reklama

Nové kolo pro začátečníka

Podařilo se mi našetřit nějaký prachy a dlouho jsem se rozhodoval nezi novým kompem a novým kolem. No protože kila přibývají, jdu do kola. A zde je mám otázka. Cross nebo MTM. Chci občas i do lehkého terénu, ale více času rozhodně strávím na silnici. A dál bych potřeboval poradit i kolo tak do 14.000,--.Cross: Mongoose Crossway 850, Galaxy Meteor Cross AF, Kelly´s Phanatic nebo MTB: Mongoose Crockadile LEX, Acstar Mount SX, Rock Machine Thunder, atd. Díky

[ Zpět ]
Datum: 27.07.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tymyk ([email protected]))
  • Re: Nové kolo pro začátečníka

         

    ja som riesil rovnaky problem, najprv som si kupil crossa, po 48 hod. som ho ale vymenil. vzal som si MTB. ak si chces sem tam zavystrajat, ber MTB. ak mas menej ako 40 rok. tak vezmi MTB. mozno cudna rada, ale mne to tiez moj znamy takto vysvetlil a suhlasim s tym.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (peter)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové kolo pro začátečníka

           

      Nevim. Lehčí terén zvládne i závodní silnička. Akorát to není tak rychlé a pohodlné. Ale zase je to rychlejčí na silnici.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové kolo pro začátečníka

             

        Souhlas, taky bych doporučil cross. Naproti tomu pokud se investuje do vysokotlakých plášťů, tak MTB jezdí taky dost rychle. Při stejně vysokém tlaku má širší plášť menší valivý odpor, horská kola jsou většinou pomalejší kvůli nízkotlakým plášťům a odporu vzduchu (popř. převodovým poměrům), odpor vzduchu je na crossu skoro stejný, takže s plášti, které mají pracovní rozmezí tak 40psi (off road) až 85psi (on road) může jezdit horák stejně rychle jako cross. Potom stačí vypustit trochu vzduchu a může se s ním žádit v těžkém terénu. Zůstane jediná nevýhoda: o něco víc váží. Takové MTB pláště ale bude těžké u nás sehnat a budou stát možná i přes tisícovku za jeden. Proto bych začátečníkovi doporučil ten cross.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové kolo pro začátečníka

         

    Nejvíce záleží na tom, kde a jak chceš jezdit.
    Já jezdím zpravidla polňačky a turistiku mimo silnici a tak mám horáka (MTB).
    Pokud budeš jezdit hlavně po silničkách a nemáš touhu po "neomezené průchodnosti", tak kup treka.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kolombo ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové kolo pro začátečníka

         

    Myslím, že si každý musí sám odpovědět, jestli mu je přednější pohodlí a stabilnější kolo v překážkách (takže MTB) nebo umí dobře jezdit a chce jezdit trošku rychleji, pak je lepší cross/trek (vím že jsou ještě silničky, ale na naše "kvalitní" silnice bych se s nima bál vjet - galusky by moc dlouho pode mnou nevydržely ...

    Třeba mně vyhovuje trek, jezdím s ním po silnicích, lesních cestách, rybářské pěšiny, štěrky, občas kameny, no a když hůře naplánuju výlet podle mapy, dostávám se i na místa pro cyklistu zvláště vypečená (například vřele nedoporučuju spojovačku z hřebenovky na vrchol Travného v Beskydech ;) Přecházel jsem na tohle kolo ze staré Favoritky, takže pocit jízdy byl perfektní, oproti tomu moje žena přešla na treka z MTB a ze začátku se ji kolo zdálo strašně nestabilní.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové kolo pro začátečníka

         

    Asi uz je kapku pozde...ja bych sel do Acstar Mount, ale ne do SXka...je to bomba kolo za bomba love, ale ta vidlica je tam k nicemu!-pokud ji potrebujes, tak radeji koupit samostatne!

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (James ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové kolo pro začátečníka

         

    Ja som túto dilemu tiež riešil, ale v obchode mi padla do oka Kona Smoke čo je vlastne trekking na 26-kách a bolo po problemoch. je to taky obojživelnik, kt sa všade citi doma.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové kolo pro začátečníka

         

    Kamoš váží 120kg a má kolo Author Stratos s pevnou vidlicí.Model 03.a je spokojený.Já mám horáka a jezdím s ním pravidelně na chalupu po cestě asi 95km a nedělá mi to problém.Osobně bych volil horáka.Pak napiš jak to dopadlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

449 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024