reklama

nevýhody většího rámu

Pěkný den všem cyklistům,

chtěl bych se zeptat na nevýhody většího rámu. Mám možnost výhodně koupit kolo velikost xl. Tabulka velikostí přiložena.

Měřím 185 cm, inseam: 84 cm. Kolo je 29'. Podle velikostní tabulky by mi spíše seděla velikost L, ale ta není dostupná.

Jaké nevýhody bude mít větší rám při mé velikosti a jak moc to pocítím při cca 120-150km týdně?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.01.2017
  • Re: nevýhody většího rámu

         

    Odděláš si záda a zejména bederku. Při těhle nájezdech spolehlivě do roka.
    Nejhorší pak je, že už ta záda zpátky nikdy ničím nespravíš.
    Vlastní zkušenost.

    Přestaň blbnout a kup menší rám.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2017
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: nevýhody většího rámu

           

      Jde i o to, že rám je sportovnější. Tedy délka horní trubky je delší. Kratší představec by to možná trošku vyřešil.

      Jde o tento bike:
      https://www.cyklobazar.cz/inzerat/136095...

      Rovněž mě zajímá, zda je cena nastavená správně, abych se nespálil. Děkuji

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: nevýhody většího rámu

             

        SUP bývá dost dlouhý. Těžko říct, záleží jaké máš tělesné proporce.
        Ale nejspíš to bude velké (dlouhé).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nevýhody většího rámu

             

        je to odkaz na ten kus co kupuješ ?
        Píšeš že L není k dispozici ale inzerát tvrdí, že je to L ?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2017
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nevýhody většího rámu

               

          Nene, je to XL, 21. Ten co zadával inzerát se spletl při popisu. Již jsem si s ním psal. I podle stránek superioru jde o XL. L rámy od superioru jsou 19. proto platí výše uvedené velikosti v tabulce.

          Rám se snad vyřeší trošku představcem. Jak se Vám pozdává cena vzhledem k nájezdu a výbavě? Je adekvátní?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2017
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: nevýhody většího rámu

                 

            tak to je fajn, myslel jsem že chyba...

            Těžko říci, nikdy jsem nákup ojetého kola nezažil a nevím tedy kolik je adekvátní poměr.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.01.2017
            Autor: újezďák
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nevýhody většího rámu

             

        Řekl bych, že 23 000 za 2 roky staré a když nevíš jak ježděné kolo je u tohodle kola víc než dost. O 5 míň by asi mohlo už být přiměřené. I tak to chce si pořádně prohlédnout na živo a vyzkoušet.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nevýhody většího rámu

             

        Pokud je rám XL, pak je zkrátka dělaný na postavu tak 190 a více cm. Se svojí výškou představcem nic moc nevyřešíš. Ostatně hned po první stovce poznáš, co je to jet na dlouhém rámu.
        Je ale vidět, že jsi v podstatě rozhodnut ke koupi a argumenty proti bereš na lehkou váhu. A co se týká ceny - tohle kolo je na tvoji postavu drahé i zadarmo. Zdraví máš totiž jen jedno.

        Ale budiž, je to tvoje rozhodnutí. Mě nezbývá než ti popřát „užij si to, dokud ti to záda dovolí“.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

447 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024