reklama

Koupil jsem si svoje první tretry a nášlapné pedály. Předek tret

Koupil jsem si svoje první tretry a nášlapné pedály.
Předek tretry je ze sítoviny,co děláte když je mokro nebo prší.Jak zabránit abych neměl hned mokré nohy.
Návleky nebo co používáte?
díky za rady.

[ Zpět ]
Datum: 06.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiris)
  • Re: Koupil jsem si svoje první tretry a nášlapné p

         

    Jiříku, férové by bylo, kdybys napsal, jsem sám doma, mám dlouhou chvíli a chci si dopisovat.....

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kolemjdoucí)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupil jsem si svoje první tretry a nášlapné pedály. Předek

         

    Z důvodu mokra jsem si zase já koupil své první návleky od BBB Heavy duty - i navzdory varování od prodavače, že nejsou absolutně voduvzdorné a občas přes švy něco vody propustí. Zkouška v lijáku to potvrdila, ale tu malinkou mokrou mapu klidně přehlídnu, protože na druhé straně zvládnou i teploty pod - 4°C.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Krtek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupil jsem si svoje první tretry a nášlapné pedály. Předek

         

    Řešení, co nic nestojí - plastové sáčky. Nedělám si srandu, funguje to. Nutno najít přesnou velikost, aby pasovala těsně akorát přes špičku do půl boty. Na hodinu jízdy v dešti to stačí. Dají se použít opakovaně - kufry v nich procvaknou jenom malé dírky. A že je to nebikerské - no a co??? A když to vypadá jenom na přeháňku, tak to neřeším - rychle zmokne, rychle uschne.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupil jsem si svoje první tretry a nášlapné pedály. Předek

           

      Ano, ano, ano - jsem rovněž zastánce mikrotenových sáčků a prakticky bez nich nevyjíždím. Jsou malé a vejdou se do kapsy. Když podcením první kapky a boty přece jenom lehce promoknou, pak navlíkám pytlíky i do bot přes ponožky - neboj, s nohama se ti nic nestane, ale pytlíky zabrání prochladnutí.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupil jsem si svoje první tretry a nášlapné p

             

        Ty sacky musim vyzkouset... nezapari se v tom moc nohy? Mam neopreny a kdyz si je vemu, tak pohoda, aji v zime, ale vetsinou se mi je nechce tahat, tak zustanou doma. Vcera 95km bez, dvakrat prehanka a nozicky mi pekne mrzly :-(

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2006
        Autor: Stana
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Koupil jsem si svoje první tretry a nášlapné p

               

          To viš že se zapaří, ale to je právě účel. Ostatně, igelitové pytlíky přes ponožky do kopaček, to je léty vyzkoušená praxe při fotbalovém tréniku v zimě, kdy se běhá ve sněhové břečce a jiné čvachtandě. Nevím jestli to takhle používá Pavel Nedvěd, ale u nás v "pralesní" lize je to in.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.04.2006
          Autor: Marcel
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Koupil jsem si svoje první tretry a nášlapné p

               

          Ale no tak - zapaří... musíš je používat uváženě.
          Já nemám žádný problém s pocením nohou a pod. a pytlíky používám jen když prší nebo v zimě tzn. když se nějak ochladí. V parném létě kdy je evidentní že boty za chvilku vyschnout se s pytlíkama rozhodně nenamáhám. To jedině když prší celý den - když mám nad hlavou takovou tu ocelově šedou oblohu.
          Bez pytlíků by mi umrzly nohy a to i v dešti - každý si už určitě vyzkoušel, co to je jet v dešti, promočený a ručičky a nožičky prochládají a prochládají a domů je pořád tak daleko...
          Navlíkneš pytlíček - nemusíš nutně na celou nohu, stačí aby byl hlavně na návětrnou špičku a třeba jen do půlky nohy, ale prsty ti přestanou prochládat a vytvoří se... jak já říkám... mikroklima... a je ti teplo.
          V zimě oblékám jeden pytlík do boty na ponožku a jeden přes botu pod návlek a musím říct, že nemáma bsolutně žádný problém s tím, že by mě zábly nožičky.
          Jo a mimochodem - když je nejhůř, tak používám pytlíky i na ruce. To ale už opravdu musí fučet. Ale než si nechat promrznout ruce, to si je radši strčím do pytlíčku. A nemusíš ho ani zavazovat - stačí když tě ochrání jen před nárazy větru.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koupil jsem si svoje první tretry a nášlapné p

                 

            To je ale pekne igelitove povidani ... :-)
            V zime pouzivam neoprenove navleky, ale osvedcily se mi, jenom kdyz je opravdu pod nulou, jinak se mi poti nohy. A rukavice s windstoperem. A slapat, abych se zahral :-) .

            [ Zpět ]
            Datum: 07.04.2006
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupil jsem si svoje první tretry a nášlapné pedály. Předek

         

    Když jedu daleko a vypadá to na déšť a ještě je třeba zima, tak strčím do batůžku tenké neoprenové ponožky. Nevyplatí se to na krátké letní mrholení, ale do delšího deštíku jsou k nezaplacení. Jinak plnej souhlas s mikrotenovejma pytlíkama. Proti dešti v zimě a promočení rukavic vozím v kapse gumové lékařské rukavice. Jsou tenké, lehké, dají se natahovat a stojí pár halířů. Po dešti je vyhodím.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

259 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024