reklama

silnička

Zdravím mám starou silničku 2x6. Našel jsem si shimano 105 2x11. Šlo by to nějak předělat?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.12.2016
Autor: pan_tau
  • Re: silnička

         

    Zřejmě tam máš (asi shimánovské?) šestikolečko. A na to je dělaná i šířka zadní stavby.
    Předělat to nejde, protože tam nový výplet s 11kovou kazetou šířkově nenandáš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.12.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnička

         

    Nechápu, proč chceš na "starou plečku" dávat novou sadu. Co tím získáš, když to nejdůležizější - rám a kola - zůstanou stejné?

    Pokud je rám ocel, šla by zadní stavba roztáhnout. Počítej, že budeš muset minimálně přeplést zadní kolo a může být i problém s uchycením bovdenů řazení. Taky brzdy nemusí sedět, záleží, jaké máš teď čelisti. Vysoké nebo nizké?

    Osobně bych se na to vykašlal a koupil celé kolo. Klidně i bazar.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.12.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silnička

           

      Ze šestikolečka to "roztáhnout" na 11kovou kazetu???
      Nesmysl!
      :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.12.2016
      Autor: Airline
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: silnička

             

        Já jsem teda nikdy tohle neměl důvod študovat, takže dotaz - měl jsem za to, že i se šestikolem má silniční nába těch 130 mm. Rám starého favouše jsem musel dost pracně rozcapit pro MTB nábu 135 mm, ale to bylo asi o těch nezanedbatelných 5 mm.

        Každopádně bych teda na starou lundru 105 nerouboval. Teda, pokud by to nebyl nějaký festový Reynolds, nebo něco podobného. Jinak se díky kroutivosti kol a rámu ani náhodou nevyužije potenciál tý stopětky.
        Jak psal Jarda, pořídit modernější. A když budeš chtít fajnovější, ale neutrácet moc, tak tu novou sadu 105 přestrojit na nějaký bazar s ojetou Tiagrou nebo Sorou. Ale pořídit k tomu slušný ráfky a přeplejst. Každej kouká na přehazky a tvary převodníků - ale kola jedou...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.12.2016
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnička

         

    Ptoč? tím ji leda zkurvíš.Ta sada je možná dražší než to kolo .Tak proč tohle.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2016
    Autor: chopper
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silnička

           

      Jde o to mít super kolo, ale neprovokovat moc lapky, kteří vědí celkem prd jakej je rozdíl mezi 105kou a Ultegrou, poznaj jen nový kolo od veterána.

      To byl můj dúvod

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: silnička

         

    Stejný problém jsem řešil taky.

    Jde to tak jaksi jen napůl. Vyměníš spolehlivě jen brzdové čelisti. Řazení v pákách a přehazovačka by zřejmě šla vyměnit taky, ale do vidlí napereš tak 7 koleček, tedy v novém ráfku. Potřebuješ jemnější odstupňování?

    Já ani ne.

    O klikách mě ani nenapadlo přemýšlet.
    Jo a ráfky, ty se vyplatí taky vyměnit, ty staré silničky měly měkčí a těžší než jso ty nové, dvoustěnné. Navíc jsem zjistil, že alespoň ty moje ráfky byly hodně mělké a nové pláště mi z mich na stranách občas vyskočili a udělala se boule.

    Nejsem si jist, jak moc bys získal výměnou brzdových čelistí, snad jen jednodušší uvolnění a lepší seřizování. Já do toho nešel.

    Vyměnil jsem ráfky, přední nábu, bowdeny a lanka, sedlo a zbytek ponechal origoš. Řazení na rámu časem přejde tak do krve, že na jiných kolech tam podvědomě sahám, i když je na řídítkách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silnička

           

      Je ale otázka, co to má za starou silničku. Jestli nějaké fávo, tak ty brzdy nečenžne ani náhodou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: silnička

             

        Jasně, to už jsme řešili u Veterána, a jak mají dlouhé páky, nebrzdí...

        Možná by pak bylo lepší se kouknout po nějaké starší silničce s rámem na krátká účka. Tenhle můj Pažout mě přišel na 2800 i s poštovným a fakt to není vůbec blbé kolo, na to stáří...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2016
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: silnička

               

          No vida, tak uz jsi ho koupil. Bylo to snadne jak jsem tehdy tvrdil, ze to nebude velky problem? A kdyz to srovnas s tim Favoritem, na cem se ti jezdi lepe? Je teda mozne, ze uz jsi o tom nekde tady psal, ale ja toho tady moc nectu, tak sory.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.01.2017
          Autor: Manzak
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silnička

           

      Hele fialové Rekolo :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2017
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024