reklama

author stratos (relax) x kellys axis

Ahoj, potřebovala bych poratdit - chystám se koupit kolo a váhám mezi author stratos, příp.relax a kellys axis. Taky si nejsem jistá velikostí rámu, v obchodě mi radili 22´(author stratos), ale zdálo se mi to děsně vysoký (mám 180 cm).
Díky za zkušenosti

[ Zpět ]
Datum: 06.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (stef)
  • Re: author stratos (relax) x kellys axis

         

    Snad jen můžu sdělit, že Kellys Axis má moje přítelkyně a nestěžuje si. Moc fundovaná informace to není, vím :)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author stratos (relax) x kellys axis

         

    Mě se teda 22' zdá docela dost.. Je otázka, zda tam měli taky 20' (bohužel, s důvěřivostí to člověk přehánět nemůže). Jinak krosová kola od Authora jsou o něco vyšší, protože mají střed asi o palec výš, než běžně krosy mívají. Takže pedály pak mají ve stejné výšce nad zemí, jako horská kola. Sedí se za nich prostě trochu jinak. Člověk nezaškobrtne pedálem tak snadno o kámen, zas to má dál na zem.

    Mohou tam být i další drobné rozdíly v geometrii, je třeba vždy to kolo vyzkoušet. Každému sedne něco jiného, každý jsme trochu jiný a trochu jinak taky jezdíme. Jinak co se týká jakési všeobecné kvality, neměly by tam být žádné velké rozdíly. V tom si výrobci asi navzájem dost šlapou na paty.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: author stratos (relax) x kellys axis

           

      No, je pravda, že v druhém obchodě mi nabízeli to Kellys axis a taky hned 21,5" - a to se mi vysoké nezdálo, asi to bude tím, že je ten střed výš u toho Authora.
      Ještě poznámka, samozřejmě jsem myslela author reflex, ne relax - to jen rychleji píšu než přemýšlím :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (stef)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: author stratos (relax) x kellys axis

           

      Krom toho, ze clovek nezasobrtne o kamen, ma to zvyseni stredu u Autora nejaky jiny zasadni vliv na napr. ovladatelnost kola ?

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: author stratos (relax) x kellys axis

             

        No, velmi prudká stoupání a klesání budou nepatrně náročnější na udržení stability (krosy mají menší rozvor než MTB, mají kola blíž u sebe). Ale na silnici či běžné cestě je to asi jedno. Ono to zaškobrtnutí hrozí i na jakékoli cestě, kde jsou vyjeté koleje. Zas když člověk potřebuje dát nohu na zem do strany (ne sesednout před sedlo), tak třeba na křižovatce je výhodnější sedět o ten kousek níž. Ale asi si člověk zvykne na obojí, zvlášť pokud nepotřebuje zrovna závodit.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: author stratos (relax) x kellys axis

               

          Ty jo, tak já myslel, že právě kros bude vůči MTB delší... Kvůli stabilitě a i proto, že se na něm jezdí více po lepších cestách, kde nepotřebuješ tolik manévrovat... Píšu si do deníčku ;-) Zas jsem o něco chytřejší...

          [ Zpět ]
          Datum: 07.04.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: author stratos (relax) x kellys axis

                 

            Nesmíš mi zas všechno věřit. Díval jsem se, že zrovna u Authora je rozvor u krosů i MTB zhruba stejnej. Jenže jaké velikosti mám srovnávat, to stejně nevím. U Superira se mi zdají krosy kratší než MTB (asi o 2 cm), ale třeba mají jen jiné číslování. :')

            [ Zpět ]
            Datum: 26.04.2006
            Autor: žofka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author stratos (relax) x kellys axis

         

    Author nebrat teda pokud nechces zbytecne vyhodit tak 3 az 4 tisíce.
    Smutny domaci vyrobce a drahej je jak kdyby se to dovazelo ze severniho polu.Hamba!!!!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajucha)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author stratos (relax) x kellys axis

         

    Moje přítelkyně má 165 cm a jezdí na 17 rámu (kellys axis) a prý OK. Otázka je, o kolik má správně narůst rám v poměru k postavě.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author stratos (relax) x kellys axis

         

    Ako vlastnik authora reflex sx (model r. 2004) mozem jedine odporucit toho reflexa...sice teraz by som uz asi radsej kupil nieco lepsie, napr. airline :), ale ... vtedy ked som ho kupoval, tak bol reflex vyborna volba - pomer cena/ vykon tiez dobry...tiez som najprv nadaval na authory, ale odkedy som si ho kupil, tak menim nazor na tuto znacku, a myslim si, ze ma nieco do seba - jednoznacne Authora :)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: Bobikpp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author stratos (relax) x kellys axis

         

    Já mám Axise právě rok a musím říct, že super. Včera jsem ho po dlouhé zimě konečně provětrala na delší trase a pohoda, ani mě nic nebolí.
    Jen doporučuju vyměnit sedlo za pohodlnější.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author stratos (relax) x kellys axis

         

    Mám Stratose třetím rokem a dá se říct že maximální spokojenost. Několik tisíc km a fakt dobrý. Výměna pouze řetězu. Vytahal jsem jej. Měřím 184 cm a mám vel.22 a naprosto vyhovující.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (wertik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author stratos (relax) x kellys axis

         

    Zajímavé je, že nikdo na své kolo nenadává a všichni jej chválí. Ale tak je to asi vždycky na každé kolo se dá zvyknout.
    BTW bych potřeboval poradit mám 175cm, jak vysoké(v palcích) crossové kolo by na mě bylo?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (T3SS ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: author stratos (relax) x kellys axis

           

      U authora by to bylo (kross) 18" nebo 20", oboje by Ti asi padlo - jde i o délku rukou - trupu - nohou.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: author stratos (relax) x kellys axis

           

      Hele T3SS, nedělej si z nás tak očividně prdel, ano?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bi-ker)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: author stratos (relax) x kellys axis

             

        ???

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (T3SS ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

557 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024