reklama

Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za sebo

32-ročný podnikateľ Karol Voltemár sa vybral na cestu okolo sveta na bicykli. Postupne prešiel 57 krajín a kolesá jeho bicykla sa dotkli všetkých kontinentov okrem Antarktídy. Do Bratislavy, kde sa jeho cesta pred tromi rokmi začala, dorazil 14. septembra 2016.

Datum: 21.09.2016
Autor: Redakce
  • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

         

    Parádna a isto ťažká cesta s množstvom zážitkov- bude aj kniha?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

         

    61 kilometrů denně zase není tak privela...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -16
    • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

           

      Nevím jak jsi to počítal, mně vychází 55km na den a to mi na takovýto výlet přijde víc než hodně. Určitě to taky povětšinou nebyl hladký asfalt typu tvé Francie kudy šlapal, a dost možná že chtěl i něco vidět a zažít. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2016
      Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

           

      Až vyzkoušíš víc, třeba dvojnásobek, tak pak hodnoť. Nemyslím však na týden, ale aspoň na rok.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2016
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: +13 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

             

        Těžko kdy najdu rok volna, ale kdo ví.
        Já jen že to prostě nikterak tryskové tempo není, vlastně cekkem normální roční nájezd, pokud jezdíš...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.09.2016
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
        • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

               

          Soudíš na základě vlastních zkušeností? Také ročně najezdíš normální nájezd 20,000km s naloženým kolem? V dešti, vedru, mrazu, na cestách necestách?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.09.2016
          Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

                 

            Ani 20 ani pořád s naloženým, spíš tak půlku. Ale není mi 30 ani se nevěnuji celé dny jízdě na kole.

            Párkrát jsem nanaloženém kole seděl a pár tisíc s ním taky v kuse dal.

            Z toho soudím, že ta "cestovní" rychlost nebyla nikterak zdrcující a ohromující, takový pohodový výlet na kole.

            Mě to vychází tak 10 dní na pohodu jedu, a 10 dní odpočívám, nic, čeho bych se děsil i ve svém věku a zdravotním stavu. Při mé cestovní rychlosti kolem 150 denně pak spíš 10 dní jedu, dvacet dní ležím na zádech.

            To se dá přežžt celkem v pohodě...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.09.2016
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -13
            • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

                   

              ....hlavně teoreticky a z tepla domova- co tak "natřít mu prdel" a dát to za polovinu času(příp. za stejný čas na dvojnásobné vzdálenosti!!!!;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.11.2016
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

                     

                Hele, Jindracislo už to tady údajně zabalil. Tak nedráždi hada bosou nohou ....;-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.11.2016
                Autor: mildakh
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

                       

                  ....mám gumáky ;-) ....to by mne zajímalo, komu připadají naše komentáře nevhodné, že mínusuje ostošest :-O

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 20.11.2016
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

           

      .....60km denně je prkotina- ale to je zprůměrování počtu celkových dní a počtu kilometrů. Jistě nejezdil každý den- byly dny odpočinku, pěší túry, prohlídky obsáhlých zajímavostí atd. Takže celkem vzato byl denní průměr opravdu odšlapaných km daleko větší, což je pro někoho (ovládajícího jen matematiku) těžko pochopitelné......;-) za mne- obdiv, hluboký úklon a smeknutí!!!!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2016
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

             

        Mně přijde celkem zbytečné mu tu průměrnou rychlost i jen počítat a podle toho hodnotit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.11.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

         

    Nádherná cesta a jeden další splněný sen pro člověka, který za ním jde/jede po cestách i necestách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2016
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

         

    Tato cesta si zaslouží poklonu,obbdiv a uznání.Určitě přinesla nekonečné množství zážitků a poznání,ale i překonávání mnoho velmi těžkých situací.Při představě co na cestě prožil mě napadá mnoho otázek.
    -Když si Karol přečte některé příspěvky,tak má jistotu že je doma.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2016
    Autor: jarpal
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Karol Voltemár má už cestu okolo sveta na dvoch kolesách za

         

    Je to sice pěkný, ale Jozef Króner podstoupil cestu kolem světa třikrát! (Coby řidič Bolka Polívky s erosenkou v "Dědictví, aneb...") :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2016
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

350 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024