reklama

Nej Věčka?

Zdravím, chtěl bych si pořídit nějaký pořádný brzdy, ale na kotoučovky jaksi nejsou peníze. Jaký jsou podle vás nejlepší(nejúčinější) véčka? Je třeba nějaký velký rozdil co se týče brzdového účinku mezi XT a XTR? Co říkáte na brzdy Mrázek? A nebo mám jít radši do Avidu? Díky předem

[ Zpět ]
Datum: 09.04.2006
Autor: Kelib
  • Re: Nej Věčka?

         

    Podle mne je u "Véček" daleko důležitější (samozřejmě když jsou "normálně dobře" vyrobené..a ne plastové s Tesca),jaký brzdový špalek je použit..
    To vím z vlastní zkušenosti.Na kole Trek mám "no name V"..když jsem tam měl "původní originální" brzdové špalky,sjel jsem je za jednu sezonu..Pak jsem je vyměnil za "BBB trojbarevné"..teď po dvou sezonách vypadají "jako nové" a brzdí to o poznání lépe než předtím.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nej Věčka?

         

    Chceš volit ve vyšší cenové hladině, asi k tomu máš důvod. Já bych klidně dal i nižší třídu LX.
    Pokud se týká toho porovnání XT - XTR: to se v reálu zřejmě vůbec nepozná, XTR bude o něco lehčí (a řekl bych že i trochu rychleji odejde, budeš-li jezdit jako ďas). Vůbec nejsem přesvědčen o tom, že (obecně) XTR je výkonnější než XT.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nej Věčka?

         

    Já si teda na XT nemůžu stěžovat, dosud jsem na ně nemusel sáhnout. Žádný štelování po sundání a nandání kol nepotřebujou. Jen popotahuju lanko. Jsou to ty s paralelogramem (tedy i o něco těžší), to se mi zdá dobrý - špalíky dosedají se suverénní jistotou. Špalíky jsem ještě neměnil, ale měla by to být otázka pár vteřin. Jsou to ty špalíky se závlačkou. S XTR zkušenosti nemám, ale cítím to stejně, jako Ai.

    Nesmrtelná otázka, zda véčka či kotouče je samozřejmě něco jiného. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nej Věčka?

         

    Já jsem řešil tuhle otázku letos v zimě, kdy jsem se rozhodoval mezi Avidem Single digit 5 a Sch LX. Nakonec padla volba na LX, které mi doporučil mechanik (zdají se mu pevnější) a nakonec i cena byla výhodnější (kupoval jsem včetně páček). Je to asi 14 dní co jsem je vyzkoušel a proti předchozím cantilevrum STX je to super, špalky tam jsou zatím originál SCH. Těch LX bych se nebál, když to ubrzdí mýc 120 kg ....

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: papaon
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nej Věčka?

         

    Jakože já mám vpředu XT s paraleogramem a vzadu LX bez něj. Na běžnou jízdu to celkem stačí, ale občas mám trošku problém, a to mám jen 85kg a mám třísměsový BBB. Možná zkusím nějaký měkčí (ty 2kila za rok když je ojedu mě nezabijou)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Kelib
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nej Věčka?

         

    Nej Vcka budou urcite hydraulicky Vcka :)) sice jsem je v akci nevidela, ale uz jen od pohledu je to sila :))

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nej Věčka?

           

      Asi budu vypadat jako rejpal co je se vším nespokojenej, ale hydraulický ráfkový brzdy sem měl tu číst vlastnit a byl to naprostej propadák. Asi sem měl jen špatnou zkušenost nebo nevím co, ale kamarádovi Tektra(za 300kč) brzdily líp....Tak nevím čím to mohlo bejt. Asi zkusím ty jiný špalky:)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2006
      Autor: Kelib
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nej Věčka?

         

    Urcite neudelas chybu, kdyz koupis vecka od Avidu...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (gobike1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nej Věčka?

           

      Jo presne tak - Avidy 5 nebo 7 (rozdil v hmotnosti i cene, jinak fce stejna) a trojbarevny botky, bud Baradine nebo BBB.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Strashne NeRath)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nej Věčka?

         

    Moje zkušenost s véčkama LX je perfektní, fakt nepotřebujou žádné zásahy během roku a ty orig. špalíky jsou dost kvalitní, za rok je, myslím, nesjedeš. Navíc dobře vypadaj :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nej Věčka?

         

    Já dávám na kola nějaké noname véčka v ceně 165 Kč (samozřejmě dural a špalky se závitem) a ubrzdí v pohodě každé kolo v každém terénu. Výhody u drahých véček vidím spíše v jiných věcech - dýl vydrží a nevznikne u nich tak rychle vakl, v kombinaci s příslušnými brzdovými pákami potřebujete na brždění menší sílu - ubrzdíte to i 2 prsty (velmi se to hodí při dlouhých sjezdech), mají kvalitnější brzdové gumy (ale ty se dají samozřejmě vyměnit i u těch levných véček.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jihra)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nej Věčka?

         

    Co nejkvalitnější špalíky,to je základ!Stará LX-ka jsou náchylné k vůlím v paralelogramu,dojde to tak daleko,že při brždění mohou jít špalky do pláště.S XT nemám zkušenost.Osobně vozím Avid single digit 7-špalíky BBB-cartrige.2 sezony plná spokojenost-nahradily právě LX.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

205 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024