc.

          Smutné na tom celém je to, že i po celém tomhle martiriu mě to objednané zboží stále vyšlo o 11 % levněji, než kdybych si to kupovala v obchodě v ČR.

          Není to sice bohužel kvůli těm celním poplatkům tak velká úspora, ale člověk by logicky řekl že by se vůbec nemělo vyplatit nechávat si dovézt přes půlku zeměkoule ze zahraničí 1 kus zboží - jak kvůli maloobchodním vs. velkoobchodním cenám, tak i kvůli fixním poplatkům (poštovné i když je zadarmo tak je samozřejmě v ceně výrobku, poplatek poště).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.12.2019
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                 

            Njn, taky jsem tam u nich už 2x byl. A nepřišlo mi to zas tak hrozné jak to takhle napsané vypadá ;-)
            A ani se mne celníci nikdy neptali co v balíku je, na co to mám atd. Vlastně, jednou ano, ale to už museli vědět sami, že je to dalekohled. Tak se akorát paní celnice zeptala jestli to náááhodou není ke zbrani :-) Tak jsem jí s úsměvem sdělil, že tu skoro 4kg těžkou, a ne zrovna malou, obludu na žádnou zbraň montovat opravdu nebudu :-)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.12.2019
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                 

            Tak ti nevím - dát plus bod, že pobavilo nebo mínus za obludu zvanou Česká pošta?!?

            Každopádně děkuji za náhled, protože jsem netušila, že ještě dneska může být proclívání taková anabáze.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.12.2019
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                   

              Vůbec ne, pokud člověk nemá potřebu prudit, tak je to otázka jednoho mailu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.12.2019
              Autor: xtonda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

                 

            Tak to dopadá když někdo myslí, jak je chytrej a jak jim to ukáže a zkomplikuje tím život akorát sobě.
            Nějaké info o zásilkách ze zahraničí na webu pošty
            https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody...
            https://www.ceskaposta.cz/sluzby/celni-rizeni...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.12.2019
            Autor: xtonda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

             

        Co to tady meleš za nesmysly? Poplatek 700 je nesmysl, pokud poplatkem nemyslíš vyměřené clo a DPH. Jak je ta zkušenost stará? Já to absolvoval letos v Červnu, všechno sem vyřídil po mailu. První mail s infem o zásilce k proclení a požadavkem na dodání dokumentace a fotkou balíčku sem dostal 11.6. ve 12:48. Dokumenty sem poslal obratem, poslat mailem bankovní výpis a objednávku vytištěnou do PDF je otázka deseti minut. Informaci, že zásilka byla proclena a předána k přepravě jsem dost 12.6. v 19:01, tedy celé to trvalo 30 hodin, celní dluh sem platil dobírkou. Pošta si za zastupování v celním řízení účtuje cca dvě stovky, pokud to řešíš na celnici sám osobně, tak se platí stovka za skladování, to se absolutně nevyplatí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.12.2019
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

               

          Taky sem poště platil 200 za zastupování. Jinak ale nekecá, protože DPH mi nepočítali z částky, kterou jsem zaplatil ale z ceny, kterou si účtují místní ešopy, které mívají zboží klidně i desetinásobné proti číňanovi. A protože jsem měl dopravu od číňana zadara, tak mi naúčtovali poštovné z Prahy do Slezska. Ale i tak to dohromady nebylo ani těch 700 Kč.
          Co mě u pošty zarazilo bylo to, že i když dostali souhlas k zastupování a k informování majlem, tak další zásilku která přišla týden po té první mi opět posílali poštou pozemní. Ale protože jsem od číňana věděl, že zásilka zkysla na vyměňovací poště, tak jsem majlem poslal požadované papíry k celnímu řízení a zboží i s doplatkem mi přišlo ve stejný den jako oznámení o potřebě celního řízení.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.12.2019
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak si stěžovat na Českou poštu? :-)

           

      A není to zase tak dávno co podobné musel absolvovat úplně každý kdo si něco dovážel nad upomínkový bezcelní limit i od sousedů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2019
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

456 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024