reklama

Mám něco v plášti. Ale co? :-)

Jsem z toho už dost mimo: čtyři jízdy po sobě (!) teď v posledních dnech jsem na mý meridě vždycky píchnul předek.
Poprvé: holt se stane, prohmatal jsem plášť, nic tam nebylo, dal jinou duši a ok.
Podruhé: stane se, opět jsem prohmatal plášť, opět nic, dal jsem duši a ok.
Potřetí: to už mi nelezlo do hlavy, dírka byla v témže místě jako napodruhé (poprvé jsem si to nepamatoval), pečlivě jsem dané místo v plášti prohledal, plášť dal i naruby, různě jsem ho v tom místě ještě prstama vybouloval, dokonce jsem to i přelízal jazykem - nic! Takže jsem si řekl "smůla a náhoda", dal jinou duši a ok.
Počtvrté: včera, po 20 kilácích mi opět plaval předek. Duši jsem nedával, jen jsem několikrát dofukoval a vrátil se domů.
Teď ráno zjišťuji dírku opět přesně na stejném místě! Tak to už náhoda nebude. Opět jsem to místo pečlivě propátral, dělal s pláštěm všechno možný (naruby, jazykem, různě prohmatával) - nic !!! Ale něco tam bude, a to něco se zřejmě projeví až po zatížení kola. Nějaká střepinka tenčí než plášť, schovaná v něm...
Takže jsem dal nový plášť.
Ovšem starý (maxxis ignitor 26 x 2,1) má najeto pouze necelých 400 km, je naprosto neojetý, je mi líto ho vyhodit.
Má někdo radu, jak toho maxxise zachránit? Jak tu svi.i píchací odhalit?
Dík :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.12.2016
Autor: Airline
  • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

         

    tipoval bych trn nebo nějakou sponu. taky už jsem si tak zapíchal :-D

    udělej si na plášti a na ráfku značku, ať víš, kde přesně příště hledat.
    a pak bych ten plášť v tom místě zevnitř sprostě podlepil třeba flekem a pod to píchl třeba kousek něčeho pevného :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2016
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

         

    Pokud víš kde to místo je tak vem kladivo a to místo na kovadlině řádně pobouchej.
    Pokud tam bude střep nebo trn mělo by ho to rozdrtit.
    Kdysi jsem to takto udělal ve stejné situaci jakou máš ty a pomohlo to, je to ale bez záruky:-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2016
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      ... a pokud Ai nemá kovadlinu, je zase v řiti...
      :))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2016
      Autor: mira.l
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

             

        V řiti určitě není, tak vem druhé kladivo milý lojzo, milý lojzo, druhé kladivo:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.12.2016
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

               

          jakože s Ane budou ťukat proti sobě? :-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.12.2016
          Autor: Bruca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

                 

            Jo, ťuknou si spolu mohou:-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.12.2016
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

             

        Solidní cyklista kovadlinu spolu s nejtovačkou, multinářadíčkem a pumpičkou vozí.

        Mlátil bych do toho ale s citem, větší plochou bez hran. Aby se neporvala vlákna a plášť nedělal bouli.

        Že by nějaká šponka svinutá, co by vystrkovala růžky jen při najetí na šikovnej šutřík ? Málo pravděpodobný, ale asi možný. Tam ale mlácení nepomůže. Prohejbat plášť, najít pohmatem. Nějaká hranka může vylejzat jen minimálně, ale časem duši prodrbe. Proto se může prodrbat ďoura až po těch kilometrech, až když se postupně prokutá...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.12.2016
        Autor: ronda
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

         

    Zkus "mlíko" z LIDLa do duše

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2016
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      acidofilní

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

             

        Valašská kýška je lepší:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.12.2016
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

               

          A člověk pak hned musí jet rychleji aby to stihl, žejo?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.12.2016
          Autor: Akito
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

         

    A jsi si jistý, že ta dírka je na duši na vnějším obvodu?
    Stává se že tohle dělají plastové pásky, tam je ale většinou vidět stopa od hrany.

    Jinak ještě jsem se nesetkal s tím, že by na plášti nešla najít v tom místě dírka a v ní něco co to způsobuje - můj poslední defekt byl pouze z písku prolezlého malou dírkou.
    Ten písek byl skoro neviditelný, ale dokázal vyvolat místní prasklinu v duši.
    Dírka skoro neviditelná zevnitř, pouze zvenčí.

    Koupil jsem si Double Defense Durana, a po 14 dnech jsem v noci přejel flašku, tak jsem je zas hned po koupi rozsekal.
    Teď v nich je pár děr přes které do nich jde bordel, a budu je muset všechny podlepit.

    Jinak dovnitř čouhající vlákna jsou klasika, ale to bys vždy našel...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2016
    Autor: single
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

         

    Podle mě tam máš drátek jako třeba z ocelového kartáče...
    je někde v profilu vzorku a ven(dovnitř k duši) ta svině vyjede, až když najedeš na kámen nebo něco....

    Něco takovýho jsem měl a nakonec jsem to vymáčkl a vytáhl kleštičkama...

    Sundej plášt, rozlož ho v místě píchnutí a pod něj dej nejlíp tmavý papír na kusu něčeho měkčího( houbička, tlustá guma atd nebo tak), šlápni na to nebo něčím hodně zmáčkni a pak koukni proti světlu na papír....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2016
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      Měl jsem stejný problém, ale tak dlouho jsem to v tom místě ohýbal, až se drátek ukázal a pak jsem ho pinzetkou chytil a vyndal.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.12.2016
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

         

    Stav se s tím ve špitále na rentgenu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2016
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      U Wíly

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2016
      Autor: Valdek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

         

    Tak jsem teď znova - a naposled - propátral to inkriminované místo v plášti: mám přesně označenou polohu pláště na ráfku, takže hledám na malé ploše cca 4 cm čtverečný. Očekával jsem, že najdu nějaký kratičký tenoučký drátek nebo střepinečku skla - leda hov.o! A to jsem to zas dal naruby i sem to znova olízal jazykem (přece jenom v něm je asi větší cit) - teda, kdyby mě při tom někdo viděl, tak by si musel pomyslet, že jsem úchyl, co provádí orální sex s pláštěm na kolo :-).
    No nic, vyhodím ho. Ale je mi ho líto, skoro novej plášť...
    (dneska jsem dal něco přes 80 kiláků na tom novým plášti a řeknu vám - ta pohoda, když jsem nepíchnul :-) )

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      Když nestačí brýle, používám i lupu a ještě se mi nestalo, abych to něco nenašel. Ale viděl jsem i plášť, který měl vevnitř malé prasklinky, které při jízdě pracovaly jako čelisti a úspěšně se prokousaly duší. V duši dírka taková, že bys ji bez ponoření do vody nenašel a v plášti nic, krom těch několika prasklinek. Skončil v propadlišti dějin.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2016
      Autor: Papji
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      Prosím tě, Aine, než ten plášť vyhodíš, nemohl by si se vyfotit, jak ho ohledáváš tím jazykem?!?
      :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2016
      Autor: radka
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

             

        Tak to by bylo selfíčko zbytku roku. :-)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.12.2016
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

         

    Budeš tam mít nejspíše střípek! Svivňa je v plášti a jak jedeš tak vylézá a cca třeba 100Km i víc a pak Ti to píchne. Někdy je těžké ho najít!

    Stalo se nám ve Španělsku, že jsme plášt musely vyměnit za jiný. A ani doma to nenašel měl ho i v práci na dílně a nenašel a vyhodil ten plášť.

    Přeji abys to našel!!!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2016
    Autor: Valdek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

         

    Odvolávám co jsem odvolal a .... tak nějak to povidal ten král.
    Tak v půl pátý odpoledne jsem byl rozhodnut ten plášť vyhodit.
    Teď jsem to zkusil ještě jednou. Naposled.
    A NAŠEL SEM TO !!!
    Byla to malinkatá štěpinka kamínku, menší než tloušťka pláště. Vždycky když jsem nasednul a kolo zatížil, tak povylezla a udělala dirku.
    Našel jsem jí určitě jen díky tomu, že teď naposled jsem ji hledal dobře navečeřenej = se spoustou energie. Byly bramborový placky, ty já rád.
    No, mám z toho radost, zítra to vidím na dortik v Sázavě :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      A tomu se říká vítězství ducha nad rozumem.
      Gratulace veliká!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2016
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      Heuréka !

      Možná bych na to místo zevnitř pláště teď obětoval jednu záplatěnku ?
      Páč jednou dírka skrz, je jednou dírka skrz a zákony sajrajtů jsou všelijaké :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2016
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      Hmmm, takže fotka asi zřejmě nebude, že?!?
      :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2016
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

             

        Lízing pláště ?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.12.2016
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      Takže jakej z toho vyplývá závěr?
      Že seš vyžranej jak zub!!
      Já ti dám dortík!!! Hlady budeš!!
      :))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.12.2016
      Autor: mira.l
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      Já jsem takhle měl jednou nepatrný střípek z pivní lahve. Pokud kolo jelo na asfaltu, bylo to dobré, jakmile vjelo do terénu, už jsem lepil.
      Uviděl jsem ho až když mi už do kdovíkolikátého prohýbání pláště sem a tam zasvitlo sluníčko a ten střípek se zalesknul.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.12.2016
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

           

      Dobro došli.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.12.2016
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám něco v plášti. Ale co? :-)

         

    Před rokem jsem řešil podobný problém. Duše několikrát píchlá o nějaký výstupek na ráfku. Ale co to bylo přesně jsem nikdy nenašel. Tak jsem přešel na bezdušáky a od té doby mám pokoj.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.12.2016
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

391 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024