reklama

Vrzgajuce lanka v bowdenoch

Ahojte,
asi po pol roku mi zacali na prehadzovaci vrzgat lanka pri prehodzovani.Predpokladam, ze to je tou hnusnou zimou a prakrat poriadne zasvinenym bicyklom. Neviem, ci je to v bowdene, alebo niekde inde. Najprv som si myslel, ze mam nieco s packou, ale skusil som len tak trochu potiahnut za lanko a vrzganie sa ozvalo. Skusil som namazat lanko olejom, nepomohlo. Inak prehadzovac prehadzuje dobre, len to vrzganie mi ide na nervy. Mate niekto skusenost? Poraddte nieco co moze pomoct.
Este pre uplnost mam prehadzovac LX, tusim sa to vola dual (jedna paka na brzdu aj prehadzovac). Pri brzdeni sa vsak neozyva ziaden zvuk z packy, takze v packe to asi nebude.

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2006
Autor: Jaroslav
  • Re: Vrzgajuce lanka v bowdenoch

         

    Chce to řádnou očistu - někde se to tady už psalo, myslím v souvislosti s brzdama. Chce to pěkně uvolnit lanka, řádně očistit všechny třecí plošky i lanka a zlehka je přetřít nějakým mazivem, aby se zase pěkně třela a ne dřela :o)))
    Je to obzvláště nutné hlavně v místech, kde jsou lanka ukryta v tom..., jak se to jmenuje - prostě v těch "pouzdrech".

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vrzgajuce lanka v bowdenoch

         

    Může to být tím, že lanko si vybrousilo drážku do bowdenu, zatím je mělká (řezení normálně chodí). Kor vzadu u přehazovačky je bowden veden ve velmi malém oblouku - viděl bych to právě v něm (jednou mi tenhle bowden odešel po cca 800 km, což jsem nedokázal pochopit).

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vrzgajuce lanka v bowdenoch

           

      Jo to bude ono, vnitřní teflonová vložka bowdenu se díky brusné pastě ze svinstva prodře, takže kovové lanko jezdí přímo po kovové spirále bowdenu. Výměna bowdenu i lanka nutná! :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2006
      Autor: Tomsa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vrzgajuce lanka v bowdenoch

           

      No ale to by musel slyšet, že to vrže vzadu, ne? A jestli jo, pak ten kousek bowdenu mu ustříhnou za dvacku v každým servisu. Stejně bych všechny bowdeny v prvním kole prostřík benzínem a potom olejem.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vrzgajuce lanka v bowdenoch

           

      Ahojte, dakujem. Myslim, ze stacilo tento problem vystavit tu nakole a vrzanie prestalo. Neviem ci samo od seba, alebo sa oneskorene prejavilo to moje mazanie bowdenu olejom (zatiekol tam kam mal). To su take schvalnosti. Minule som skratil tri listy z turistickeho atlasu Cesko. Tusil som, ze ked si objednam nahradne strany a pridu mi, tak tie povodne najdem. Nakoniec stacilo len objednat nove strany, hned vecer po objednani som tie stratene nasiel, tak stacilo na druhy den stornovat objednavku :-) .
      Este raz vdaka za rady, netusil som ,ze tie teflony nic nevydrzia.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vrzgajuce lanka v bowdenoch

             

        Jen jestli se to tvoje kolo neleklo, že ho budeš opravovat :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vrzgajuce lanka v bowdenoch

               

          No tak teda neviem ci na nalakal, ale nebol by som rad, keby sa ma moj vlastny bicykel bal. Lebo raz sa nalaka velmi a potom to so mnou moze zle dopadnut. Skor by som bol rad, keby sa tomu bicyklu u mna pacilo. Mne sa s nim paci , tak nevidim dovod, preco by sa ma mal bat.
          No a navyse, ja ho tak malokedy opravujem, ze sa ani nema preco bat.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2006
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vrzgajuce lanka v bowdenoch

                 

            To je teda divný, já zase čím řidčeji chodím k zubařce na kontroly, tím víc se bojím. Asi mi dá nůž na krk. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 11.04.2006
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vrzgajuce lanka v bowdenoch

                   

              Co jí také zbývá, když je zubů ubývá :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vrzgajuce lanka v bowdenoch

                     

                O moje zuby se neotírej, mám jich už míň, než je mi let. :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 12.04.2006
                Autor: abernathy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Vrzgajuce lanka v bowdenoch

                       

                  Tak ve 33 jsem se taky vytahovala s věkem :o)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.04.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024