reklama

výměna řazení

Ahoj, na kole Amulet s 9kolečkem potřebuji ze zdravotních důvodů namontovat řazení Revoshift a proto vyměnit i kazetu za 8kolečko. Předpokládám na přehazovačce upravit dorazy, dát nový řetěz a nejsem si úplně jistý, že nový řetěz zvládne vzadu 8kolečko a vpředu původní talíře, které jsou asi blíž k sobě. Řetěz raději pro 8 kolečko,nebo 9kolečko? Máte někdo zkušenost?
Asi si to nechám namontovat v servisu, abych měl jistotu. Je to jen na občasné vyjížďky, ale problémy by byly nepříjemné.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.01.2017
Autor: dol
  • Re: výměna řazení

         

    Talíře jsou jedno, řetěz osmikoleckovy, a hlavně, aby se ti kamaradila přehazovačka s řazením. Některé měly jiný poměr tahu lanka.

    Ale servis to jistí :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.01.2017
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: výměna řazení

         

    Jakou máš sestavu? Pokud je to osazeno nejakým Shimanem 3x9, stačí Ti vyměnit pouze řazení, musí být Shimano kompatabilní (tj. tah lanka pro přehazovačku 1:2, u přesmyku je to fuk)
    Lze použít třeba:
    https://www.kupkolo.cz/razeni-grip-sram-centera...
    Sram vyráběl pro Shim.komp. více provedení (různá délka řadícího gripu, řazení přesmyku 3polohový nebo micro), občas se něco objeví v inzerátech, možná má i někdo starý zásoby.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2017
    Autor: iiki
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: výměna řazení

           

      Jedná se o kolo Amulet Route 66, a to by mělo mít: řazení Sh Deore, kliky Sh Fc-M542, pastorek SRAM 11-32, přehazov. Sh Deore SLX.
      Revoshift (asi SL-RS47) by měl obsáhnout max 8 kolečko a proto výměna.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2017
      Autor: dol
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: výměna řazení

             

        Ten Revoshift (8) a hazka SLX bude fungovat(na 8 kazetě).
        8 a 9 kazeta je stejně široká, s dorazy tudíž není potřeba nic dělat.
        Jak moc je opotřebený to co tam máš? Jestli je to v dobré kondici, tak za sebe bych šel do toho Sramu, viz odkaz výše. Výměna pouze žazení, 9 převodů je jemněji odstupňováno (ale to každý vnímá jinak).
        Můj poznatek z dílny: Shimano otočný je docela poruchový, až příliš často se zničí vnitřek (je to plast). Sram jsem potkal nefunkční jen jeden.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2017
        Autor: iiki
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: výměna řazení

               

          Díky za radu, typ řazení ještě zvážím. Přiznám se, že v tom mám méně jasno, než dříve. Předpokládám, že polohu řadící kladky na přehazovačce dělá řazení. Pokud řazení má 8 poloh, pak posunuje kladku taky do 8 poloh, které jsou od sebe vzdáleny jako pastorky na kazetě. Když budou pastorky k sobě blíž (9kolečko), jak to bude řadit? Spíš jsem měl obavu, aby nový (širší)řetěz vzaly talíře na středu. Zjistil jsem, že jsou k sobě blíž, než talíře tam, kde je 8kazeta a mám obavu, aby se tam širší řetěz vešel.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.01.2017
          Autor: dol
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: výměna řazení

                 

            řazení musí být dle kazety, tj. osmičkové na 8 kazetu a devítkové na 9 kazetu. Posun řadící kladky do boku je dán posunem lanka (to , o kolik je dáno řazením, respektive délkou jeho kroku).
            Schimano kompatabilní znamená, že 1 milimetr posunu lanka posune ramínko přehazovačky (a tím i řadící kladku) o 2 milimetry do boku. Je tak třeba méně lanka na překonání mezer mezi pastorky. Ovšem to je i slabina, neboť každá chyba na vedení mezi řazením a přehazovačkou se tak zdvojnásobuje.
            Převodníky ve předu v pohodě poberou širší (osmičkový) řetěz.
            Jediný problém by mohl být přesmyk, vodítko 9 je nepatrně užší než 8 , to by se muselo zkusit. Mám odzkoušeno,(kliky 9) 8 přesmyk blbě řadil 9 řetěz, po výměně za 9 (Deore) bez problémů.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.01.2017
            Autor: iiki
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: výměna řazení

                   

              Kombinačky to jistí. :-)
              Nebo může nechat devítkový řetěz - na osmičce chodí bez problémů (vozil jsem).

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.01.2017
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: výměna řazení

                   

              Tak tohle je mi jasný. Nerozuměl jsem tomu názoru ze včerejška, že stačí vyměnit jen řazení.
              Doufám, že se brzy ozvu, jak se dílo podařilo.
              PF 2017.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.01.2017
              Autor: dol
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

284 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024