reklama

Boty na kolo

Ahojte cyklisti a cyklistky,
v cem jsou lepsi naslapne boty (ty jak se zaseknou do pedalu - neco jak byvaly driv klipsny) na kolo nez normalni tenisky?
Moc diky

[ Zpět ]
Datum: 06.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Sharp)
  • Re: Boty na kolo

         

    Jsou dražší a nedají se použít na nic jiného, než na kolo. Navíc na kolo s nášlapy nemůžu sednout v teniskách, ale zase jen v nášlapech. A co pak, když je takové horko, že by se mi chtělo jet v sandálech? Opět, s nášlapy nelze - leda koupit speciální nášlapné sandály:-) Myslím, že nášlapy jsou dost omezující. Nevýhody převažují nad výhodami.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na kolo

           

      aha, a jake jsou vyhody? Na kole mam pedaly z jedne strany naslapy a z druhe normalni...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Sharp)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na kolo

           

      O umělých nacvakávacích platformách do nášlapných pedálů jsi asi neslyšel, co...? Vetšina slušných prodejců to dává rovnou k novým nášlapům, a v ceně... Jinak pár stojí samostatně kolem 120-150,-...

      Nášlapné sandály se opravdu vyrábějí...

      A hádat se o výhodách a nevýhodách tady nebudu, protože jsem zastáncem SPD...;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na kolo

           

      Pro cykloturistu rozhodně. Pravověrný biker na ně nedá dopustit.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (alias)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na kolo

           

      jamam naslapy a z jedne strany je naslap a zdruhe normalni slapka, takze muzu i v sandalich. jsou od shimana.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Brbla)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Boty na kolo

             

        Ano, ano, tyhle mám rovněž a velmi si v nich libuji. Když chci, tak se zamknu a když nechci...
        A je to lepší než nějaké plastové nácvaky na jednu stranu "zámkové šlapky" či jak bych to nazvala. Ty plastové nácvaky totiž hrozně kloužou a noha je na nich nestabilní.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na kolo

           

      Nikomu nic nechci vnucovat, ale našláplý nášlap umožní podle mého názoru dost kvalitní jízdu. A v horku jízda v sandálech musí být pro cyklistu opravdu zážitek :-))
      Ale každý strůjce svých pocitů. Já už ale bez treter a nášlapů nedám ani ránu a to je mám dost krátce..

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (wertik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Blbost!!

           

      Blbost!! Mám dvoje SPD boty: jedny takový tenisky, ve kterých se dá bez problémů chodit i běhat (akorát na písku a štěrku to dělá nepříjemnej zvuk, jak to drtí ty kamínky) a druhý jsou sandále. A pedály mám na jednom kole oboustraný a na druhým jednostraný s ohrádkou - ty jsou lepší, protože jednak můžu i v jiných botech (využívám zřídka) ale hlavně se do nich líp nacvakává než do těch oboustraných.
      Jinak jízda s nášlapy je úplně někde jinde než s klipsnama nebo úplně bez.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na kolo

         

    Zadej si téma do hledání - tohle se tady propírá zas a znovu každý měsíc ze všech stran. Najdeš tam i názroy laické i odborné nebo se koukni na www.kpo.cz.

    V ceně to ale rozhodně není - je to o pohodlí a o zdraví.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na kolo

         

    Jak praví klasik: "Kdo jednou okusil nášlapné pedály již nechce nikdy jinak"

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Marcel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na kolo

         

    Trochu bych to napsal "přehledněji" a jinak..:
    Pro opravdového cyklistu,jsou SPD (či Look) pedály dnes již samozřejmostí..a jsou pro jeho účel ideální.
    Pro cykloturistu jsou SPD také ideální,ale předpokládal bych,že si nekoupí k pedálům závodní,nýbrž turistické cyklistické boty..tj.boty ve kterých se dá bezproblémů chodit.
    Ano..i nášlapné sandály se vyrábí...myslím že si dnes vybere každý.
    V konečném důsledku,boty na kolo vydrží déle než tenisky,u kterých se odřou podrážky.Mimo to,má tretra tvrdší podrážku pro přenos síly z nohy na pedál..A na MTB tretrách jsem si zvykl používat vpředu dva "hřeby",které jsou v jistých situacích k nezaplacení..

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na kolo

           

      Jeste bych doplnil - SPD maji vyhodu, ze ti drzi nohu vicemene ve spravne polozek na bedalu. Zamezukou zklouznuti nohy ze slapky a umoznuji vyuzit lepe celou drasu nohy pri slapani.
      Samozreme fixace nohy k pedalu je na druhou stranu i nevyhoda, nez se clovek nauci tu nohu automaticky vycvaknout pripadne pri padnu, kdy jsou SPD spatne nastaveny tak clovek za sebou tahne kolo. Ikdyz to mi uz minimalne jednou to kolo zachranilo.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: pb
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Boty na kolo

             

        heh par preklepu, ale budiz :)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Autor: pb
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Boty na kolo

             

        zase když máš nohu volně, tak je větší riziko, že ti sjede z pedálu => pád

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Boty na kolo

               

          To se mi jeste nestalo ,ale co neni muze bejt ze ...
          jinak si myslim ,ze je to kazdyho vec co mu vyhovuje ja preferuji volnou nohu na pedalech pac uz to nahore nekdo rikal ze kdyz slezes z kola boty s naslapama jsou dlouhodobe nepouzitelny jinak je zase fakt ze ucinst slapani se zvysuje pouzitim naslapu tak nevim je to asi podle stylu jizdy ... jo a jeste k tem plastovejm vlozkam do SPDček ty bych teda nebral mel jsem je na kole asi tejden a sli hned dolu je to jen na dojezd k vode nebo na nakup

          [ Zpět ]
          Datum: 26.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Boty na kolo

                 

            tak to buď nejezdíš v drsných terénech nebo máš nějaký speciální hřebíkový pedály, který ti ale normální boty s měkkou podrážkou za chvíli zničí (nebo ti zničí nohu). A boty s nášlapama JSOU dlouhodobě použitelný i na normální nošení, aspoň já je tak v pohodě používám (když někam jdu vyjímečně bez kola:-), občas si beru spd boty i přesto, že vím, že na kole nepojedu)

            [ Zpět ]
            Datum: 26.04.2006
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Boty na kolo

                   

              Hmm tak zacnu od konce .. to posudit nemuzu boty s naslapama nemam tak netusim jestli to je nebo neni pohodlny ,ale co se tyka tech klasickejch bot.Tak tereny jezdim a moc rad pedaly mam opravdu hrebikovy (dirt)a boty mam sixsixone s kvalitni podrazkou a s kotnikovejma vystuhama a na podrazce to ani nepoznas...
              Jen si nedovedu predstavit jak vyrazis do mesta s botama na naslapy a klapes vsude jak konik :))

              [ Zpět ]
              Datum: 27.04.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Kamčatka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Boty na kolo

                     

                boty se zapuštěným kufrem neklapou

                [ Zpět ]
                Datum: 27.04.2006
                Autor: PavelŠ
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Boty na kolo

                       

                  No vidis a hned jsem chytrejsi ale stejne bych je nechtel jsem rad na volny noze:))))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 27.04.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Boty na kolo

             

        Přesně tak! Máš-li nohu fixovanou k pedálu, můžeš pedál jak tlačit tak i tahat (kolmo na osu otáčení samo...), eliminuješ tím tzv. šlapání do čtverce, kdy jezdec zabírá jen shora dolů (v případě lehokola vodorovně od sebe). Využiješ tak snad veškerou energii vyvinutou v nohách. Navíc, je-li podrážka tuhá (případ hl. z uhlíkového kompozitu), je přenost sil fakt maximální. Proto, budeš-li kupovat tyto boty a pedály, ujasni si, co vlastně od toho očekáváš. Boty turistického typu mívají často spíše měkkou podrážku, ve které se snad lépe chodí, ale nevyužiješ veškerého potenciálu, který nášlapy nabízejí.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Autor: evan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Boty na kolo

               

          Jasne, jedine naslapy, i kdyz jsou lidi co jezdi lip jak ja i bez naslapu, tak ja jsem s nima max.spokojenej. Z kopce po rozbite ceste Ti nesjede noha, tim ze tocis dokola ( uz bych se to konecne chtel naucit poradne :-) ) se min unavis jak jenom dupat vepredu a nejvic aspon podle me se naslapy osvedci v tech nejprudsich stoupakach, s normalnima pedalama slapnes, kolo poskoci dopredu a nez prekonas horni uvrat, zase se zastavi... tak aspon ja jsem byl nestabilni, kolo porad podhrabavalo.... ted se snazim tocit plynule dokulata, kolo krasne plynule jede, proste balada. I kdyz vcera v takovym stoupaku prez koreny jsem si myslel ze to vyjedu a koren mi zvedl predni kolo a ja nestihl vystoupit a s kolem a nohama v pedalech udelal "koprdelec" dozadu, tak bez naslapu uz nikdy vice, sem tam drzticka mi neva, premyslim ze si je dam i na favouse do prace, az se muzu porad ucit spravne slapat.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.04.2006
          Autor: Stana
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na kolo

           

      Nemyslim si ze se u tenisek preodre podrazka zalezi jaky mas tenisky pokud se jedna o boty specialne na cyklistiku ale pez naslapu (mam takovy) neni problem teda pokud je pouzivas jen na cyklistiku a nechodis v nich porad

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Boty na kolo

             

        Neprotiřečí si to trochu s tím, co si napsal/a o dvě minuty dříve?

        "... ja preferuji volnou nohu na pedalech pac uz to nahore nekdo rikal ze kdyz slezes z kola boty s naslapama jsou dlouhodobe nepouzitelny jinak...".

        Teď tu píšeš o MTB nenášlapných botách, které vydrží dlouho, pokud v nich moc nechodíš.

        Mám sportovní MTB tretry a tvrdím, že oproti zažitým představám, se v nich dá jít bez bolesti i několik kilometrů. Jasně, tenisky ani turistický tretry to nejsou. Ale prohlídku nějakého hrádku či vyšlápnutí několikakilometrového kopce :-) s nimi jde v pohodě absolvovat.

        A jak nejen na tomhle serveru bylo už mnohokrát napsáno, ježdění s nášlapy je dost odlišný oproti volný noze. Troufám si to přirovnat k rozdílu v jízdě technickým kodrcavým terénem při použití neodpružené kontra kvalitní odpružené vidlice.

        Pokud ještě někdy volnou nohu tak jedině s pinovými pedály. Klasické ohrádkové už ne, s SPD si troufám víc do techničtějších úseků. Nesjíýdí mně noha z pedálu, nepadám kvůli tomu, ani nemám dobitá lýtka. O správné technice šlapání, které se d dosáhnout jen s nášlapy, nebudu mluvit, bo šlapu pořád jak v sudu zelí. :-)

        A pár kilometrů, třeba cestou do servisu,se dá zvládnout i s obyč teniskami, netřeba řádné pedálové redukce, indukce, dedukce či jiné dukce.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na kolo

         

    Mimo vyse uvedene te v tretrach taky neboli chodidlo od hrany pedalu, diky tvrde podrazce se o ni neotlaci. Ale to kdyz clovek jezdi dal, nez na koupaliste :).
    Se samozrejmosti pouzivame i s zenou oboustranne SPD pedaly i do narocneho terenu. Se zacvaklou nohou je clovek spojen pevne s kolem a dovoli si i v technickych pasazich mnohem vic. Po case, jasne, az si zvykne. "Na volno" never more :) .

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Notebook zadara!

         

    Zdravím, před asi tak měsícem jsem se dostal k odkazu na Notebook zadarmo.
    Z počátku jsem tomu nevěřil, ale když mi kámoš řekl že to funguje taky jsem zkusil. J a teď mám Notebook zadarmo…http://www.julitec.de/downloads/julitec_GF...…to vpravo jsem já J.
    Tady je odkaz na tu stránku, kde se musíte zaregistrovat, a Notebook je váš J

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (dukovany)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Notebook zadara!

           

      Nech si reklamu pro jiný fóra, díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (temelín)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na kolo

         

    Nedavno na jednom vylete lidi z tohoto serveru zaznela pamatna veta "V diskuzi se o tech naslapnych pedalech docela casto mluvi, ale vy, jak koukam, je tu mate vsichni" :)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na kolo

           

      No jak sme byli na tom blaníku, tak tam měli normální boty tak 3 lidi. Ale o nás Mirek řekl, že sme všichni bikeři, tak nevim, jestli se to počítá :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na kolo, brusle na silnici

         

    Boty mám od Lidla a nemohu si je vynachválit. Stáli 600 kč, mám namontované kufry a koupil bych je znovu. Lituji, že jsem dostal jen jedny, ostatní se o ně rvali.
    Dnes se mi nepodařilo koupit in line brusle u Lidla. Lidé brali po 3-4 kusech a brutálně mě vystrčili od pultu. Stojí 1111 kč. Za stejnou kvaltu vysolím ve sportovních obchodech 2600-3000 kč. No nekup to. (Nekoupil, nedostalo se)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (55ů)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na kolo, brusle na silnici

           

      Shodou okolností se mi dneska dostal do ruky leták s nabídkou Lidlu na příští čtvrtek - bude ve znamení cyklistiky. Mimo jiné jednostranné nášlapy SPD za 499,- a turistické tretry, šněrovací + nahoře suchý zip, vel. 41 - 45, 777,-. Podle toho obrázku ty tretry nevypadají špatně - obdobné v kamenném cyklu vídávám za cca 1290,-. Za podívání se nic nedá.
      (prosím, nebudem polemizovat o kácení, děkuji)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2006
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na kolo

         

    což boty na kolo, ale trenky na prdel!

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mektal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Skvělý nákup u Lidla v Německu

         

    Tak už to tu máme. Založil jsem diskusi - najdi si ji pod titulkem který udávám. Pár hochů ji bojkotovalo kvůli kácení stromů (Sám s tím nesouhlasím) Jak vidět, ceny jsou v česku zase vyšší než v německu, bohužel to je už běžné. Jsem zvědav na reakce těch, kteří nakoupí..

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kaja)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

224 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024