reklama

Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

Dobrý den, díval jsem se na kolo Leader Fox Casper 2014. Moc kolům nerozumím, tak bych se chtěl poradit. Najedu na kole za rok přibližně 4000km.
Mám k dispozici 20 000 +/-. Děkuji za každou dobrou radu. Tady je odkaz. :)

http://jizdni-kola.online-sport.cz/kola-s-darky...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 27.09.2016
Autor: Martas1989
  • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

         

    kdyby bylo na deore za těch 16000, tak to není špatná koupě. otázka, jestli ho ještě seženeš, když "položka již není v prodeji" :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2016
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

         

    No mně by tedy zajímalo, jak někdo, kdo za rok najede 4000km může těm kolům moc nerozumět.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2016
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

           

      proč by to nebylo možné?

      v autě jsem měl za 2 roky najeté 60 tisíc a uměl jsem jen dotankovat benzín a doplnit kapalinu do ostřikovačů (a stále jsem na tom stejně :-)))

      prostě někdo chce "jen" jezdit a neřeší technická data

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2016
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

             

        Píšu, že by mne to zajímalo a ne že to není možné :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.09.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

         

    většinou to bývá tak, jak jsem zvyklý na jiných fórech. Otázka tazatele se přejde a řeší se úplně něco jiného. Já bych za cenu cca. 20.000 neměl strach koupit tyto kola:

    Absence přesmykače, pro někoho výhoda, pro někoho nevýhoda:
    http://www.bradsky.cz/focus-whistler-sl-29-11g...

    komplet v slx s raidonem:
    http://www.bradsky.cz/nano-m-type-340-29-2012...

    taky slušný bike, sice Amulet (spoustu lidí na něj nadává už kvůli názvu), ale vzduchovka s hazkou xt do 20 je slušný:

    http://www.bradsky.cz/amulet-rival-29-2016-p...

    deore s raidonem:

    http://www.bradsky.cz/nano-m29-raidon-rl-kat...

    ---------------------------------------------
    Samozřejmě je to v rámci těch 20 tisíc korun asi maximum. Takže nepočítat s nějakými top rámy, dobrými hydraulikami, dobrými náboji atd., ale základ je to slušný a potom lze do kola investovat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

           

      drahoušku, jak sis všiml, nějaký odkaz dal, a ptal se konkrétně na to kolo.
      takže reklamu na bradsky si strč do prdele

      hlavně, že sám sis přišel před měsícem pro radu, co vybrat
      http://www.nakole.cz/diskuse/21190-vecny...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2016
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

             

        Nereagoval jsem na tebe, ale na Brahmu. Reklama na bradského to není, ale bohužel má kola v dobré cenové hladině, takže do 20 tisíc se snažím poradit to nejlepší.

        Ke druhé části tvého příspěvku: ptal jsem se na radu ohledně velikosti rámu a nevím, co to má s tímto společného.

        A v neposlední řadě opravdu nejsem zvědavý na nějaké sprosté pubertální výlevy, takže si laskavě nech příště názor na můj příspěvek pro sebe.

        Snažil jsem se pomoci tazateli a nerozumím tomuto útoku. Internet asi překousne všechno že.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.09.2016
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

               

          Kolo od Bradského bych fakt nechtěl. :-(
          Ono si stačí přečíst recenze na internetu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.09.2016
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

           

      Jen k tomu Amuletu (aniž bych proti němu něco měl jen kvůli značce) - není všechno zlato, co se třpytí. Vzduch sice má, ale bez štelování odskoku. Váha vidlice taky není zrovna na chlubení. Takže to má význam možná pro někoho s muší váhou, kdo se dostává mimo rozsah běžných pružin a vyřeší to nižším tlakem. Jízdní vlastnosti ale budou spíš výsledkem loterie. A cena XT přehazky je díky jejímu přeužívání i na nejlevnějších kolech tak nízká, že ani nemá cenu o ní psát. Jsou důležitější komponenty, než tahle obvyklá "vlajková loď"

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.09.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

             

        Přesně jak říkáš. Ale když vezmu v úvahu, co se dá sehnat na předražených obchodech za kola do 20 tisíc (většinou acera/alivio) s coil vidlicí, tak to není špatné kolo, pokud to někdo chce na vyjížďky. Co si budeme nalhávat, 20 tisíc na kolo není moc, ale pro někoho, kdo to má na víkendy 50-70 km to stačí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.09.2016
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

               

          Jenže si zrovna v tomhle případě nejsem tak docela jistý tím plusem vzduchu. Pro pružinovku pak hovoří v podstatě "bezúdržbovost".

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.09.2016
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

                 

            Osobně už bych asi pružinu nikdy nechtěl. Ve srovnání se vzduchovou, kterou si nastavím dle váhy je účinek nesrovnatelný. Raději kolo s levnějším vzduchem (např. raidonku, není to sice žádný zázrak, ale myslím, že lepší než pružinu) než s pružinou. Údržba je sice u pružin minimální, ale zase se míjí často účinkem. Na pružině jsem jezdil a často mi to přišlo stejné jak rigid vidlice. Ale sto lidí, sto chutí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.09.2016
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

                   

              Ale u toho kola nejde řeč o žádné (alespoň) Radionce.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.09.2016
              Autor: ronda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

                     

                Teď nevím, zda se bavíme o tom amuletu nebo o kole, který je v prvním příspěvku od zakladatele topicu. Ten amulet má sice low-end suntourku XCR-LO air, je to těžký low-end, těžší a výkon nebude asi nějak omračující. Ovšem nevím, jak by na tom byla ve srovnání s lepšími pružinovými vidlicemi.

                Měl jsem možnost vyzkoušet slabou pružinu:

                http://www.axit.cz/D144446_Rock-Shox_xc28_mag...

                a můžu říci, že to terén teda nežehlilo skoro vůbec. Potom jsem sedl na kolo, kde jsem zkoušel tuto vidlici (skoro stejná cena, rovněž low-endová vidle)

                http://www.axit.cz/D138380_SR-Suntour_xcr_air...

                A ten rozdíl byl markantní. Možná byl pocit zčásti jen v hlavně. Ale porovnal jsem dvě low-endové vidlice s různými druhy pružení a byl tam pro mne velký rozdíl. Možná tedy slepě důvěřuji vzduchu, protože jsem kupříkladu neměl možnost vyzkoušet nějakou skutečně kvalitní pružinovku, ale zatím u mě vyhrává vzduch. Když kolo, raději si připlatím dva tři tisíce a vydlici si oproti stávající vyměním alespoň za REBU nebo EPICON. Pokud bych nebyl žádný super nadšenec, stačí i slabší raidonka a jiné o úroveň horší modely. Ale opět konstatuji, je to můj názor, a jiní lidé mohou mít naprosto jiné zkušenosti a preference.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.09.2016
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

                       

                  Nepopírám, že vzduch bývá obvykle (taky není pravidlem) citlivější. Jenže právě do terénu a právě u citlivějšího vzduchu bych už teda připlatil tu tisícovku za něco se štelováním odskoku. Spolejhat na loterii fixního nastavení teda nic moc. Když už potom ušetřit, tak i ty případný vrásky s údržbou vzduchu - tím tu levnou vzduchovku nezatracuju, jen píšu, jak bych to asi volil já.

                  A řeč se odvíjela jen od toho Amuleta.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 29.09.2016
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

                         

                    Ono už je to prakticky jedno. Už se tu bavíme jen my dva a faktická užitečnost je nulová :D. Zakladatel příspěvku si chceš počkat na karbon, což ve srovnání s tím, co chtěl předtím jak přejít ze škoda 120 na Maserati :)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 29.09.2016
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

                           

                      hmmm, s odpovídajícím odpružením a sadou už to nebude o nějakém došetření pár tisícovek. Takže pokud bude chtít třeba už na jaře jezdit, tak buďto umí hodně rychle našetřit, nebo pořídí nějakou navoněnou bídu a demoverzi.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 29.09.2016
                      Autor: ronda
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

                             

                        Popravdě jsem taky trošku hleděl a pousmál se. Člověk chce poradit, zda si koupit leader foxe s deore a low end vidlicí a nakonec z něj vyleze, že raději počká na karbon? :D. Tak nějak mi to připadá jako kdybych šetřil na garsonku a potom si řekl: kašlu na garsoniéru, koupím si raději třípatrovou vilu s bazénem :D. Souhlasím plně s tvým názorem, že buďto našetří 20 tisíc měsíčně nebo to bude hroznej křáp s milionem kompromisů.

                        Jediné carbony co jsou v relativně dobré ceně jsou bazarové na 26' kolech. Tam se dá sehnat super kolo za slušnou cenu. Ale nové s 29' v karbonu a slušnou výbavou? Možná se počítá s tím, že se po volbách dostane do senátu :D

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 30.09.2016
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte, prosím, nejlepší kolo cena/kvalita

         

    Děkuji za názory. Rozhodl jsem se, že koupím kolo až později a asi v carbonu. Mimochodem se nevyznám se hlavně v názvech výbavy a nevím, který rám je kvalitní.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2016
    Autor: Martas1989
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024